Helisüsteem mosses

Audio, elektrisüsteem
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: Helisüsteem mosses

Postitus Postitas wax »

Mosses võiks ju olla küll selline suur kõlar, mis digitaalset vaikust toodaks. Nii et mootori- ja välismüra ei kuuleks :D
AZLK 412IE '74 - AZLK 434IE '75 - Iž 27151 - AZLK 2140 '78 - M402 '57
https://www.facebook.com/WaxGarage
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Helisüsteem mosses

Postitus Postitas sass »

wax kirjutas:Mosses võiks ju olla küll selline suur kõlar, mis digitaalset vaikust toodaks. Nii et mootori- ja välismüra ei kuuleks :D
Kusjuures on see tehtav. Ja mitte väga keeruline, olen vahepeal uurinud seda teemat. Suurtes tehastes on sellised kasutusel.
ArdoH
Postitusi: 17
Liitunud: 25 Mär 2012 06:31

Re: Helisüsteem mosses

Postitus Postitas ArdoH »

Tõstatan veidi teemat.

Tuunida ei taha, kuid muusikat on vaja.

Esmane mõte on vahetada originaalkõlar tänapäevasema vastu (mis maksimaalne, ilma millegi lõikamiseta, mõõt sobib?) ning seejärel:
a) Ehitada originaal AM-raadio külge AUX sisend - teoreetiliselt toimiv lahendus, kuid küsitava kvaliteediga.
b) Peita armatuurivahele tänapäevane mini-võimendi, millel AUX sisend olemas. Näiteks midagi sellist - https://www.amazon.com/Kinter-MA170-Cha ... B007TUSXEY . Kvaliteet ei hiilga samuti, kuid jääb ära vajadus originaalraadiot rappida.

On keegi emba-kumba lahenduse edukalt vormistanud?
Kasutaja avatar
HendrikR
Postitusi: 582
Liitunud: 08 Juul 2013 19:22
Telefon: 56643745
Asukoht: Lasnamäe
Kontakt:

Re: Helisüsteem mosses

Postitus Postitas HendrikR »

ArdoH kirjutas:Tõstatan veidi teemat.

Tuunida ei taha, kuid muusikat on vaja.

Esmane mõte on vahetada originaalkõlar tänapäevasema vastu (mis maksimaalne, ilma millegi lõikamiseta, mõõt sobib?) ning seejärel:
a) Ehitada originaal AM-raadio külge AUX sisend - teoreetiliselt toimiv lahendus, kuid küsitava kvaliteediga.
b) Peita armatuurivahele tänapäevane mini-võimendi, millel AUX sisend olemas. Näiteks midagi sellist - https://www.amazon.com/Kinter-MA170-Cha ... B007TUSXEY . Kvaliteet ei hiilga samuti, kuid jääb ära vajadus originaalraadiot rappida.

On keegi emba-kumba lahenduse edukalt vormistanud?
Kõlarielement on 13cm läbimõõduga, saab kasutada originaalkõlari vineerist ümbrist edukalt nii et ei pea lõikama :) Noortehnikust saab kõlareid alates ca 20 euri paar
Igas korralikus peres peab olema vähemalt üks Moskvitš
Elus on 3 asja,mille nimel elada:seks,raha,Moskvich! :auto
Tegelen autofotograafiaga! Kui soov saada enda autost ilusaid pilte,võta ühendust ja küsi lisainfot! :)
hard0
Postitusi: 358
Liitunud: 22 Mai 2010 21:29

Re: Helisüsteem mosses

Postitus Postitas hard0 »

412 armatuuri läheb 6,5 tolline maksimaalselt. Vineerist vaheplaat tasub teha et kõlar tihedalt ja kindlalt armatuuris oleks. Siis on heli madal ots parem.

Mina lahendasin maki asja nii: viewtopic.php?f=11&t=4268

Ja praegu paneks aux sisendi asemel bluetooth mooduli juba. On mugavam.
AZLK 426(427) 1973
AZLK 2140 "Rallye" 1977
13piisab
Postitusi: 91
Liitunud: 13 Okt 2013 09:11
Telefon: 5226961
Asukoht: Saku-Laagri-Tallinn

Re: Helisüsteem mosses

Postitus Postitas 13piisab »

Tagasihoidlikum võim+woofer ei taha praktikas salongi kostuda. Jääb seal taga ikka üpris mõttetuks asjaks:
http://teet.luarvik.org/v/kuidmosutumek ... 0.jpg.html

Kaalun asja tagaistmele sokutamist :)
Armatuuri alla kõlarite paigutamine saab tüütu olema. Ilmselt ei pane ma sinna pagasiruumi-pildil olevaid kahtlaselt kergeid GASe vaid Saab 9-5 esiustes olevad. Koos nn taustatorbikutega.
Kollane 21406. Liigub harva - tahab hulka rohkem tähelepanu, kui muud sõidukid :)
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Helisüsteem mosses

Postitus Postitas sass »

Esiistmete alla on ka võimalik paigaldada. Näiteks selline kolmetollise woofriga 3d prinditud kast. Olles mõned teinud, siis saan kinnitada, et töötab väga hästi.

Pilt
13piisab
Postitusi: 91
Liitunud: 13 Okt 2013 09:11
Telefon: 5226961
Asukoht: Saku-Laagri-Tallinn

Re: Helisüsteem mosses

Postitus Postitas 13piisab »

Vast olid 6x9", mis armatuuri alla läksid. Kõrvalistuja jalgade kohale lisakronsteiniga, aga juhi pool on nii kitsas, et viisakat kinnitust ma välja ei mõelnud: läks kaablisidemetega kapoti avamise trossi kinnituse jms külge:
Pilt

Pilt

Pilt
Kollane 21406. Liigub harva - tahab hulka rohkem tähelepanu, kui muud sõidukid :)
Vasta