Kas see raadio on mosse orginaal?

Audio, elektrisüsteem
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Kas see raadio on mosse orginaal?

Postitus Postitas Manks »

Osta.ee -s on selline raadio pakkumisel: http://www.osta.ee/10477398

Kas selline raadio on olnud moskvitsil kasutusel? Suurus ja kanali keeramise nupud nagu sobiksid, kuid ekraani esiosa on võõras ja ainult ühe nupuga. Või on see raadio mingi eksport variant?
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kapten
Postitusi: 6
Liitunud: 27 Mär 2009 23:27

Re: Kas see raadio on mosse orginaal?

Postitus Postitas Kapten »

Selline raadio oli esimestel Vaz 2101 ja sisu oli tehtud Tesla juppidest.Töötas2 lainealal CB ja DV.Hilisem 2nupuga oli juba vene sisuga ja selliseid oli mossedel ka.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Kas see raadio on mosse orginaal?

Postitus Postitas MAZ »

Eelpool öeldud on õige, küll neid raadioid paigaldati 1970-1974? VAZ 2101!
Aga olen ka näinud Bulgaarias ja Ungaris liikuvatel 412 neid raadioid peal! Ilmselt kohapeal edasi müüja pandud lisa ma arvan. Iglismaale eksporditud mossedel oli hoopis teine raadio, ilmselt kas Philips vms ma pole päris kindel, mis täpselt! Üritan materjale uurida ja siia postitada.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Kas see raadio on mosse orginaal?

Postitus Postitas Manks »

MAZ kirjutas:Eelpool öeldud on õige, küll neid raadioid paigaldati 1970-1974? VAZ 2101!
Aga olen ka näinud Bulgaarias ja Ungaris liikuvatel 412 neid raadioid peal! Ilmselt kohapeal edasi müüja pandud lisa ma arvan. Iglismaale eksporditud mossedel oli hoopis teine raadio, ilmselt kas Philips vms ma pole päris kindel, mis täpselt! Üritan materjale uurida ja siia postitada.
Mind tegelt huvitabki, mis varustusega inglismaale omal ajal mossed läksid. Kas üldse oli orginaalis raadio peal?
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Kas see raadio on mosse orginaal?

Postitus Postitas MAZ »

Manks kirjutas:
MAZ kirjutas:Eelpool öeldud on õige, küll neid raadioid paigaldati 1970-1974? VAZ 2101!
Aga olen ka näinud Bulgaarias ja Ungaris liikuvatel 412 neid raadioid peal! Ilmselt kohapeal edasi müüja pandud lisa ma arvan. Iglismaale eksporditud mossedel oli hoopis teine raadio, ilmselt kas Philips vms ma pole päris kindel, mis täpselt! Üritan materjale uurida ja siia postitada.
Mind tegelt huvitabki, mis varustusega inglismaale omal ajal mossed läksid. Kas üldse oli orginaalis raadio peal?
Ma ise arvan,et Inglismaale läinud mossed polnudki algselt raadioga varustaud, selle lisasid
kohapealsed diilerid kui inglismaal müügi ruumi jõudis ise juurde! Teoorias võis nii olla täitsa!
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Kas see raadio on mosse orginaal?

Postitus Postitas Manks »

MAZ kirjutas:
Manks kirjutas:
MAZ kirjutas:Eelpool öeldud on õige, küll neid raadioid paigaldati 1970-1974? VAZ 2101!
Aga olen ka näinud Bulgaarias ja Ungaris liikuvatel 412 neid raadioid peal! Ilmselt kohapeal edasi müüja pandud lisa ma arvan. Iglismaale eksporditud mossedel oli hoopis teine raadio, ilmselt kas Philips vms ma pole päris kindel, mis täpselt! Üritan materjale uurida ja siia postitada.
Mind tegelt huvitabki, mis varustusega inglismaale omal ajal mossed läksid. Kas üldse oli orginaalis raadio peal?
Ma ise arvan,et Inglismaale läinud mossed polnudki algselt raadioga varustaud, selle lisasid
kohapealsed diilerid kui inglismaal müügi ruumi jõudis ise juurde! Teoorias võis nii olla täitsa!
Loogika on olemas, Inglismaal ilmselt teised sagedused. Kahel minu masinal on raadiote kohal eboniidi taolises materjalist katted ees, mis viitab raadio mitte olemisele. Samas viimasel masinal olevalt algusest peale raadio olnud, kuid see on tavaline vene raadio, ilmselt ikka ise hiljem peremehe poolt lisatud. Kuu lõpus mul rohkem aega ja siis tahang kirjandust tuhnida.
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Kas see raadio on mosse orginaal?

Postitus Postitas MAZ »

Pilt
Teen teie elu lihtsamaks siin on osake M408 mingist artiklist, näha ka all raadio mis minu silmade järgi on Philipsi mudel. Peaks uurima mida sama ajastu ma mõtlen 1970-1975.a Inglismaa autodel raadiote
näol oli ehk leiab selle õige?
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Kas see raadio on mosse orginaal?

Postitus Postitas Manks »

Tegin mõned pildid raadio katetest:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Samas ka üks küsimus esivõre kohta, millistel mudelitel selline laia ribi vahega võred käisid?
Võre on uus ja vahetaksin kitsaste ribidega võre vastu.
Pilt
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Kas see raadio on mosse orginaal?

Postitus Postitas MAZ »

Hmmm paistab,et pilt mille eile postitasin on nagu ära haihtunud, probleem ilmselt selles,et
serveris kus see artikkel üleval oli on miski uuendamine ja ajutiselt on maas need asjad :evil :evil :evil

Mulle tundun,et agselt võis kui seal oli üldse, mingi küllaltki väike raadio , ehk peaks
uurima,mis oli sama aasta Leyland,Morris Marina jt Inglismaa autodel raadiotena kasutuses!
Samas mul tekkis küsimus,et kas see auto, mis inglismaal on olnud üldse teedele jõudis?
Palju sa tead selle ajaloost? Paljud Avtoexport poolt eksporditud masinad ei jõudnud iialgi
teedele vaid seisid kusagil laos pikka aega, kuid kuna osteti vähe siis paljud toodi hiljem
samasugustena tagasi nagu sinna läksid! Võimalus kui selline on olemas!

Iluvõre kohea pealt ütlen,et see laialde ribidega iluvõre on enim kasutuses olnud M408 II pk mudelil ja
ka M427 puhul! Ma olen rohkem 408 ja 427 just selle laiade ribidega iluvõrega kohanud, kuid
neid võresid paigaldati tihit paraleelselt ja vahest olenes see ka lihtsalt selles mida oli momendil käepärast!
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Kas see raadio on mosse orginaal?

Postitus Postitas Manks »

MAZ kirjutas:Hmmm paistab,et pilt mille eile postitasin on nagu ära haihtunud, probleem ilmselt selles,et
serveris kus see artikkel üleval oli on miski uuendamine ja ajutiselt on maas need asjad :evil :evil :evil

Mulle tundun,et agselt võis kui seal oli üldse, mingi küllaltki väike raadio , ehk peaks
uurima,mis oli sama aasta Leyland,Morris Marina jt Inglismaa autodel raadiotena kasutuses!
Samas mul tekkis küsimus,et kas see auto, mis inglismaal on olnud üldse teedele jõudis?
Palju sa tead selle ajaloost? Paljud Avtoexport poolt eksporditud masinad ei jõudnud iialgi
teedele vaid seisid kusagil laos pikka aega, kuid kuna osteti vähe siis paljud toodi hiljem
samasugustena tagasi nagu sinna läksid! Võimalus kui selline on olemas!

Iluvõre kohea pealt ütlen,et see laialde ribidega iluvõre on enim kasutuses olnud M408 II pk mudelil ja
ka M427 puhul! Ma olen rohkem 408 ja 427 just selle laiade ribidega iluvõrega kohanud, kuid
neid võresid paigaldati tihit paraleelselt ja vahest olenes see ka lihtsalt selles mida oli momendil käepärast!
Mulle hakkab tunduma, et inglismaale läksid autod ilma raadiota, selle koha peal olid katted. Edasimüüjate poolt on lisatud tagumised helkurid, külje karpidele liistud ja tagaaknale kleeps. Kõigil minu masinatel on olnud kitsaste ribidega esivõre. Ajalugu kahjuks eriti ei tea, tean ainult, et 74 ja 75 -ndal aastal müüs komisjoni kauplus umbes 300 masinat (kokku nii 412 kui ka 427)
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Vasta