mosse sõiduomadustest ja liiklemisest teedel

Räägi millest tahad
Foorumi reeglid
Igasugune viitamine piraatlusele ja ebaseaduslikele tegevustele on keelatud. Aadressid mis viitavad piraatliku tarkvara, mängude, muusika jne tirimisele, KUSTUTATAKSE.
Kasutajad, kes reeglist kinni ei pea saavad hoiatuse või foorumist banni. Mosseklubi.ee ei kiida heaks tarkvara, mängude, muusika jne levitamist ilma autori õiguseta.

Administraatoritel ja moderaatoritel on õigus ette hoiatamata kustutada foorumisse mittesobivad teemad.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 2140 1984 SanderV

Postitus Postitas moskiito »

kui nüüd näppuga järge vedada siis suunda peab näitama alati igal manöövril, ka põike manöövrit tehes möödudes eesolevast takistusest milleks on kas aeglane traktor või mõni muu sõiduk mis teeäärde pargitud ja möödumisel peab kasutama vastas suunda. tunnistan, olen ise ka vahel laisk ja ei näita alati suunda kuid kindlad kohad kus suunda näitan on ristmikud, möödasõidud ja reastumised. Parklates jms. kohtades, ka põikeid tehes, olen laisk. Kui muidugi kiireks läheb, siis juhtub et nii mõnelgi manöövril ununeb suunatule kang. Kui linnas või maanteel sõita tekkib vahel kange tahtmine "hannes võrnot" teha.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1984 SanderV

Postitus Postitas Edel »

Rahvas, manöövrit tehes näidake ikka suunda. Kuidagi palju on liikluses autojuhte, kes seda isegi tihedas linnaliikluses reavahetusel ei tee. Mõni ei näita suunda põhimõtteliselt ("Aa milleks, kellele ma näitan kui kedagi pole/ või kui minu sõidurada ristmikul nagunii pöörab vaid ühele poole" jms.). Talvel ühel argihommikul juhtusin ühel sabas sõitma. Reastusin talle Jüri lähedal Tallinna ringteel sappa ja kuni Smuuli/Peterburi ristmikuni sõitsin tal taga ning selle aja jooksul mitte ühtegi korda mitte kusagil ei näidanud suunda! Otsisin põhjust talle küljele sõita ja ta korralikult läbi sõimata kuid ei tekkinud sobivat juhust tänu tihedale liiklusele. Vaatasin küll, kes roolis oli, vahtraleht ja noor nolk! Sellised mitte suunda näitajad tuleks maha lasta!
Kasutaja avatar
ABS
Postitusi: 372
Liitunud: 21 Mai 2009 11:18
Telefon: 56871225
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: AZLK 2140 1984 SanderV

Postitus Postitas ABS »

Olen Edeliga täiesti nõus,ei ole ju raske teha seda väikest näpu liigutust!!?Tõesti käib närvi kui ees sõidab mingi sepp ja sihikindlalt suunda ei näita.Ise näitan alati suunda kui on vaja manöövrit teha,päris tahtmatult isegi vahest(metsateedel,maja hoovis vms.,olen tähele pannud) - on vist see liigutus lihtsalt käe sees.Läks siin väga tuliseks aruteluks teemal "suunatule näitamine" ja mõtlesin et kostan ka sõna sekka.Tänan tähelepanust. :)
AZLK 2140 ´85a.
Vigursõit 2012,2013,2014,2015,2018 VIIMANE koht!
mart
Postitusi: 345
Liitunud: 04 Veebr 2009 14:21
Asukoht: Aespa

Re: AZLK 2140 1984 SanderV

Postitus Postitas mart »

Fakt on see, et liikluses tuleb liigelda vastavalt liikluseeskirjadele, kuid edaspidi tahaks siit lugeda midagi mossega seonduvat muidu läheb liiga OT -ks ära.
Azlk 408 ´65 ja Iz 412 ´81
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1984 SanderV

Postitus Postitas wax »

Suunatuli peaks olema "käe sees", nagu ka turvavöö kinnitamine enne liikuma hakkamist :) Aga eks igaüks ise teab mida teeb.. ma ise pole kah alati just kõige eeskujulikum liikleja :D
AZLK 412IE '74 - AZLK 434IE '75 - Iž 27151 - AZLK 2140 '78 - M402 '57
https://www.facebook.com/WaxGarage
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: AZLK 2140 1984 SanderV

Postitus Postitas stern100 »

Mis nüüd jääbki moraali lugemine siia või :D Võite rääkida palju tahate aga tegelt igaüks teeb mis ta teeb. Äkki kunagi pauk käib ja siis nagu ikka, hiljem kahetsed, et ei kasutanud :lol
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 4 x 412 , 2715, 426E, 2126 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 115 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK 2140 1984 SanderV

Postitus Postitas viirusboy »

Pilt
Ja sellega võiks nuüüd moraalilugemisele punkti panna. Aitähh :)
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: AZLK 2140 1984 SanderV

Postitus Postitas SanderV »

viirusboy kirjutas: Ja sellega võiks nuüüd moraalilugemisele punkti panna. Aitähh :)
alati ei toimu paugud suunatule pärast
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: AZLK 2140 1984 SanderV

Postitus Postitas SanderV »

pöörasin tna ilma suunata jälle... noh, mis teil kosta on?
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1984 SanderV

Postitus Postitas Edel »

SanderV kirjutas:pöörasin tna ilma suunata jälle... noh, mis teil kosta on?
Arvan: Parem külg on nüüd selle pärast lömmis :D
Mossel suunatule kangi liigutage u. 4 sek. enne manöövrit :D Nimelt 1 sekund kulub, kui tuli vilkuma hakkab :lol
Vasta