M 412 pingeregulaator?

Audio, elektrisüsteem
Vasta
mart
Postitusi: 345
Liitunud: 04 Veebr 2009 14:21
Asukoht: Aespa

M 412 pingeregulaator?

Postitus Postitas mart »

Kas ja kus 412 'l on pingeregulaator? Kapoti all pole ühtegi releed ega pingeregulaatorit. Nimelt ampermeetri osuti tõmbleb - 20A ja +20A vahel ühest seinast teise ja kiirust on sellel tunduvalt rohkem kui mosse kojameestel. Samas tempos vilguvad õrnalt ka tuled. Mootori pöörete tõstmisel vilkumise/tõmblemise kiirus ega intervall ei tõuse ega lange. Tühikäigul on kohati isegi mahalaadimine. Aku on uus.
Harjad vahetasin uute vastu aga midagi ei muutunud.
Azlk 408 ´65 ja Iz 412 ´81
irukas
Postitusi: 177
Liitunud: 03 Sept 2013 18:28
Telefon: 55 81 505
Asukoht: Iru küla

Re: M 412 pingeregulaator?

Postitus Postitas irukas »

Kui kapotiall relee regulaatorit (juhipoolse lanseka küljes)ei ole siis on pingeregulaator geneka peal 2 poldiga klots kui harjasi vahetasid pidid kindlasti tableti ehk regulaatori eemaldama.
Linnuvabriku garaaž
mart
Postitusi: 345
Liitunud: 04 Veebr 2009 14:21
Asukoht: Aespa

Re: M 412 pingeregulaator?

Postitus Postitas mart »

Sain korda. Ma ei tea kui loogiline see on, aga vahetasin ampermeetri ära kuna see oli teiste kellade suhtes veits viltu vajunud ( ehk spido kesta sulatanud veits). Peale uue spidoploki panekut kadus see anomaalia ära. Harjade kohalt sain ka targemaks. Tundub et ma olin ainuke kes ei teadnud, et 412-l on pingeregulaator harjade korpuses. Eelnevalt kui mainisin, ei harjad läksid uued, siis need läksid kogu kupatusega uued. Koos korpuse ja pingeragulaatoriga. Ma lihtsalt ei osanud arvata, et need komplektis on. Aga hetkel tundub, et laadimine on korras ja kõik on ok.
Azlk 408 ´65 ja Iz 412 ´81
Kasutaja avatar
Seenior
Postitusi: 637
Liitunud: 18 Apr 2009 15:20
Asukoht: Lavassaare

Re: M 412 pingeregulaator?

Postitus Postitas Seenior »

Ampermeeter ongi plastkestaga kellade nõrk koht,juhtmed peavad olema väga korralikult kinni,viletsama ühenduse puhul kuumeneb ampermeeter üle,sellest ka viltu vajumine.Sel põhjusel on mõni mosse ka tervenisti mahapõlenud.
irukas
Postitusi: 177
Liitunud: 03 Sept 2013 18:28
Telefon: 55 81 505
Asukoht: Iru küla

Re: M 412 pingeregulaator?

Postitus Postitas irukas »

Seenior kirjutas:Ampermeeter ongi plastkestaga kellade nõrk koht,juhtmed peavad olema väga korralikult kinni,viletsama ühenduse puhul kuumeneb ampermeeter üle,sellest ka viltu vajumine.Sel põhjusel on mõni mosse ka tervenisti mahapõlenud.
Kui kasutatakse poolpidust akut juhtub sama asi.
Linnuvabriku garaaž
mart
Postitusi: 345
Liitunud: 04 Veebr 2009 14:21
Asukoht: Aespa

Re: M 412 pingeregulaator?

Postitus Postitas mart »

Kunagi oli selline juhus 412-ga, et masin ei laadinud. Vahetasime harju ja generaatori ära, aga muffigi. Asi oligi pekkis akus. Peale aku vahetust hakkas laadima. Mu enda masinal on uus detsembris ostetud aku peal, sellest mul laadimis jama ei saanud olla.
Azlk 408 ´65 ja Iz 412 ´81
Vasta