Eesti Moskvich Klubi

Tänane kuupäev 19 Sept 2020 18:34

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 19 Mai 2015 00:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Postitusi: 357
Asukoht: Tallinn
On tulemas järgmine üritus:

Iga viie aasta tagant on korraldanud Eesti vanatehnikahuviliste klubid ühiselt suurt vanasõidukite demonstratsiooni jaanipäevaaegse ringsõiduga mööda võidutuledest valget Eestimaad. Nõnda saab toimuma "vanatehnikalaulupidu" ka eeloleval, 2015. aasta suvel. Uuniklasi ootab ees neli sõidupäeva ja samapalju valgeid jaaniöid. Päevane läbisõit jääb 200 kilomeetri piiresse.


20.juuni – 23.juuni 2015 toimub Eestis juba neljas Vanasõidukite Suursõit, kuhu on oodatud kõik, kel südames vanaaegsed liiklusvahendid. Uudistamise rõõmu on pisikestele ja äratundmisnostalgiat vanematele - kõigile, kes leiavad teekondade kaardilt kodule lähima peatuspaiga, kuhu tulla näitust kaema, või lähima teelõigu, et sättida end teepervele lehvitama. Kel aga uunikum olemas, sel on ees sadu õlilõhnalisi kilomeetreid, unetuid öid mutrivõtmete seltsis ja ohtralt võidurõõmu kui tehnika vastu peab.

Vanasõidukite Suursõit 2015 toimub liikuva näituslaagrina, et ühendada Eesti vanatehnikahuviliste ja meie sõprade püüdlusi tehnikaajaloo talletamisel.

19. juuni 2015 kogunevad kaugemalt pärit vanatehnikahuvilised Pärnus, kus laagripaigaks on Konse kämping. Oodata on külalisi vähemalt Soomest ja Lätist.

20. juuni 2015 toimub suursõidu avamine ja näitus Pärnu linnas, start antakse kell 12.00. Osavõtjad liiguvad Kilingi-Nõmme ja Mõisaküla kaudu Lätimaale. Ööbimine Valmieras.

21. juuni 2015 naaseb vanatehnikaseltskond Eestisse. Kell 12.00 toimub näitus Valga linnas, Isamaalise Kasvatuse muuseumi perepäeva raames militaarmuuseumi hoovil. Pakutakse suppi. Kella 14 paiku liigutakse Tsirguliina-Tagula-Antsla-Sõmerpalu-Võru, kus on näitus kell 16.00. Ööbimine Rõuge Suurjärve maalilistel kallastel.

22. juuni 2015 hommikul kell 10 toimub ühine Maanteemuuseumi külastus. Kella 12 suundutakse Varbuse mõisa lõunasöögile. Edasi sõidetakse Põlva kaudu Moostesse. Tartusse jõutakse kella 17 paiku, toimub näitus kesklinnas (Küüni täanaval). Kell 19 sõidetakse ööbimiskohta, mis on Elva laululava kõrval. Paraadsõit Elvas kell 20.00.

23. juuni 2015 sõidetakse Palamuse ja Põltsamaa kaudu Võhmasse, kus toimub kell 13 lõunasöök ja näitus. Järgmiseks sõidetakse Türi ja Väätsa kaudu Paidesse, kus toimub kell 17.00 sõidu lõpetamine.

Ootame kõiki julgelt osa saama endiste aegade tehnikasaavutustest, kuulama algupärast mootorimüdinat ja nuusutama vanaisade sinisevingulisi unistusi kaugetest maadest! Näitused on tasuta.

OSALEJA MEELESPEA
1. Sõidukid osalevad avalikus teeliikluses ning peavad vastama õigusaktides ettenähtud nõuetele. Osalemiskriteeriumiks on vanus vähemalt 35 aasta, esteetiline ja originaalilähedane välimus, mis ei paneks piinlikku olukorda teisi osavõtjaid ja pealtvaatajaid.
2. Toimub eelregistreerimine, mille käigus on korraldajatel õigus otsustada sõiduki sobivuse üle.
3. Külastades Läti Vabariiki on vajalik ID-kaart või pass, sõidukil peavad kaasas olema registreerimistunnistus ja liikluskindlustuse roheline kaart.
4. Hoia heakorda, korista enda järelt ning juhi ka teiste tähelepanu sellele, et Eestimaa risustamine ei ole lubatud. Koristajaid palgatud ei ole.
5. Hoia silm peal enda tehnikal ning ole tähelepanelik ka teiste sõidukite suhtes. Kahjuks on palju inimesi, kes ei oska või ei taha mõista vanatehnika eripärasid. Turvamehed oleme ise.
6. Toitlustamine ja ööbimine ei ole osavõtutasu sees, kuid osalejatele edastatakse informatsioon erinevate ööbimisvõimaluste kohta - kõikjal on võimalik telkimine, oma magamisvarustusega saab piiratud arvul ööbida ka siseruumides, samuti edastatakse info lähikonna majutuskohtade kohta, kuhu saab broneerida majutuse. Ühist toitlustamist ei ole, va lõunasöögiks pakutav supikatel. Õhtuks ja hommikuks on kokkulepped kohalike toitlustajatega.

PEALTVAATAJA MEELESPEA
1. Vanatehnika on tihti vanem kui seda uudistav rahvahulk. Temasse tuleb suhtuda nagu oma kallisse pereliikmesse.
2. Vanatehnika taastaja on panustanud oma sõidukisse sadu või tuhandeid tunde. Austa tema tööd ja pühendumist.
3. Sõidukisse istumiseks, selle katsumiseks või peale ronimiseks küsi luba. Ära tõsta lapsi ise autosse. Ära ava ise uksi ega liiguta nuppe või linke. Vanad asjad võivad olla haprad.

Registreerimise ja osavõtutasu maksmise tähtaeg on 02.06.2015. Registreerimiseks tuleb saata aadressile suursoit@vanatehnika.ee osaleja nimi, telefon ja elektronposti aadress, samuti osavõtva sõiduki pilt ning üldandmed (mark, mudel, valmistamise aasta). Osalejate nimed ning sõiduki üldandmed koos pildiga avaldatakse vanatehnika.ee lehel. Osavõtutasu tuleb tasuda pärast registreerimise kinnituse saamist Eesti Vanatehnika Klubide Liidu arveldusarvele nr EE132200221061429917 (Swedbank).

Osavõtutasu on 20 eurot sõidukilt (sh juht), 10 eurot kaasreisija, 5 eurot üldhariduskoolides õppivad lapsed. Lasteaialapsed tasuta.

Eesti Vanatehnika Klubide Liidu liikmed on Classic Riders AMC (Narva), Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto, Klubi Unic, Pärnumaa Vanatehnika Klubi, Tartu Uunik Auto, Vanatehnikaklubi „Retrom“, Vanatehnika Klubi "Levatek", Vanamootorrattaklubi Wana-Kolga Tsiklitall ja Virtuaalne Vanatehnikaklubi.

EVKL eesmärgiks on põhikirja järgi ühiselt esindada vanatehnika klubide huvisid suhtlemisel valitsusasutuste, kohalike omavalitsuste ja teiste riigivõimu- ja valitsemisorganite, samuti avalik-õiguslike, eraõiguslike juriidiliste isikute, füüsiliste isikutega ning teiste koostööpartneritega. Kokku on lepitud tegevuse põhisuunad, milleks on:
1. vanatehnika klubide vahelise koostöö edendamine, sh vanatehnikaürituste toimumise aegade kooskõlastamine;
2. ühiste seisukohtade esindamine vanatehnikaga seonduva õigusloome kujundamisel;
3. suhtlemine rahvusvaheliste vanatehnikaorganisatsioonidega;
4. vanasõidukite tunnustamise alase tegevuse korraldamine ja selle alase arvestuse pidamine;
5. muude vanatehnikaalaste tegevuste arendamine, millised kinnitab EVKL-i üldkoosolek.

Vanasõidukite Suursõidu korralduse üldküsimustes palume pöörduda Tõnu Piibur +372 5116265, tonu@kuusaluautobaas.com.
Registreerimise ja osavõtutasu küsimustes palume pöörduda Mati Kits +3725525324.

Eesti Vanatehnika Klubide Liidu pressiteade
Tõnu Piibur


Jooksev täiendav info hakkab ilmuma Vanatehnika.ee lehel, Suursõidu teemas.

http://www.vanatehnika.ee/foorum/viewto ... =15&t=2713

Samuti tuleb eraldi teema registreerunud osalejatest ja sõidukitest.

Info kerge leitavuse ja selguse huvides me sealsetes teemades esialgu niisama arutelu ei plaani, aga see ei tähenda seda et arutelu üldse puuduma peaks. Tehke plaane, andke tuld ja muljetage möödunud Suursõitudest, kasvõi siinsamas.

_________________
The Sky is NOT the Limit - it`s all about the Fuel! https://www.youtube.com/channel/UCpJDx5 ... BmfaUNn3ow


Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 20 Mai 2015 20:46 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Postitusi: 357
Asukoht: Tallinn
Soovisin ka ennast antud üritusele registreerida, aga kahjuks öeldi läbi lillede, et minul sinna asja pole :(
Anti küll võimalus avalikel teedel kaasa sõita, kuid... Tänan EI! Oleks nagu kutsumata külaline, kes ennast peole pressib :D

_________________
The Sky is NOT the Limit - it`s all about the Fuel! https://www.youtube.com/channel/UCpJDx5 ... BmfaUNn3ow


Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 20 Mai 2015 21:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21 Dets 2009 01:55
Postitusi: 2642
Huvitav miks neil seda liikluskindlustuse rohelist kaarti vaja läheb. Ise elan lätimaal ja korduvalt eesti masinaga kinni peetud aga kindlustust pole küll veel keegi küsinud.


Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 21 Juun 2015 11:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19 Apr 2014 17:51
Postitusi: 241
Asukoht: Viljandi
Sai kah uunikume vaatamas käidud. Mõned pildid üritusest. Kilingi-Nõmmes ja Mõisakülas.Oli mida vaadata, edasi suundusid massinad läti poole, aga mina tagasi koju.Sain väheke motivatsiooni oma massinat edasi ehitada.

https://goo.gl/photos/2WbpXd1yYwmRWhTv9


Viimati muutis Lepik, 21 Juun 2015 23:07, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 21 Juun 2015 12:12 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Postitusi: 1460
Asukoht: Viljandimaa
fokser kirjutas:
Soovisin ka ennast antud üritusele registreerida, aga kahjuks öeldi läbi lillede, et minul sinna asja pole :(
Anti küll võimalus avalikel teedel kaasa sõita, kuid... Tänan EI! Oleks nagu kutsumata külaline, kes ennast peole pressib :D


No ei maksa solvuda. Tegu ju Vanasõidukite sõiduga. Sul on aga kahjuks auto selline,et ümberehitatud jne. On küll vanamoeline aga latt on ette pandud.... ja seda alla ei lasta.
Kindlasti on Sinu autole sobivaid üritusi terve suvi läbi. Ja enda sõidumõnu ei võta ju keegi ära.
T.

_________________
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D


Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 21 Juun 2015 15:27 

Liitunud: 07 Juun 2011 22:26
Postitusi: 1085
SanderV kirjutas:
Huvitav miks neil seda liikluskindlustuse rohelist kaarti vaja läheb. Ise elan lätimaal ja korduvalt eesti masinaga kinni peetud aga kindlustust pole küll veel keegi küsinud.


Rohelist kaarti läheb vaja siis kui miskit juhtub , kui kindlustusega pead asju hakkama riikide vahel ajama .


Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
POWERED_BY
phpbb.ee 3.0.7