Mosseklubile uhkem koduleht

Räägi millest tahad
Foorumi reeglid
Igasugune viitamine piraatlusele ja ebaseaduslikele tegevustele on keelatud. Aadressid mis viitavad piraatliku tarkvara, mängude, muusika jne tirimisele, KUSTUTATAKSE.
Kasutajad, kes reeglist kinni ei pea saavad hoiatuse või foorumist banni. Mosseklubi.ee ei kiida heaks tarkvara, mängude, muusika jne levitamist ilma autori õiguseta.

Administraatoritel ja moderaatoritel on õigus ette hoiatamata kustutada foorumisse mittesobivad teemad.
Vasta
Kasutaja avatar
jaanoz
Postitusi: 38
Liitunud: 12 Aug 2009 10:57
Asukoht: Tartu, Jõgeva
Kontakt:

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas jaanoz »

(see päris taibukas idee) vaatab mis teha annab
Kasutaja avatar
mossejumal
Postitusi: 620
Liitunud: 10 Okt 2009 10:38

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas mossejumal »

Wax peab ju paika asjad panema.
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas jartmok »

mossejumal kirjutas:Wax peab ju paika asjad panema.
Õhtust.

Ei tahaks kedagi solvata aga tundub, et siin ei panda miskit paika. Tekib kangesti küsimus, rahvas mida ootate?
Olen kandikul ette toonud juba mitmeid lahendusi kodulehe osas, kuid mis väga nõrgaks jääb on huvi. Saan aru, et tavakasutaja ei saagi miskit erilist teha kuid kui foorumi administraator juba huvi välja ei näita on miskit ikka väga viltu. Tundub, et juhtkond magab sügavat talveund või lihtsalt ilma raha ei viitsita midagi teha. Maha ma kindlasti kõike/kõiki laita ei tahaks siiski hea, et foorum olemas on. Valime siis uue juhtkonna kes ka asja arendusest huvitatud on. Tundub vb vale kuid kui ma saaksin nt pääsu serserisse vms oleks see leht juba püsti, seega mõelge järele. Vaja on vundament paika pannud. Ei pressi oma mõtteid/disaini peale aga arvan, et parem kui hetkeline seis. Andke võimalus ja tegutsen.
kaua ma oma heategude soovi peale pressin, sama hästi võin oma mosset edasi ehitada ja unustada üldse selle foorumi, minu elu sellel ei seisa vaid tahtsin/tahaks teistele head teha.

Jartmok
Kasutaja avatar
Neeme
Postitusi: 291
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:04
Asukoht: Kuressaare

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas Neeme »

Mina olen vist ainuke, kes klubi juhtkonnast siin vahest muliseb. Kuna ma olen itialal ja kodulehenduses suhteliselt tume vend ja maitsemeel on ka juba ammu supi maitsestamiseks läinud, siis ma pole hakanud siin targematele inimestele vastu vaidlema või veel hullem: õpetama. Seega palun kergemat karistust.
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas sass »

Olen nõus ka aitama kodulehega, kogemused olemas. Lisaks vöin tegeleda kodulehe haldamisega serveris, aga puudub juurdepääs.
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas wax »

jartmok kirjutas:Ei tahaks kedagi solvata aga tundub, et siin ei panda miskit paika. Tekib kangesti küsimus, rahvas mida ootate?
Mina ootan näiteks seda, et näha lõpuks seda lehte mida üles saaks panna. Need kavandid mis siin hetkel, olgem ausad, on täiesti poolikud!
Hakkajaid ja abipakkujaid on palju, pangem siis üks leht otsast lõpuni ilusti kokku, mudelikirjeldused, artiklid, galeriid, ... küll siis saab ka serverisse ligipääsu ning lehe üles. Sellisel praegusel poolikul kujul ei näe mina asjal mitte mingit pointi. Ainult esilehest ei piisa ju...
Kasutaja avatar
kaupov
Postitusi: 61
Liitunud: 06 Veebr 2009 10:51
Asukoht: Tallinn

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas kaupov »

No sel juhul ootad sa täiesti võimatut asja.

Esiteks, disainerid võivad ju neid kavandeid teha, aga igale tavakasutajale meelejärgi olla on võimatu ja üritamine ajamahukas. Hea, kui otsustavaks pooleks ja ka tagasiside andjaks oleks mõnest inimesest koosnev juhtkond.
Teiseks, tahad, et iga veebimeister joonistaks kõik kogu kavandid, sisestaks sisud ja teeks 100% toimiva ja kasutusvalmis kodulehe? Kokkuvõtvalt, sa tahad, et 2-3 inimest looksid pimesi igaüks eraldi mingi asja ja kulutaksid sellele metsikult aega ning siis valiks, kes seda aega kõige vägevamalt kulutada oskas? Ma löön kohe käega, sellist aega ma ei hakka kulutama, kui pole kindel, kas tööl üleüldsegi tulemust oleks. Eriti, kuna tahaks pakkuda koos sisuhaldusega, mille paigaldus ei ole nii lihtne, et "ah, viskan failid FTPga üles ja olemas ning vajadusel liigutan 1000+1 korda".

Vabandust, aga nii kodulehte ei tellita.

Milline kodulehe loomise protsess välja võiks näha?
1. Oskajad disainiinimesed pakuvad oma kavandeid, mida on siiani juba sobivaid kandidaate pakutud.
2. Otsutav võim e. juhtkond valib ühe kavandi, millisest võiks asja saada, toob välja omapoolsed ettepanekud muudatusteks jne.
3. Jätkatakse tööd edasi 1 kavandiga. Tehakse muudatused vastavalt ettepanekutele, pannakse sisuhaldusesse, täidetakse sisuga, jne tihedas koostöös tellijaga.
4. Koduleht saab valmis ja avalikustatakse.
Sisu ettevalimistamine võib alata ka juba enne esimest punkti.

Kui juhtkond nii otsustusvõimetu on ja tagasiside puudulikuks jääb, siis lihtne lahendus oleks teha küsitlus väljapakutud variantidega foorumi kasutajatele.
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas wax »

kaupov kirjutas:Teiseks, tahad, et iga veebimeister joonistaks kõik kogu kavandid, sisestaks sisud ja teeks 100% toimiva ja kasutusvalmis kodulehe? Kokkuvõtvalt, sa tahad, et 2-3 inimest looksid pimesi igaüks eraldi mingi asja ja kulutaksid sellele metsikult aega ning siis valiks, kes seda aega kõige vägevamalt kulutada oskas?
Võta nüüd hoogu maha :D Teeme ühe asja selgeks - mina ei taha ega nõua midagi, mul polegi selleks õigust, sest ma ei kuulu ega pole kunagi kuulunud MTÜ Eesti Moskvich Klubi juhatusse. See, et ma appi tulin ja foorumi püsti panin ning seda nüüd üleval pean, ei tee mind klubiasjades kõigekõrgemaks ega otsustajaks :) Tavakasutajana avaldan arvamust, et viimane jartmoki kavand on minule isiklikult meelepärane ja minupoolest võib sellega edasi minna. Aga nagu ütlesin - see on minu kui tavakasutaja arvamus. :)
Kasutaja avatar
mossejumal
Postitusi: 620
Liitunud: 10 Okt 2009 10:38

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas mossejumal »

wax kirjutas:
kaupov kirjutas:Teiseks, tahad, et iga veebimeister joonistaks kõik kogu kavandid, sisestaks sisud ja teeks 100% toimiva ja kasutusvalmis kodulehe? Kokkuvõtvalt, sa tahad, et 2-3 inimest looksid pimesi igaüks eraldi mingi asja ja kulutaksid sellele metsikult aega ning siis valiks, kes seda aega kõige vägevamalt kulutada oskas?
Võta nüüd hoogu maha :D Teeme ühe asja selgeks - mina ei taha ega nõua midagi, mul polegi selleks õigust, sest ma ei kuulu ega pole kunagi kuulunud MTÜ Eesti Moskvich Klubi juhatusse. See, et ma appi tulin ja foorumi püsti panin ning seda nüüd üleval pean, ei tee mind klubiasjades kõigekõrgemaks ega otsustajaks :) Tavakasutajana avaldan arvamust, et viimane jartmoki kavand on minule isiklikult meelepärane ja minupoolest võib sellega edasi minna. Aga nagu ütlesin - see on minu kui tavakasutaja arvamus. :)
Mina olen waxiga ühel arvamusel,et jartmoki tehtud meeldis,aga jh mina kodulehe suhtes sõna ei oska võtta :)
Keegi võiks lähiajal midagi teha ka.Varsti aasta otsa jahume seda teemat :D:D:D
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas jartmok »

NII NII

Vabatahtlikud paluks tähelepanu!

1) Üks inimene nüüd võtku enda peale sissejuhatus (tekst) mis pesitseb esilehel. Pikkust võiks ka olla mitte vaid kaks rida. Nädala lõpuks peab valmis olema! Küsimuste korral siia teemasse pöörduda.

2) Jagame siis inimeste vahel ära kes mis mudeli kohta ajaloolise ülevaate teeb. Sellega on rohkem aega.

3) Keegi võtku üldise sündimise ajaluge enda hõlmadadele. Nädala lõpuks peaks valmis olema.

4) Keegi las kogub pildidmarejali, kõikvõimalikest mudelitest ja eesti masiantest. Saab galeriis mitu kausta teha.

Loodan Teie!! peale, et see asi (koduleht) lõpuks veerema hakkaks.

Jartmok.
Vasta