Foorumlaste muud hobiautod ja tehnikahobid

Räägi millest tahad
Foorumi reeglid
Igasugune viitamine piraatlusele ja ebaseaduslikele tegevustele on keelatud. Aadressid mis viitavad piraatliku tarkvara, mängude, muusika jne tirimisele, KUSTUTATAKSE.
Kasutajad, kes reeglist kinni ei pea saavad hoiatuse või foorumist banni. Mosseklubi.ee ei kiida heaks tarkvara, mängude, muusika jne levitamist ilma autori õiguseta.

Administraatoritel ja moderaatoritel on õigus ette hoiatamata kustutada foorumisse mittesobivad teemad.
Vasta
Kasutaja avatar
Järvpõld
Postitusi: 163
Liitunud: 24 Juun 2010 23:23
Asukoht: Võrumaa, Tsooru

Re: Foorumlaste muud hobiautod ja tehnikahobid

Postitus Postitas Järvpõld »

Martpoiss kirjutas:Kuna Vaba teema kirjeldus on "räägi millest tahad" siis võiks rääkida ka muudest huvitavatest asjadest millega klubilised garaazis tegelevad. Ma tean et päris paljudel on Mossede kõrval ka muid väga huvitavaid hobiautosid, miks mitte neid ka teistele tutvustada.

Teen siis ise otsa lahti:

Juba pikemat aega oli tahtmine mingi uue "projektika" järgi. Tegelt tahab Mosse ka üle käimist aga selleks ajaks kui Mosse tegemises on oleks ka vaja mingt hobikat millega vahelduseks ringi sõita. Pealegi saaks kätt harjutada et Mosse paremini välja tuleks. Juba ammu pakkus tüdruku vanaisa Golf I keevitatud keret koos kõikide juppidega, aga see hetk ei olnud raha. Kui suvel sai tekkis võimalus see ära osta, ilmus välja ostja kes seda kaks aastat tagasi oli vaatas käinud ja äära lubanud osta ja läkski minu nina alt ära. Hiljem selgus et see läks minu tuttava kätte ja ilmselt saab sellest kunagi väga ilusti korda tehtud auto :) Siis otsustasin ette võtta maal seisva Gaz-69. Tegelikult ei saa selle kohta päris nii öelda, kuna 69-lt on pärit ainult esiporitiivad, mootori küljeplekit ja osa kapotti. Veneajal ehitati palju Uaz-e ümber praktilisemaks kõvakatustega. Siinkandis üks mees tegeleski sellega et tegi soovijatele keresid ümber. Ühe viimastest tegi vene aja lõpus aga natuke huvitavama: Gaz-69 nina, 53 kabiin, uaz 469 tagaots. See oli tal aga seisma jäänud juba pikaks ajaks ja kunagi ca 10 aastat tagasi andis ta selle kere ilma mootorita minu vanaisale. Vanaisal oli endal Nissani diiselmootoriga gaz 69, kust ta tõstis mootori selele kerele peale. Auto jäi aga ikkagi seisma. OK pikk jutt sai eelloost aga see sügis tõime treileriga linna sellise eluka:
Pilt
Kuna ise käin Tartus koolis aga auto on Võrus vanematekodu garaazis, sain tegeleda sellega ainult nädalavahetustel. Eesmärk oli uueks aastaks valmis saada. 30.ndaks detsembriks oli pilt selline:
Pilt
Plaanis oli ka Talverallile tulla, aga hetkel on masin natuke laiali jälle, käigukast on vaja ümber teha. Alguses oli Nissani käigukast (mis on pikk nagu mossel) otse kummist leevendusmuhviga vahekasti küljes. Niimodi oli aga täiesti talumatu vibratsioon, üle 40 km/h sõita ei olnud võimalik. Nüüd tuleb Nissani sidurikoja külge 469 käigukast, sealt edasi vahekasti kardaan.

Rohkem lugemist ja ehituspildid selle auto kohta on SIIN
Nägin seda pilli vist eile võrus, väga kena oli:)
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: Foorumlaste muud hobiautod ja tehnikahobid

Postitus Postitas Martpoiss »

Väga head uudised siis, ma ise praegu kaugel ära, vend ja isa on järelikult liikuma pannud jälle asja :D Vaepeal seisis suurte külmade tõttu ja kuna igapäevaautol läks aku läbi, oli kõige lihtsam muidugi Villiselt võtta. Uued eelsüüteküünlad on ka siis peal järelikult.

Ja seda ei saa muarust "vist" näha, peaks piisavalt omapärane auto küll olema et mitte millegi muuga sassi ajada :D
Kasutaja avatar
TheoK
Postitusi: 238
Liitunud: 03 Veebr 2009 21:13
Asukoht: Tallinn

Re: Foorumlaste muud hobiautod ja tehnikahobid

Postitus Postitas TheoK »

Panen enda teise masina ka üles.
Saab 90, 1986

-Saabihaigus näitab süvenemise märke...

Pilt
Pilt
Endine Super-Lux.
randoA
Postitusi: 266
Liitunud: 04 Veebr 2009 19:32
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: Foorumlaste muud hobiautod ja tehnikahobid

Postitus Postitas randoA »

Kõik kirjutavad siia aina...ega ma siis halvem pole :D
Mina ikka tehnika inimene, tegelen ka mootorrataste, võrride ja mopeedidega.
Haruldaseim ja hinnalisim minujaoks oleks kindlasti K55
http://fotoalbum.ee/photos/randoainlo/sets/892645

Perekonna reliikvia aastast 1958, kuulus minu vanavanaisale ja nüüd otsaga minukätte jõudnud.

Samuti riga 12, 1974, kahtlemata üks orginaalsemaid.
http://fotoalbum.ee/photos/randoainlo/sets/1033019

http://fotoalbum.ee/photos/randoainlo
Kel huvi, saab sealt kiigata minu massinaid.Samuti kui kellegil juhtub mõnd motikat või juppi vaja olema siis tasub ka kontakteeruda.
azlk 412 1975, MZMA 408 1966 ja 2140SL 1986

Mosse on nagu Tallinn-ei saa kunagi valmis
i-need-for-sped
Postitusi: 122
Liitunud: 23 Jaan 2011 05:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Foorumlaste muud hobiautod ja tehnikahobid

Postitus Postitas i-need-for-sped »

minu auto iga päevaks Pilt
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: Foorumlaste muud hobiautod ja tehnikahobid

Postitus Postitas Martpoiss »

Jossu täpiline Sapakas koos saunaga nähtud, mingid vanamehed olid hullult vaimustuses seal asjast kui mööda kõndisin. Päris humoorikas asi :lol
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: Foorumlaste muud hobiautod ja tehnikahobid

Postitus Postitas väikevend »

Uurisin isegi Jossi sapakat ja sauna lähemalt öölaulupeol. Saun oli korralikult kuumaks köetud ja Eesti muusika sees mängis :smokin See oli juba omaette vaatamisväärsus ja rahvale meeldis :)
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Kasutaja avatar
Jossu
Postitusi: 307
Liitunud: 02 Veebr 2009 16:10
Asukoht: Tartu/ Saaremaa

Re: Foorumlaste muud hobiautod ja tehnikahobid

Postitus Postitas Jossu »

eile sai käidud ka sama kooslusega karsummil ja paadirallil, saime üritusele parkimiskoha ligemale ja pildistajaid ja uudistajaid oli ikka kordades kordades rohkem. PS! Väikevend, kuna näeme?
Pukseerimishaagise e Konna rent
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: Foorumlaste muud hobiautod ja tehnikahobid

Postitus Postitas väikevend »

Hetkel küll kiired ajad- mosse vaja korda saada. aga minugi poolest kas või nädalavahetusel, eks ma helistan siis. Teeme mõned õlled su garaažiboksis ja toon puksid ka tagasi :beer Pühapäeval on Kurtna laadale minek, loodan seal tuttavaid nägusid näha :)
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: Foorumlaste muud hobiautod ja tehnikahobid

Postitus Postitas mario »

Jossu sõitis selle atribuutikaga mul Võru tn. nina alt läbi. Päris stiilne. :)
Vasta