Pedal Cars for children, Nashod, Tšehhi, 14.06.2014

Kõikvõimalikud mossedega seotud üritused.
Vasta
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: Pedal Cars for children, Nashod, Tšehhi, 14.06.2014

Postitus Postitas marko »

Mosse vastupidavuses ma ei kahtlegi kuna aastakümneid nendega sõidetud,aga pidasin lihtsalt silmas halba kokkusattumust jne.just selle mõttega,et sõidame välisriiki siis peaks sellega arvestama.Saateautole olen isegi mõelnud ja eks tuleb ju loota ka headele abistavatele kaasmaaslastele :)
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
Heikson
Postitusi: 9
Liitunud: 05 Mai 2009 00:07
Asukoht: Tallinn

Re: Pedal Cars for children, Nashod, Tšehhi, 14.06.2014

Postitus Postitas Heikson »

2009 aastal sai käidud sõbraga Ukrainas, autoks oli Volga. Lähtusime põhimõttest, et suurema probleemi korral leiab juppe ka kohapealt, peale tööriistade ja õli suurt midagi me kaasa ei võtnud. Läbitud sai 3806 km. http://volga.ee/modules.php?name=Forums ... pic&t=2906
Kasutaja avatar
janek555
Postitusi: 22
Liitunud: 18 Aug 2011 12:35

Re: Pedal Cars for children, Nashod, Tšehhi, 14.06.2014

Postitus Postitas janek555 »

marko kirjutas:Mosse vastupidavuses ma ei kahtlegi kuna aastakümneid nendega sõidetud,aga pidasin lihtsalt silmas halba kokkusattumust jne.just selle mõttega,et sõidame välisriiki siis peaks sellega arvestama.Saateautole olen isegi mõelnud ja eks tuleb ju loota ka headele abistavatele kaasmaaslastele :)
Kas ei peaks saateautole ka saateauto võtma? Või miks ei võiks häda olukorras üks mosse olla teisele saateautoks? Tõest vabandage kui imelikuna näin, aga mossele sellisele sõidule saateauto ... ma saan aru kui me läheksime ford T -dega. Mosse on nii kaasaegne auto(eeldan 412 generatsiooni),et see sobib ise saateautoks.
Muidugu võib ka perfektselt taastatud mootoril pooleks minna väntvõll aga kui tõenäoline see on? Katki võib minna ka saateauto ja siis hakka teda mossega tirima.
Minu ettepanek on: Teeme autod korda!

Kasutaja Mossematk on kirjutanud siin foorumis nii :
Meie oleme läbinud tuhandeid kilomeetreid Venemaa teedel ja kaasas on olnud vaid mõned pirnid, paar küünalt, jagaja kontaktid, veoköis, originaalne Mosse tööriistade komplekt, korralikud toruvõtmed (muide ka veneaegsed) ja paar õhukummi. Sama varustusega oleme läbinud ka Uunikumide Talve- ja Suverallid. Õnneks pole midagi neist vaja läinud. Mõistlik oleks nii pikale sõidule veel kaasa võtta bensiinipump, jagaja, süütepool ja karburaatori nõelklapp. Aga pole raatsinud neid varuks osta... :lol
Eks 30 aasta vanusel autol võib mis iganes laguneda aga ega teist autot varuosadena kaasa ikka ei võta. Tuleb loota enda nutikusele ja heade inimeste abile ja õnnele... :)


Minu meelest mõistlik.
Kasutaja avatar
Seenior
Postitusi: 637
Liitunud: 18 Apr 2009 15:20
Asukoht: Lavassaare

Re: Pedal Cars for children, Nashod, Tšehhi, 14.06.2014

Postitus Postitas Seenior »

Mitme auto puhul on mõtekas enne kokkuleppida,kes mida kaasa võtab.Üks suuremaid probleeme teel on rattalaagri lagunemine,sest siis ei saa ka nööri otsas vedada .Esirattalaagrid on väikesed ja ruumi ei võta,tagumisega on raskem,sest seda teel eraldi(ilma poolteljeta)on suht võimatu vahetada aga tervet pooltelge kaasa vedada on muidugi tülikam.
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: Pedal Cars for children, Nashod, Tšehhi, 14.06.2014

Postitus Postitas wax »

Eks hirmul ole ikka suured silmad :) Pole see asi üldse nii hull, et vaja pool garaaži kaasa vedada. Eks igaksjuhuks võiks midagi siiski kaasas olla, kuna Poola-Saksa ei ole Venemaa ja Ukraina, kust igast külast vajadusel vajalikke doonoreid ja mossejuppe leitakse :)
Kasutaja avatar
Mossematk
Postitusi: 121
Liitunud: 07 Veebr 2009 16:15
Asukoht: Tartu

Re: Pedal Cars for children, Nashod, Tšehhi, 14.06.2014

Postitus Postitas Mossematk »

See jutt, et Mosse seda väikest sõitu ära ei kesta ja kapitalistlikusse Poolasse jõudes kohe otsad annab, ajab pehmelt väljendudes muigama :) . Oleme viimasel neljal aastal teinud Mossega ca 3000km pikkuseid matkasid mööda endist Nsv Liitu ja pole olnud ühtegi tehnilist probleemi. Mosse on tegelikult väga töökindel. Kui lähed teele kontrollitud ja tehniliselt heas korras autoga, siis tuled sellisega ka tagasi. Möödunud aastal Ukrainast tulles sõitsime 450km Poola teedel ja Mosse äratas seal suurt tähelepanu.
Mina sooviksin "varuosana" kaasa võtta hoopis ühe kobeda pedaalitava Mosse. Mul on 4-aastane poeg, kes sobiks ideaalselt selle pisikese auto rooli ja see oleks omakorda mulle suureks motivatsiooniks sinna üldse sõita. Kahjuks pole neid vahvaid masinaid enam kuskilt leida.
Seega kui keegi teab kedagi, kes teab kedagi, kellel oleks selline väike Mosse müüa või laenata-rentida selleks ajaks, siis andke teada.
Siis oleksime ilmselt meie ka tulijad... :)
Moskvich 2140 SL 1985.a., IZ-412 IE 1985.a.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Pedal Cars for children, Nashod, Tšehhi, 14.06.2014

Postitus Postitas moskiito »

Lõppuks said nad ka eesti keelse versiooni tööle, mitte küll 100% aga vähemalt hea algus :)
http://www.slapacimoskvice.cz/index.php/et/
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Pedal Cars for children, Nashod, Tšehhi, 14.06.2014

Postitus Postitas moskiito »

kuidas rahval läheb, kas pensiini rahad koos? Mis arvate kui saaks mai kuu sees pealinnas kokku et arutada juuni kuu retke? lööks euro kaardi lahti ja hakkaks teekonda kokku panema?

suhtlesin just korraldajaga ja ta saadab mulle nimekirja kohtadest mida võiks külastada seal olles.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: Pedal Cars for children, Nashod, Tšehhi, 14.06.2014

Postitus Postitas partnermosse »

Kas keegi on juba kindlam mineja ka või ikka 2 vahel olijad ? Ise loodan väga, et saaks sinna sõita ja üritan mosse sõidukorda seada mai kuu jooksul.
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Pedal Cars for children, Nashod, Tšehhi, 14.06.2014

Postitus Postitas moskiito »

no mina lähen kindlat, pigistan kasvi tagumikust selle raha välja :D ja koll on ka kindel tulia, rohkem hetkel kedagi ei tea. lõpliku nimekirja sooviks paika panna järgmise nädala pühapäevaks.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Vasta