Mosseklubile uhkem koduleht

Räägi millest tahad
Foorumi reeglid
Igasugune viitamine piraatlusele ja ebaseaduslikele tegevustele on keelatud. Aadressid mis viitavad piraatliku tarkvara, mängude, muusika jne tirimisele, KUSTUTATAKSE.
Kasutajad, kes reeglist kinni ei pea saavad hoiatuse või foorumist banni. Mosseklubi.ee ei kiida heaks tarkvara, mängude, muusika jne levitamist ilma autori õiguseta.

Administraatoritel ja moderaatoritel on õigus ette hoiatamata kustutada foorumisse mittesobivad teemad.
Vasta
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas easyrider »

M410 kirjutas:Kuna Moskvitšitel on mudelite valik läbi ajaloo tunduvalt suurem kui Volgadel ja Ladadel, siis on kõikide nende tootmisaastate, tootmisarvude, juttude jms. ümbertõlkimine ja trükkimine paras ropp töö.
Ma ei kujuta ette, kes selle vabatahtlikuna enda peale võtaks, juhul kui see koduleht ka kunagi tööle hakkab ja kogu asi ka üldse nii kaugele jõuab.
Üks mingisugune lihtne mudelite tutvustus on siin.
Minupoolne nägemus oleks selline. Osa inimesi otsib üles kõiksugu materjali; kõik, mis on võimalik tõlkida... ühesõnaga materjali, millega on võimalik töötada.
Edasi - vabatahtlike vahel jaotatakse ära tõlketöö, et ühe inimese õlgadele ei langeks kogu ropp töö. Seejärel saadetakse tõlked ülevaatajatele ja kokkupanijatele (lehe omanikud), kes annavad veel viimase lihvi.
Ma kujutangi seda niimoodi ette, et kõik vabatahtlikud saavad osaleda. Kõik, kes tahavad, panustavad lehe valmimisse, palju neil võimalik. Oleks kujundusmeeskond, tõlkemeeskond, fotomeeskond jne. Üksinda või kahekesi tehes ei tule loomulikult eriti midagi välja sellise kolossaalse eesmärgi nimel.

EDIT:
Me peame endalt küsima, kelle jaoks me seda lehte teeme. Suvakate jaoks? Või endale? Ma küll vajaks sellist kohta, kus on Mosse andmebaasid ja muu info üleval. Ma mõtlen siin mudelikirjeldusi, tootmisaastaid ja fakte. Et kõik mosseteemaline oleks koondatud ühte punkti. Sest, olgem ausad, see on ju meile endale hiljem abiks.

Isegi kui pakutud variandid pole kõigile 100% meelepärased, võiks sellest hoolimata midagi ikkagi valmis teha. Mis sellest siis on, et värvitoon pole paras või mõni muu pisiasi on veidi vale kujuga. Ega need asjad ei sea takistusi tööde alustamiseks. Ma näen, et paljude probleem on selles, et tahetakse esimese korraga saada täiuslikku lehte, et siis hiljem ei oleks vaja midagi muuta. Teeme asja ära. Teeme kasvõi mingi algelise baasi valmis, kuhu on võimalik hiljem ülikõva leht ehitada!

Jartmok oli esimene, kes midagi teha üritas ja ma kiidan teda selle eest. Tema võttis vaevaks teha esimese ja selle kõige raskema sammu. Tulemus? Kritiseeritakse, et küll on pilt paha ja on värvilahendus liiga tume. Aga mis takistab neid asju hiljem muutmast? Ega koduleht pole kivist, mida on võimatu muuta.

Välimuse pärast saab arutada hiljem. Põhiline on praegu rajada vundament.
Kõigepealt teeme kindlaks, kes on nõus aitama lehe loomisega. Seejärel jagame ära ülesanded ja tõmbame asja käima. Kõik on ju vabatahtlik, kes ei taha osaleda, seda ei sunnita. Kuid kõik, kes tahavad midagi teha, organiseerugem! Töötame nüüd kõigepealt üheskoos välja tegevuskava ja siis näeb, mis edasi.
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas MAZ »

Kuldsed sõnad Easyrider :beer üldiselt olen kahe käega Jartmoki varjandi poolt, sest on tõesti vaja alust.
Sisuliselt võimalusi edasi areneda on nagu näeme,loodan,et kasutaja Jartmok ikka on veel huvitatud ega pole selles vaidluste tulemusena asjale käega löönud.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
via
Postitusi: 113
Liitunud: 24 Apr 2009 16:00

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas via »

Tore ja vajalik teema ülesse võetud!
Aeg läheb, ja see mis veel "hiljuti" oli igapäevane on kadunud või kadumas..
Minusugusele torkab juba silma, et on pealekasvanud uus põlvkond ja vene tehnika, mille kohta kunagi teadis-tundis iga mees, on noorematele juba eksootika.
Moskvitšide ajaloo kohapealt lisaks niipalju, et kuigi erinevaid mudelite "numbreid" on tohutult, siis põhiosas on ikkagi neid olnud vaid neli põlvkonda:
Esimene (Opel) 400-401 (pluss nende erivariandid)
Teine 402-407 (pluss nende erivariandid)
Kolmas 408-2140 (pluss nende erivariandid)
Neljas 2141-2142 (Simca-Audi) (pluss nende erivariandid)

Olen selle asjaga vahepeal tegelenud ja pean siin ennast parandama:
Kolm Platvormi
Esimene (Opel) 400-401 (pluss nende erivariandid)
Teine 402-2140 (pluss nende erivariandid)
Kolmas 2141-2142 (Simca-Audi) (pluss nende erivariandid)

Ilmselt tuleks sellest lähtuda.
Lihtsam oleks, kui oleks olemas mall kuhu mudeli kohta andmed saab sisestada. Nii näeb asi ka ühtlasem välja. Lisaks muidugi jutuosa...
Vajadusel võin aidata 2141-2142 (vajadusel ka kolmnda põlvkonna osas) ehituse, ajaloo ja andmete kohapealt, kuna olen sellega nii teoorias kui praktikas põhjalikumalt tegelenud.
Teiste põlvkondade ajaloo kohta pole spetsiaalselt materjali kogunud.
Edukat aastat soovides!
V.
Viimati muutis via, 23 Jaan 2010 13:44, muudetud 1 kord kokku.
Tasa sõuad, kaugele jõuad.
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas jartmok »

Tere päevast.

Igavus sünnitab kõiksugu asi, selline tunne siis. Vaikselt voolisin ühe kujunduse veel juurde mis küll veidi lõbusamates toonides kui mulle enda ei meeldi ja kohe üldse mitte. Miks? Sellepärast, et tundub kuidagi algeline ja kangiline aga ootame ja vaatame massi arvamsue ära, ehk ongi hoops see üks ja õide

http://web.zone.ee/mossekoduleht/uus/
M410
Postitusi: 213
Liitunud: 03 Veebr 2009 02:40

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas M410 »

jartmok kirjutas:Tere päevast.

Igavus sünnitab kõiksugu asi, selline tunne siis. Vaikselt voolisin ühe kujunduse veel juurde mis küll veidi lõbusamates toonides kui mulle enda ei meeldi ja kohe üldse mitte. Miks? Sellepärast, et tundub kuidagi algeline ja kangiline aga ootame ja vaatame massi arvamsue ära, ehk ongi hoops see üks ja õide

http://web.zone.ee/mossekoduleht/uus/
Taustal oleva kollase asemel võib kasutada sama hästi ka mõnda muud neutraalset tooni.
Aga muidu on leht lihtne ja ülevaatlik. Mida vähem kirju see vaatepilt on, seda parem.
Rääkimata sellest et kõik asjad, mida üks vastne Moskvitšihuviline tahab teada, on ühes kohas olemas ja ta ei pea neid mööda "elamist" taga otsima.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas MAZ »

See kodulehe varjant on eelmisest kordades parem, ei ole midagi lisada. Suurepärane töö Jartmok poolt kiidan 100% heaks selle kavandi. :hail
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Varblane
Postitusi: 153
Liitunud: 01 Apr 2009 01:36
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas Varblane »

Kurgikasvataja koduleht oleks nagu.
Gardaan,keneraator,garba,tüüs,garter........
M410
Postitusi: 213
Liitunud: 03 Veebr 2009 02:40

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas M410 »

Varblane kirjutas:Kurgikasvataja koduleht oleks nagu.
Varblane, sinu etteaste.
Näita teistele ka, missugune peaks olema üks õige Moskvitšite klubileht, mitte "kurgikasvataja koduleht".
Varblane
Postitusi: 153
Liitunud: 01 Apr 2009 01:36
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas Varblane »

M410 kirjutas:
Varblane kirjutas:Kurgikasvataja koduleht oleks nagu.
Varblane, sinu etteaste.
Näita teistele ka, missugune peaks olema üks õige Moskvitšite klubileht, mitte "kurgikasvataja koduleht".
Kui ma oskaks siis oleks ammu teinud, eelmised olid kenamad, see roheline värv on jube.Väga palju autofoorumeid on kust malli võtta.
Gardaan,keneraator,garba,tüüs,garter........
mart
Postitusi: 345
Liitunud: 04 Veebr 2009 14:21
Asukoht: Aespa

Re: Mosseklubile uhkem koduleht

Postitus Postitas mart »

Minu tagasihoidlik arvamus
Mida kauem seda lehte valitakse ja jahutakse, seda suurem tõenäosus, et seda ei tulegi!
Me pole mingid plikad kes ninnu-nännu teevad ja ei sobi see ega teine asi!
Mina aksepteerin kõiki eelpool näidatud kavandeid ja polnud ükski neist igav ega mõttetu.
Muidugi kui kellegile miski ei sobi, siis on olemas varjant, et igaüks teeb endale ise just sellise Eesti mosseklubi koduka mis neile endile meeldib...
Viimati muutis mart, 10 Jaan 2010 05:16, muudetud 1 kord kokku.
Azlk 408 ´65 ja Iz 412 ´81
Vasta