Mossekangelased

Räägi millest tahad
Foorumi reeglid
Igasugune viitamine piraatlusele ja ebaseaduslikele tegevustele on keelatud. Aadressid mis viitavad piraatliku tarkvara, mängude, muusika jne tirimisele, KUSTUTATAKSE.
Kasutajad, kes reeglist kinni ei pea saavad hoiatuse või foorumist banni. Mosseklubi.ee ei kiida heaks tarkvara, mängude, muusika jne levitamist ilma autori õiguseta.

Administraatoritel ja moderaatoritel on õigus ette hoiatamata kustutada foorumisse mittesobivad teemad.
Vasta
Kasutaja avatar
Neeme
Postitusi: 291
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:04
Asukoht: Kuressaare

Mossekangelased

Postitus Postitas Neeme »

Eile ühe rallimosse valmimist vaadates tuli mõte, et võiks anda välja Mossekangelase, või muu taolise, aunimetuse. Või seada nad klubi auliikmete kandidaatideks. Sest paljud inimesed on kangelaslikult sõitnud või sõidavad Mossedega. Praegusel hetkel oli see mõte nagu ralli osas, kuid ka tavaelus on kangeid Mossemehi-naisi.
Eilne mõte tekkis Sadama Mosset vaadates. Eelmisel aastal ütles, et viimane kord sõita, kuid Saaremaa ralli lähenemine pani jälle kiirelt mosset korrastama. Aasta tagasi oli taoline pisike näpukas:
Pilt
mis pärast paistis välja nii:
Pilt
Eile värviti masin üle ja läks vidinate külgekruttimiseks.

See oli lihtsalt üheks näiteks, kuidas mõni mees ei saa ilma Mosseta olla. Maailmas on ehk olemas mõned masinad, mis on paremad Mossest, kuid näed, ikka ja jälle ronitakse Mosse rooli ja proovitakse teistele koht kätte näidata.
Seega, kui kellelgi on ideid ja ettepanekuid, kuidas või keda aunimetus(te)ga pärjata, pangu siia kirja.
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Mossekangelased

Postitus Postitas Manks »

Pilti vaadates kipub auhind välja minema postuumselt ;)
Ise mossede lõhkumist vaadata ei armasta, sama on GAZ 51 sõit, otsin tulutult korralikke uksi, mida pole leidnud.
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Mossekangelased

Postitus Postitas sass »

Mitmed jupid selle värvitud mosse küljes on pärit mu oranži küljest. :)
Loodetavasti näeb Sadamat ka see aasta rajal ja ehk önnestub lõpetada ka.

Aga aunimetuse poolt olen ka mina - kas siis Mossekangelane või midagi muud.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Mossekangelased

Postitus Postitas moskiito »

mõttel on jumet, ning siis võiks ka sisse viia sellise asja et mossede kokkutuleku iga aastaseks teha ning kus siis postuumne auhind üle anda.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
mosseman
Postitusi: 94
Liitunud: 04 Veebr 2009 15:50
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: Mossekangelased

Postitus Postitas mosseman »

Ideel pole väga vigagi aga...Minu seisukohalt on see mossedega rallitamine juba liiga üles puhutud.Kui mossest jutt tuleb siis kohe hakatakse liigast rääkima jne.Sellised asjad võiksid ju jääda rohkem mosseliiga lehele.Mina arvan et võiks rohkem rõhku panna "tavalistele" mossedele(restauraatorid jne). Mitte ,et nüüd rallivennad üldse välja jätta vaid ei tasu ainult pimestatud olla sellest rallitamisest.Samuti kuidas hakkaks toimima see valimine?Praegu puudub selline suurem kogukond, vaid on palju väiksemaid mossevendade ordusid.Teema peaks ikkagi rohkem ühine olema.
Miks mitte teha nii et valitakse iga aasta teatud ajal välja Aasta tegija(saaks lisada kategooriad..uunikumid,ralli,aasta ehitaja vms).


Marko
Kasutaja avatar
saarlane
Postitusi: 299
Liitunud: 03 Veebr 2009 14:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: Mossekangelased

Postitus Postitas saarlane »

Ma olin üks neist kes sadama püsti lükkas eelmine aasta 8)
Aitan Ebay'st asju tellida.
Kasutaja avatar
Neeme
Postitusi: 291
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:04
Asukoht: Kuressaare

Re: Mossekangelased

Postitus Postitas Neeme »

Ega ma mõelnud ainult rallitamist, ma pidasin silmas laiemat ringi. Lihtsalt see mõte tekkis Sadama mosse juures. Ja kusjuures see on tirts teine asi, kui Mosseliiga. Nagu ma olen aru saanud, siis Mosseliiga on surnud. Võimetu juhtkond on asja põhja ajanud. Ärge vaadake äriregistri andmeid, seal on millegi pärast veel vana seltskonna nimed, kuigi hiljemalt kevadel olevat uus juhtkond lubanud ümber registreerida enda peale. Aga ma ei saa neid seal oma kodulehel eriti kiruda, sest ma saan kohe klaviatuurivõidusõitja ja muu sellise aunimetuse. Ahh, mis teha, tühikargajate punt on valitsemise enda kätte saanud. Ehk parem ka, jääb väärtuslikke autosid rohkem alles.
Natukene teine asi on mõne pärisrallit sõitva Mossega. Meestel juba mõistus peas, kuigi alles on aktiivselt jäänud vaid mõni üksik. Sportrallil osalev Mosse on haruldane asi, kuid seab teda ikkagi, eriti kui veel ilusasti liigub, rahva silmis võimekate autode ritta.
Seega võiks kõik. kes oma Moskvichiga pidevalt või hetkeliselt, kuid võimsamalt, rahva meeli erutavad, saada oma aunimetuse vääriliseks. Ega see ei pruugigi olla üks ja ainus aunimetus, see võiks olla erandjuhtudeks ka midagi humoorikat. Uups, praegu just tuli kõige kreisim mõte " kõige rohkem tänavaliikluses kortsu läinud Mosse elus juht" :D Krt peale sauna on mõte ikka eriti ... Seega, andke tuld seltsimehed, pakkuge omi variante koos põhjenduste ja aunimetustega.
sass kirjutas:Mitmed jupid selle värvitud mosse küljes on pärit mu oranži küljest.
Vahetamisele läksid sealt juhipoolne esimene pool küljekarpi (uus), kundepoolne poritiib (oranž), juhiuks (minu sinine), tagaluuk (minu oranž), tagatiivad (uued), katus (minu sinine). Kaardilugeja küljekarp jäi edaspidiseks. Sellepärast ma seda kõike tean, et minu garaažinaaber tegeles sellega ja ma ise proovisin vabadel hetkedel nõu ja jõuga abiks olla. Sadamat tuleb aidata, sest raja kõrval seistes olen pärist tihti kuulnud "Oo Mosse tuleb!". Ja eelmise aasta Saaremaa rallil liikus Sadama Mosse ikka päris ilusasti. Proovin varsti eelmise aasta video üles panna.

Edit: video siin http://www.youtube.com/watch?v=w_aL28FV_iQ
Vasta