Eesti Moskvich Klubi

Tänane kuupäev 21 Okt 2019 03:22

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Foorumi reeglid

AINULT mossele sobivad veljed ja rehvid.

Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: O:Ostan rehvi!
PostitusPostitatud: 07 Jaan 2015 19:52 
Kasutaja avatar

Otsin siis taga Gislaved Nord Frost 165/80 R14. Võib olla kasutatud ja ka ilma naelteta. Panen ka pildid.

Pilt

Pilt

Tel.56 95 60 13

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
 Teema pealkiri: Re: O:Ostan rehvi!
PostitusPostitatud: 07 Jaan 2015 20:09 
Kasutaja avatar

Seaduse järgi võid kõrvale panna ka suvalise firma naelrehvi, mis on samas mõõdus ;) Niikaua kui esiteljel ka naelrehvid on.

Kokku omanud 68 mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!

Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 07 Jaan 2015 20:49 
Kasutaja avatar

stern100 kirjutas:
Seaduse järgi võid kõrvale panna ka suvalise firma naelrehvi, mis on samas mõõdus ;) Niikaua kui esiteljel ka naelrehvid on.

Seda küll aga muster peab olema enam-vähem samasugust tüüpi. Vähemalt mina sain niimoodi aru. Ja lugesin nagu,et ei tohi koordi läbivat vigastust olla( näiteks noaga läbi löödud ja igasuguste seentega paigatud...) ja mõrade kohta polnud ka midagi lugeda kuskilt....ehk mina saan aru nii,et võivad olla ka päikesekuivanud rehvid.....

47
Nõuded:
1) rehvil ei tohi esineda sisemisi eg
a välimisi koordi läbivaid vigastusi või
turvise eraldumist koordist;

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 07 Jaan 2015 22:45 
Kasutaja avatar

TALUPOEG TALUJA kirjutas:
stern100 kirjutas:

Seda küll aga muster peab olema enam-vähem samasugust tüüpi. Vähemalt mina sain niimoodi aru. Ja lugesin nagu,et ei tohi koordi läbivat vigastust olla( näiteks noaga läbi löödud ja igasuguste seentega paigatud...) ja mõrade kohta polnud ka midagi lugeda kuskilt....ehk mina saan aru nii,et võivad olla ka päikesekuivanud rehvid.....

47
Nõuded:

Ülevaatuselt saab igatahes läbi ka totaalselt erineva mustriga, ametlikult!

Kokku omanud 68 mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!

Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 07 Jaan 2015 22:52 
Kasutaja avatar

stern100 kirjutas:
TALUPOEG TALUJA kirjutas:
stern100 kirjutas:

47
Nõuded:

Ülevaatuselt saab igatahes läbi ka totaalselt erineva mustriga, ametlikult!

Täitsa võimalik. Kõik on võimalik.

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 08 Jaan 2015 02:11 
Kasutaja avatar

Tuttav nimi. Vaatan, äkki on.

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 09 Jaan 2015 12:50 

isegi kui eri margid-mudelid samal teljel on lubatud, siis ma väldiks seda eriti just vedaval sillal. Külgseinte tugevus ei pruugi eri rehvidel sama olla ning rattad hakkavad eri kiirustega käima. Pole vaja difri satelliite tarbetult "koormata".
mosu vedaval sillal on küll enamuse sõiduautodega võrreldes eriti vähe raskust, aga midagi ikka.

muide ka protirehvid on alusmaterjali läbivajumise osas küsimärk. Ma enam nelikveolisele (talvel kulgen kahesillaveoga) protti alla ei osta - ühe jooksu allapaneku järel suurenes pideva nelikveoga kulguri kütusekulu ca 10% ning ca 10Mm järel sain teada eeldatava põhjuse: 3 rehvis ei olnud naastukadu, ühelt olid pea pooled jalga lasknud. Ilmselt oli selle läbimõõt teistest erinev ning kuigi silladifrid ja keskdiffer (0,02 ühiku võrra erinevate sillaülekannete abil "eelsoojendatud" visko) lasevad ratastel kuigipalju erinevalt käia, siis mingil määral toimub ikka eri läbimõõduga ratta "lohistamine".

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 09 Jaan 2015 14:10 
Kasutaja avatar

13piisab kirjutas:
isegi kui eri margid-mudelid samal teljel on lubatud, siis ma väldiks seda eriti just vedaval sillal. Külgseinte tugevus ei pruugi eri rehvidel sama olla ning rattad hakkavad eri kiirustega käima. Pole vaja difri satelliite tarbetult "koormata".
mosu vedaval sillal on küll enamuse sõiduautodega võrreldes eriti vähe raskust, aga midagi ikka.

muide ka protirehvid on alusmaterjali läbivajumise osas küsimärk. Ma enam nelikveolisele (talvel kulgen kahesillaveoga) protti alla ei osta - ühe jooksu allapaneku järel suurenes pideva nelikveoga kulguri kütusekulu ca 10% ning ca 10Mm järel sain teada eeldatava põhjuse: 3 rehvis ei olnud naastukadu, ühelt olid pea pooled jalga lasknud. Ilmselt oli selle läbimõõt teistest erinev ning kuigi silladifrid ja keskdiffer (0,02 ühiku võrra erinevate sillaülekannete abil "eelsoojendatud" visko) lasevad ratastel kuigipalju erinevalt käia, siis mingil määral toimub ikka eri läbimõõduga ratta "lohistamine".

Täitsa võimalik. Moskvitši puhul vast eriti lugu pole,sest see auto peaks ka kõik lollused vastu pidama. Ei ole õnnestunud veel ühestki tagasillast lahti saada. Kütusekulu kohta ei oska ka öelda,sest pole võimalik nii täpselt mõõta. Selleks peaks olema siis mingi mõõtja peal aga kuidas seda mõõta,kui osa kütust mööda tagasivoolu lippab... see asi läheks juba päris teaduslikuks. Ma arvan ise,et kui kummid enam vähem mõõdulindiga üle on käidud,sarnase mustriga ,ei juhtu ka midagi hullu.

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 09 Jaan 2015 14:30 

jah - kergel üherattaveolisel ei puhu see suurt pilli. Aga pigem lükata erinevad rehvid ikka kaasaveerevatele ratastele. Ka varuratas, kui seda vaja on. Eriti veel, kui mootor natuke väänata jaksab. Kui Sul diiselmootor teemaks, siis küllap on sel väänet mosu mootorist törts rohkem ning vääne on ju see asi, mis ülekandes asju lõhub ;)

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 09 Jaan 2015 18:24 
Kasutaja avatar

13piisab kirjutas:
jah - kergel üherattaveolisel ei puhu see suurt pilli. Aga pigem lükata erinevad rehvid ikka kaasaveerevatele ratastele. Ka varuratas, kui seda vaja on. Eriti veel, kui mootor natuke väänata jaksab. Kui Sul diiselmootor teemaks, siis küllap on sel väänet mosu mootorist törts rohkem ning vääne on ju see asi, mis ülekandes asju lõhub ;)

On kuidas on selle väändega aga peab ütlema,et kui võrrelda bensumootoriga siis on see diisel ikka päris uimane ja kahtlustan,et võrdne seis . Pole seal vahet midagi. Aga eks tulevik näitab. Ma pole eriti rallytaja ka. Kruusateel olen siduri mõned korrad prooviks lahti lasknud pauguga ja on ratta ikka ringi võtnud. Bensukaga asi ikka ägedam.... seega hirmud on mul igasuguse lagunemise vastu täitsa ära kadunud.

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis