Salongi põhja tugevdamine.

Välimuse ja salongiga seotud teemad
joh97r
Postitusi: 32
Liitunud: 29 Okt 2010 21:45
Asukoht: Saaremaa, Vätta
Kontakt:

Salongi põhja tugevdamine.

Postitus Postitas joh97r »

Salongi põhi on mossel ikka üsna roostes, mõtlesime vendadega, et kus väga hull on, lõikame roostes osa välja ja keevitame uue plaadi vms asemele ja mujalt terasharjaga jms. Aga küsimus selline, et millist roostevastast kaitset salongi põrandale panna?
AZLK 2140
Killa
Postitusi: 168
Liitunud: 08 Veebr 2009 00:04

Re: Salongi põhja tugevdamine.

Postitus Postitas Killa »

Ise panin ladale 2.5l mootoriõli ja siis ladusin ajalehtedega kihid peale+ vana originaal põhja matt+ mingine veel. Öeldakse küll et vana mootoriõli pole nii hea, aga seda nalja tahaks näha et see põhi seestpoolt roostetama hakkab :D Kõik paksult ujus õlist :lol
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: Salongi põhja tugevdamine.

Postitus Postitas marko »

Killa kirjutas:Ise panin ladale 2.5l mootoriõli ja siis ladusin ajalehtedega kihid peale+ vana originaal põhja matt+ mingine veel. Öeldakse küll et vana mootoriõli pole nii hea, aga seda nalja tahaks näha et see põhi seestpoolt roostetama hakkab :D Kõik paksult ujus õlist :lol

Ja kusjuures läheb ja mitte vähe,vana mootori õli sisaldab igast aineid mis pole mitte korrosiooni vastu kahjuks :)
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
joh97r
Postitusi: 32
Liitunud: 29 Okt 2010 21:45
Asukoht: Saaremaa, Vätta
Kontakt:

Re: Salongi põhja tugevdamine.

Postitus Postitas joh97r »

Killa kirjutas:Ise panin ladale 2.5l mootoriõli ja siis ladusin ajalehtedega kihid peale+ vana originaal põhja matt+ mingine veel. Öeldakse küll et vana mootoriõli pole nii hea, aga seda nalja tahaks näha et see põhi seestpoolt roostetama hakkab :D Kõik paksult ujus õlist :lol
See jah väga ei tööta, sest vaatasin, ennem oli ka vana mootoriõliga üle tehtud, aga juba augud sees ja hullult roostetab.
AZLK 2140
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Salongi põhja tugevdamine.

Postitus Postitas moskiito »

joh97r kirjutas:
Killa kirjutas:Ise panin ladale 2.5l mootoriõli ja siis ladusin ajalehtedega kihid peale+ vana originaal põhja matt+ mingine veel. Öeldakse küll et vana mootoriõli pole nii hea, aga seda nalja tahaks näha et see põhi seestpoolt roostetama hakkab :D Kõik paksult ujus õlist :lol
See jah väga ei tööta, sest vaatasin, ennem oli ka vana mootoriõliga üle tehtud, aga juba augud sees ja hullult roostetab.
pm mul on pakkuda ühte toodet mida poodidest ei leia aga väärt kraam. härra manksile müüsin ning ootan tagasisidet sellest, kas töötab nii nagu mulle räägiti.

antud hetkel on meil tööl puhkus ning enne augusti kuud tellida ei saa. aga kui huvitatud oled, võin esimesel võimalusel ära tellida.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: Salongi põhja tugevdamine.

Postitus Postitas partnermosse »

moskiito kirjutas:
joh97r kirjutas:
Killa kirjutas:Ise panin ladale 2.5l mootoriõli ja siis ladusin ajalehtedega kihid peale+ vana originaal põhja matt+ mingine veel. Öeldakse küll et vana mootoriõli pole nii hea, aga seda nalja tahaks näha et see põhi seestpoolt roostetama hakkab :D Kõik paksult ujus õlist :lol
See jah väga ei tööta, sest vaatasin, ennem oli ka vana mootoriõliga üle tehtud, aga juba augud sees ja hullult roostetab.
pm mul on pakkuda ühte toodet mida poodidest ei leia aga väärt kraam. härra manksile müüsin ning ootan tagasisidet sellest, kas töötab nii nagu mulle räägiti.

antud hetkel on meil tööl puhkus ning enne augusti kuud tellida ei saa. aga kui huvitatud oled, võin esimesel võimalusel ära tellida.
Kui jutt on sellest vedelikust, siis sooviksin ka 0,5 liitrit mida mosse peal pintsliga proovida sain :)
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: Salongi põhja tugevdamine.

Postitus Postitas Edel »

marko kirjutas:
Killa kirjutas:Ise panin ladale 2.5l mootoriõli ja siis ladusin ajalehtedega kihid peale+ vana originaal põhja matt+ mingine veel. Öeldakse küll et vana mootoriõli pole nii hea, aga seda nalja tahaks näha et see põhi seestpoolt roostetama hakkab :D Kõik paksult ujus õlist :lol

Ja kusjuures läheb ja mitte vähe,vana mootori õli sisaldab igast aineid mis pole mitte korrosiooni vastu kahjuks :)
Kusjuures mul töö juures ka üks koguaeg tungivalt soovitab mul Ladale ja Mossele roostes kohtadele kuuma (just kuuma) õli peale panna (pidi sobima a vana töödanud mootoriõli) ja mina ei suuda teda kuidagi veenda,et töödanud õli selleks ei sobi,eriti veel välja nähtavale ja ilmastiku meelevallas olevatele kohtadele ning minuarust üldse pidi õli olema ajutise kaitsega, lisaks teinekord jälle jube tülikas see pind uuesti puhtaks teha. Ka minu Ladal on mingit vedelat õli laadset ollust mattide alla pandud. Algul kui seda nägin,mõtlesin niiskus aga ajalehtedega seda kuivatades päris kuivaks ei saanudki. Üks pool on puutumata. Erilist korrosiooni seal ei paista olevat,las jääb. Ilmselt teen selle "kuivatatud" poolega ka nii, puhtaks ja õli peale aga mõtlen veel. Seal on selle üle 3 aastaga vähe roostet tekkinud.
Mossel on ka matialused pinnad,mis 2 aastat tagasi sai traatharjaga puhtamaks tõmmatud, roostesurmaga ülekäidud ja vähemalt 2 kihti hammeritet peale tõmmatud, hakkab rooste jälle välja tulema. Peaks midagi ette võtma.
Teema jätkamiseks pakun, et puhas uus õli puhtale pinnale mati alla ei tohiks küll kahju teha.
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: Salongi põhja tugevdamine.

Postitus Postitas stern100 »

Ise arvan samamoodi. Oma kollasel rallikal käisin ka salongipõhja üle. Roostekohtadest pigimatt maha, traatharjaga üle, buvanoli peale ja siis rammusalt õli selga. Matid peale tagasi. Samas on plaanis ka enne talve natuke auto põhja altpoolt õliga määrida. Ka mina arvan, et see uus õli seal halba teha ei tohiks.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 4 x 412 , 2715, 426E, 2126 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 115 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
joh97r
Postitusi: 32
Liitunud: 29 Okt 2010 21:45
Asukoht: Saaremaa, Vätta
Kontakt:

Re: Salongi põhja tugevdamine.

Postitus Postitas joh97r »

Nojah, uut õli pole proovinud.

Aga moskiito ma arvan, et ei viitsi nii kaua oodata, tahaks kähku korda teha, proovime uut mootoriõli ma arvan, aga eks näis.
AZLK 2140
via
Postitusi: 113
Liitunud: 24 Apr 2009 16:00

Re: Salongi põhja tugevdamine.

Postitus Postitas via »

Pandi ka nn nigrooli ("vanaaja" transmissiooniõli) ja ka teisi transmissiooniõlisid, mis püsivad paremini pleki pinnal. Pintseldati movil-ga, jne. Kes haisu ei pelga, võib pintseldada kase/männi tõrvaga, aga siis sõidad nagu kalapaadiga :lol
Tasa sõuad, kaugele jõuad.
Vasta