Eesti Maanteemuuseum kutsub Moskvitše külla!

Kõikvõimalikud mossedega seotud üritused.
Vasta
riinu10
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Juul 2011 09:14

Eesti Maanteemuuseum kutsub Moskvitše külla!

Postitus Postitas riinu10 »

Tere,



Üritasin rohkem kui pool aastat tagasi Eesti Moskvich klubiga nii kodulehe kui ühe juhatuse liikme kaudu kontakti võtta, ent ei ole saanud kahjuks mingit tagasisidet, seega proovin nüüd veel kord läbi foorumi:


Eesti Maanteemuuseum tähistab 10. septembril vanavanemate päeva ning ajalooürikuid sirvides ning teemasid otsides jäi silma, et tänavu täitub 65 aastat esimese sõiduauto Moskvitš mudeli (Moskvitš 400/420) valmimisest Nõukogude Liidus. Edasi arenes mõte siduda Moskvitši juubeli tähistamine vanavanemate päevaga, mis oleks ühtlasi ka suvehooaja lõpuürituseks. Ja mis on Moskvitši sünnipäev ilma Moskvitšideta! Vaatasin teie foorumist toimunud ürituste alt, et 2010 suvel olete siinkandis kruiisimas käinud ja külastanud meie naabermuuseumit Karilatsis. Võibolla mahub Teie suveplaanidesse ka sõit Varbusel asuvasse Eesti Maanteemuuseumi? Meil oleks äärmiselt hea meel Teid võõrustada ning tutvustada alles möödunud aastal avatud Maanteemuuseumi välinäitusekeskkonda Teeaeg (mis 06.01.2011 toimunud muuseumi aastaauhindade jagamisel tunnistati möödunud aasta parimaks tootearenduseks) , mis pakub erinevaid võimalusi nii väikestele kui suurtele. Lisaks toimuvad vanavanemate päeva raames erinevad õpitoad ja laat. Kui olete huvitatud, siis palun võtke minuga esimesel võimalusel ühendust.

Lisan ka lingi muuseumi kodulehele, et saaksite meie tegevuse ja asukohaga paremini tutvuda http://muuseum.mnt.ee/


Heade soovidega

Riinu Räim
Eesti Maanteemuuseum
programmijuht
riinu.raim@mnt.ee

Lisan ka ürituse kava:


VANAVANEMATE PÄEV EESTI MAANTEEMUUSEUMIS
10. septembril kell 12.00-15.00


Pilt


PÄEVAKAVA
12.00 TASUTA EKSKURSIOONID ajaloolises teeruumis. Tee kulgeb muinasajast tänapäeva, teele satuvad tegelased mitmest ajastust. Eelregistreerimisega!
12-14 Lõõtsalugusid esitab uue põlvkonna pillimees HENRIK HINRIKUS
12-15 LAAT: osta, müü või vaheta
13.00 Moskvitši 65. sünniaastapäevale pühendatud MOSKVITŠIDE PARAAD: masinate tutvustus, võistlused, demonstratsioonid. Kõige vanema Moskvitši ning kõige erilisema käigukanginupu selgitamine (parimatele auhinnad!)
14.00 EKSKURSIOONID paraadil osalejaile
14.30 magus õpituba: ASFALDIAMPSU valmistamine
Kohal on miilits Sveta.
Ootame osalema kõiki Moskvitše ja nende omanikke. Paraadist osavõtjaile sissepääs muuseumisse TASUTA!
Hooaja viimasel LAADALAUPÄEVAL osalemiseks anna oma müügisoovist aegsasti teada. Kohatasu prii! Oodatud on nii metsa- kui aiasaadused, põnevad hoidised, käsitöine kraam kui ka vanavara.
TÄPSEM INFO JA REGISTREERIMINE: tel 5186684 või 7970790 (Riinu)
Põlvast Edu keskuse parklast väljub nostalgiline Saurer buss. Väljasõit kell 11.15, tagasi Põlvasse kell 15.30. Bussilpilet 1€
Osavõtt muuseumipiletiga!
Viimati muutis riinu10, 26 Aug 2011 16:30, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: Eesti Maanteemuuseum kutsub Moskvitše külla!

Postitus Postitas partnermosse »

Tegelikult käisime ka maanteemuuseumis kui Karilatsis käisime.Terve parkla oli mosseisid täis :) Aga idee on minuarust vahva, peaks mossedega mossede sünnipäevale minema !!! :auto :beer
Pilt
Viimati muutis partnermosse, 15 Juul 2011 00:53, muudetud 1 kord kokku.
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: Eesti Maanteemuuseum kutsub Moskvitše külla!

Postitus Postitas Manks »

Maanteemuuseumis olime kohal:
Pilt

Aga mosseklubi juhatuselt tahaks selgitusi kuulda ;)
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Eesti Maanteemuuseum kutsub Moskvitše külla!

Postitus Postitas MAZ »

Tore,et Maanteemuuseumi esindaja meid üles leidis ;) ja tere tulemast meie foorumisse.
Idee teha 10.september mossedele pühendatud päevaks on ainult tervitatav.

Minu jaoks on siiani see juhatuse teema olnud üsna segane,kas keegi valgustaks mind,kes on siis juhatuse liikmed?
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Eesti Maanteemuuseum kutsub Moskvitše külla!

Postitus Postitas moskiito »

MAZ kirjutas:Tore,et Maanteemuuseumi esindaja meid üles leidis ;) ja tere tulemast meie foorumisse.
Idee teha 10.september mossedele pühendatud päevaks on ainult tervitatav.

Minu jaoks on siiani see juhatuse teema olnud üsna segane,kas keegi valgustaks mind,kes on siis juhatuse liikmed?
ametlik juhatus on pasiivne. mitteametlikus juhatuses on 3 liiget. "moskiito" "wax" ja "sass". miks paberid pole korras ei oska selgitada.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: Eesti Maanteemuuseum kutsub Moskvitše külla!

Postitus Postitas marko »

Eelmine aasta käisime kohal jah,aga minu meelest sai kontakteerutud ka tookord maanteemuuseumiga enne suvist suursõitu,aga ei mäleta mis sellest sai.Miskit siin info liikuvuses ei klapi hästi :D
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Eesti Maanteemuuseum kutsub Moskvitše külla!

Postitus Postitas moskiito »

marko kirjutas:Eelmine aasta käisime kohal jah,aga minu meelest sai kontakteerutud ka tookord maanteemuuseumiga enne suvist suursõitu,aga ei mäleta mis sellest sai.Miskit siin info liikuvuses ei klapi hästi :D
maantee muuseumiga kontakteerutud minu andmetel ei saanud. too peatus oli graafiku väline peatus :D kuna sõitsime mööda, siis mõtsime et miks mitte ka väike peatus teha.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
riinu10
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Juul 2011 09:14

Re: Eesti Maanteemuuseum kutsub Moskvitše külla!

Postitus Postitas riinu10 »

Ma arvan kah, et ilmselt oli tegu ekspromt läbiastumisega, sest kui tehnikaklubid on eelnevalt meile oma tulekust teada andnud, siis oleme seda infot ka oma kodulehel külastajatele vahendanud, sest terve parklatäis põnevaid masinaid on ju juba vaatamisväärsus. Igatahes on mul hea meel, et mosseklubi poolt on huvi meile küllatuleku vastu olemas, olin juba natuke nõutu.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Eesti Maanteemuuseum kutsub Moskvitše külla!

Postitus Postitas moskiito »

riinu10 kirjutas:Ma arvan kah, et ilmselt oli tegu ekspromt läbiastumisega, sest kui tehnikaklubid on eelnevalt meile oma tulekust teada andnud, siis oleme seda infot ka oma kodulehel külastajatele vahendanud, sest terve parklatäis põnevaid masinaid on ju juba vaatamisväärsus. Igatahes on mul hea meel, et mosseklubi poolt on huvi meile küllatuleku vastu olemas, olin juba natuke nõutu.
nagu lubasin, tulen augustis läbi, siis saab asjast natuke täpsemalt rääkida ning ka parkla üle vaadatud kuhu autod parkida :D
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
mosseman
Postitusi: 94
Liitunud: 04 Veebr 2009 15:50
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: Eesti Maanteemuuseum kutsub Moskvitše külla!

Postitus Postitas mosseman »

Samal nädalavahetusel on Haapsalus ka veel nostalgiapäevad...
Vasta