Kas üldse on klubi vaja? vol 2

Räägi millest tahad
Foorumi reeglid
Igasugune viitamine piraatlusele ja ebaseaduslikele tegevustele on keelatud. Aadressid mis viitavad piraatliku tarkvara, mängude, muusika jne tirimisele, KUSTUTATAKSE.
Kasutajad, kes reeglist kinni ei pea saavad hoiatuse või foorumist banni. Mosseklubi.ee ei kiida heaks tarkvara, mängude, muusika jne levitamist ilma autori õiguseta.

Administraatoritel ja moderaatoritel on õigus ette hoiatamata kustutada foorumisse mittesobivad teemad.
Vasta
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 326
Liitunud: 08 Veebr 2009 12:57
Asukoht: Eesti

Kas üldse on klubi vaja? vol 2

Postitus Postitas Sten »

Tervist taas!

Viimasel ajal on tulised diskussioonid teemal, et kas ja milline peaks olema Mosseklubi koduleht ja kleeps/logo. Mind ennast pani see mõtlema selle peale, et klubi on juba MTÜ-na registreeritud, kuid liikmed ei ole piisavalt aktiivsed päriselus. Klaviatuuril on küll kõik Mosseusku, aga kas ka IRL(in real life)?

Ehk siis - Kleepsu ja kodulehe organiseerimine ja heaks kiitmine peaks toimuma siiski EMK juhatuse poolt, mida paraku (minu teada) hetkel reaalselt ei eksisteeri.

Ootan siia teemasse teie LÄBIMÖELDUD arvamusi Mosseklubi saatuse ja ametliku tegevuse kohta.


NB! Enne loe CARRECi postitusi selles teemas klubi ametliku poole kohta.

Kuigi 2009 "kogunemine" oli juba ära(isegi minu kodukohas, aga teenisin riiki), siis olen ikkagi CARRECiga sama meelt, et enne oleks vaja SUURT ja AKTIIVSET kogukonda, et oleks mõtet moodustada klubi. Mina ja minu sõber võime oma külas küll Mosse entusiastid olla, aga sellest ei piisa, et üle-Eestilist klubi moodustada. Kas jääme klaviatuurinäppijateks või hakkavad Mossemehed kokku saama rohkem kui kord aastas?
Kirjanik ma ei ole, üritasin oma mõtted nii hästi kirja panna kui suutsin. Mis SINA arvad?

NB2! Enne kui postitad, loe oma tekst rahulikult üle. Siis mine 10ks minutiks arvutist eemale ja mõtle veel natuke. Siis tule arvuti taha tagasi ja mõtle rahulikult, kas Sa just seda tahad teistele öelda?
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: Kas üldse on klubi vaja? vol 2

Postitus Postitas marko »

Sten kirjutas:Tervist taas!

Viimasel ajal on tulised diskussioonid teemal, et kas ja milline peaks olema Mosseklubi koduleht ja kleeps/logo. Mind ennast pani see mõtlema selle peale, et klubi on juba MTÜ-na registreeritud, kuid liikmed ei ole piisavalt aktiivsed päriselus. Klaviatuuril on küll kõik Mosseusku, aga kas ka IRL(in real life)?

Ehk siis - Kleepsu ja kodulehe organiseerimine ja heaks kiitmine peaks toimuma siiski EMK juhatuse poolt, mida paraku (minu teada) hetkel reaalselt ei eksisteeri.

Ootan siia teemasse teie LÄBIMÖELDUD arvamusi Mosseklubi saatuse ja ametliku tegevuse kohta.


NB! Enne loe CARRECi postitusi selles teemas klubi ametliku poole kohta.

Kuigi 2009 "kogunemine" oli juba ära(isegi minu kodukohas, aga teenisin riiki), siis olen ikkagi CARRECiga sama meelt, et enne oleks vaja SUURT ja AKTIIVSET kogukonda, et oleks mõtet moodustada klubi. Mina ja minu sõber võime oma külas küll Mosse entusiastid olla, aga sellest ei piisa, et üle-Eestilist klubi moodustada. Kas jääme klaviatuurinäppijateks või hakkavad Mossemehed kokku saama rohkem kui kord aastas?
Kirjanik ma ei ole, üritasin oma mõtted nii hästi kirja panna kui suutsin. Mis SINA arvad?

NB2! Enne kui postitad, loe oma tekst rahulikult üle. Siis mine 10ks minutiks arvutist eemale ja mõtle veel natuke. Siis tule arvuti taha tagasi ja mõtle rahulikult, kas Sa just seda tahad teistele öelda?
Aktiivseid ja kindalt klubi tegevuses osavõtvaid tegelasi on siin piisavalt tekkinud,isenesest juhatus on siiski olemas ja hetkel üritataksegi juhatuse liikmetega kontakti luua.Sellest on ka siin juttu olnud,aga ootame natuke,varsti peaks asjasse natuke selgust tulema :)
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
Kasutaja avatar
Neeme
Postitusi: 291
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:04
Asukoht: Kuressaare

Re: Kas üldse on klubi vaja? vol 2

Postitus Postitas Neeme »

Paistab, et viimasel ajal olen vist ainult mina see, kes siin natukenegi juhatusest jutustamas käib. Aga ega ma ka kõikjale ei jõua, tegemist on vahest nii palju, et ei saagi arvuti taha, et läbi lugeda neid postitusi, mis päeva jooksul tehtud. Töö ja paberimajandus võtavad kogu aja. Oleks kusagil palgatööline, siis jõuaks süveneda. Aga talvine külm aeg, telefon on pidevalt punane kuni selle hetkeni, kui ma ta välja lülitan.

Klubi saatuse arutamine pidi esialgselt toimuma juba eelmise aasta kokkutuleku ajal, panin esitlustehnika ka kõik paika, kuid ... läks nagu ta läks :beer

Klubi juhatusest on praeguseks nagu aktiivsemalt tegutsema jäänud Carrec ja mina, kuigi esimesena mainitud isik on juba mõnda aega tundunud olevat kadunud asjade nimekirjas. See klubi tegevuse teema on algusest peale tõsiselt üleval olnud, kuid jah, eriti kaugele ei ole jõudnud. Ise olin ka vahepeal oma 3 aastat suhtelises varjusurmas. Mis teha, elus olid suured muutused. Praeguseks on minul siit mätta otsast suhteliselt raske asju ajada. Põhiliselt saangi seda teha läbi foorumi, kuna silmast-silma kokkusaamiseks tuleb päevakene kindlalt varuda.Pealekauba ei ole see just mitte kõige odavam lõbu ka. Üksinda oma autoga läheb Kuressaare-Tallinna-Kuressaare üle 2000 eegu maksma.
Lõpetuseks. Mina ei ole nüüd mingisugune megaspetsialist (kaugel sellest) disaini, graafika ja web'i alal. Kaugel sellest. Mina proovin oma eriala hästi tunda. Iga kingsepp jäägu oma liistude juurde. Mina lihtsalt olen paadunud Mossesõber. Tegelikult mulle meeldivad kõik autod, kus ei ole peale topitud autojuhti jobustavat elektriliste/elektrooniliste abivahendite hunnikut. Kui mul vanadusnõtrus peale tuleb, siis ehk hakkavad meeldima taolised vidinad.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Kas üldse on klubi vaja? vol 2

Postitus Postitas MAZ »

Nii nagu ma aru saan siis kuigi palju meil MTÜ Mosseklubi ikkagi toimib. Minu nägemus oleks selline.
Selleks,et klubi saaks elujõuliseks ja jätkusuutlikuks oleks vaja uut juhatust ja ka suuremat liikmeskonda,
eelkõige osavõtlikke ja tõsiseid mossehuvilisi.
Kuid,et mis siis teha selleks?
Ma arvan või pakun sellise lahenduse välja:
Ma ei tea kuidas Mosseklubi juhatuse otsustus pädevus on uute liikmete vastuvõtmise otsustamise osas,et kas vaja on tervet või osalist juhatust aga...
Uued klubi eestvedejad, kes sooviksid siis asju paremini korraldada peaks astuma praeguse MTÜ liikmeteks ja siis saaks ka uue juhatuse valida. Ma ei taha öelda,et praegune juhatus on kehv,lihtsalt asjad on nii kujunenud,et
MTÜ on vajunud ära. Minu arust järkusuutliku MTÜ aluseks on tema liikmed.
Mina näen asjas tulevikku aga see on meis endis ka palju kinni :smokin
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
Neeme
Postitusi: 291
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:04
Asukoht: Kuressaare

Re: Kas üldse on klubi vaja? vol 2

Postitus Postitas Neeme »

Seda, kes praeguses juhatuses, saab vaadata tasuta https://ariregister.rik.ee/lihtparing.py pealt. Praegu koos nem meie juhatus sellistest inimestest:
Margus Künnap
Neeme Koppel
Rein Tomingas
Indrek Pall
Vallo Abel
Mina pidin olema nn. suhtekorraldaja, kuna minu paarimees oli (praeguse äriregistri seisu järgi ikka veel) Mosseliiga juhatuse esimees. Et meil ühes autos lihtsam kahe Mossedega tegeleva MTÜ suhteid korraldada. Miks ta siiani Mosseliiga eesotsas on? Sest et nende uus juhatus on tunduvalt laisem, kui meie oma.
Aga mida meie juhatusega teha, vat seda ma ei oska kohe nüüd nii raksti ütelda. Enda üle on natuke raske kohut pidada. Eks te öelge, kallid foorumi usinad külastajad, mida meiega ette võtta, või kas keegi tahab ise juhatusse kuuluda. Minugipoolest võin ma tagasi astuda ja enda koha asisemale inimesel loovutada. Selliseid otsuseid ja arutelusid oleks tunduvalt lihtsam teha siis, kui võimalikult palju Mosse poolt heas mõttes peedistatud ajuga inimesi kokku saab. Eelmine kevad, nagu juba öeldud, läks selles suhtes natuke aiataha. Aga äkki suvel, kui uus kokkutulek toimub, millest eeldatavalt rohkem inimesi osa võtavad, siis saaks tõsisemalt härjal sellest kehaosast (krt juba ära ununenud millest) kinni võtta ja asja paika panna. Muidugi võib varema ka selle toimingu ära teha, aga silmast silma on ehk lihtsam. Nelja silma all kahe silma vahele ;)
Vasta