Eesti Moskvich Klubi
http://mosseklubi.planet.ee/foorum/

Suvesõit 2016, 28-29.mai, Paide-Vissuvere
http://mosseklubi.planet.ee/foorum/viewtopic.php?f=5&t=5403
1. leht 13-st

Autor:  wax [ 14 Veebr 2016 02:04 ]
Teema pealkiri:  Suvesõit 2016, 28-29.mai, Paide-Vissuvere

Mosseklubi 2016. aasta suvesõit toimub 28-29.mail marsruudil: Paide - Türi-Alliku (Veskisilla kardirada) - Türi - Kabala - Ollepa - Võhma - Reegoldi - Suure-Jaani - Olustvere - Ülde - Tõnissaare - Vissuvere.
Kuna teede äärde jääb mitu väikest külakest, kuhu viib asfalttee, põikame ka neisse suure tee pealt sisse (Kabala, Reegoldi, Ülde). Marsruut täpselt siin: https://goo.gl/maps/N6eQTM31VgC2

Koguneme kell 9.30-10.30 Paide Kultuurikeskuse suures parklas. (Pärnu 18, Paide.)
Samal õhtul toimub Järvamaa laulu- ja tantsupidu, seega hakkab sinna parklasse alates kella 10-st saabuma ka busse. Proovime mitte väga laiutada, ja teeme bussidele vajadusel sõbralikult ruumi :)

Paidest sõidame Türi-Allikule. Veskisilla kardirajal sõidame mossedega igaüks ühe ringi. Täpne plaan selgub kohapeal. Kindlasti ei saa see sõit olema ainult kiiruse peale. Vanemate autode omanikud ei pea seetõttu muretsema :) Rada on 720 m ja mängimisruumi on küllaga. Kardirajale saabudes püüame palun ennast parkida nii, et hotellikülastajad autodega mööda mahuvad. Sõidu tulemuste avalikustamine ning parimate autasustamine toimub õhtul.

Veskisillalt liigume tuldud teed tagasi Paide-Türi maanteele ning sõidame otse läbi Türi linna.

Edasi tuleb kogu sõidu kõige igavam lõik. Enne Arkmat keerame vasakule Kabalasse sisse. Sealt edasi mõõda kõrvalteid Ollepast läbi Võhmasse.
Kui meil Veskisillal läheb kiirelt, ning ilm on palav, teeme Võhma Konsumis väikse peatuse.

Edasi liigume Võhmast Suure-Jaani poole. Teeme väikse haagi ka läbi Reegoldi. Keset Suure-Jaanit on samuti suur parkla ning Konsum, kus võime väikse peatuse teha.

Edasi otse Olustverre. Teeme seal pikema peatuse. Kahjuks toimub samal ajal seal üks teine üritus, seetõttu ei ole meil võimalik parkida mõisa ette. Kuid mahutame ennast ametlikku parklasse. Saame omal käel mõisakompleksis ringi vaadata ning külastada erinevaid kodasid http://www.olustveremois.ee/15-moisa-kojad.html Tegevust on nii suurtele kui väikestele. Kui seal keegi uurib, mis tegelased olete, mainige Mosseklubi. Kõige eest on makstud. :D Olustveres on ka väike kauplus. (See on ka viimane kauplus meie teel.)

Olustverest võtame suuna Kolga-Jaani poole. Tääksi kandis põikame Ülde külast läbi ja siis vajutame ühe hooga lõpp-punkti välja.

Sõidu lõpp on enne Kolga-Jaanit Vissuveres Veski Talus. https://www.facebook.com/Veski-talu-649723801729000/
Seal teeme kohe kohale jõudes ühispildi. Sama aidaesine on järgmisel päeval ka meie näituseplatsiks.

Jätame autod aida ette ning peremees Aivo tutvustab meile oma talu, aidas olevat muuseumi ja muidu tegemisi. Aida teisel korrusel on käsitöönäitus, ehk naistele midagi. Talus on erinevad sulelised ja karvased, niiet ka väiksematel lastel saab huvitav olema. Kuna Aivol on Gaz-67 haigus, on mossemeestelgi uurimist. Talus on muudki ja veelgi vanemat tehnikat.
NB! Siit ka üleskutse kõigile tulijatele - kui teil vedeleb kodus vanu tööriistu, esemeid, ja muud sellist, mis talu ait-muuseumisse sobida võiks, võtke palun see kingituseks kaasa. :)

Et Mosseklubi külaskäik jääks ka ajalukku, soetame klubile nimelise kaminakivi. Idee on alguse saanud hoone seina müüritud kividest, kus kirjas ehitate nimed. Ait-muuseumis valmib kamin, kuhu tulevad annetajate nimedega tellised.

Aivo näitab meile ka laagriplatsi ette, ja siis võime ennast lahti pakkida. Laagriplats on sarnane eelmise aasta omale. On väike katusealune elektriga, lõkkekoht, vesi, teemakohane tualett :D Veits eemal on ka natu uuemad ja suuremad tualetid.

Õhtune kava on vabakava. Kõigil on võimalus midagi soovi korral korraldada. Muidu on traditsiooniline grill-chill. Grillimisvarustus ja telkimisasjad kaasa! Kuna meile tee peale suuremaid kaubakeskusi ei jää, soovitan vajamineva kraami juba kodust kaasa pakkida. Õhtul kui kõigil kõhud täis ja tuju hea, autasustame parimaid, ilusamaid, vanimaid. Kui keegi tunneb, et ta soovib samuti auhinnalauda rikastada, siis ruumi veel on :D

Selle-aastase suvesõidu üks tähtis osa on pühapäevane päev. Meie võõrustaja Veski talu korraldab Vanavara päeva, mille näituseväljaku eksponaatideks saavad muu vanatehnika kõrval olema meie mossed.

Laupäeva õhtul peale telkide ja laagri püsti panemist pargimegi mossed ära näituseplatsile, kuhu nad ka ööseks jäävad. Miks? Pühapäevahommikune uni on meil ikka alati olnud magus ja pikk. Esimesed vanavaramüüjad ja külastajad on aga kohal juba enne meie ärkamist. :) Usun, et saame sellega hakkama, et autod on öösel meist mõnisada meetrit eemal. Hommikul oleks väga keeruline müüjate ja külastajate vahel platsile veereda.
Vanavara päeval toimuvad erinevad tegevused. Saab uudistada ja osta tehnikat, käsitööd, loomi-linde jms. Varem lahkuda soovijad saame parkida teisele näituseplatsile, kust pääseb kergemini lahkuma. Muidu aga võib arvestada, et päev kestab varase pealelõunani. Praeguse seisuga näitab ilmaennustus päikest ning +21+22 kraadi sooja :) https://www.gismeteo.ru/city/weekly/67830/


Suvesõidu osavõtutasu on 30 €. Palun see üle kanda EE432200001104734747 Allan Kuusik.
Maksekorralduse selgitusse kirjuta: Suvesõit, foorumi kasutajanimi, mosse reg. number.

Kui kellelgi on küsimusi, ettepanekuid ja muidu häid mõtteid, võib kirjutada siia teemasse, saata PS või helistada mulle 53414666. :)

Vastavalt laekumistele koostan siia nimekirja registreerunutest:
____________________________________________________


Lume 1
Lume 2
Seenior
ABS
jan.
Berg IE
Muhulane
kaupoka
Partnermosse
HendrikR
Lepik 1
Lepik 2
Talupoeg
Mossematk 1
Mossematk 2
Volts
klapimees 1
klapimees 2
Sid
pronsa
Viirusboy
rainmyrk
polarjox
reygoo
Jotse
Joonas
Ets
Partnermosse 2
Mari
Andiz
Meigo
mosse911
fokser
Karu2
Hamada
prix
wax


Pilt

Autor:  fokser [ 14 Veebr 2016 10:35 ]
Teema pealkiri:  Re: Suvesõit 2016, 28-29.mai

Teeme ära!
Nüüd aga ruttu-ruttu garaaži Mosset sõidukorda seadma :)

Autor:  stern100 [ 14 Veebr 2016 11:00 ]
Teema pealkiri:  Re: Suvesõit 2016, 28-29.mai

Jõle sitasti jälle. Täpselt seeaeg pidavat saama reservi aga kindel ei ole. Eks näis, mõte on hea!

Autor:  27151 [ 14 Veebr 2016 11:45 ]
Teema pealkiri:  Re: Suvesõit 2016, 28-29.mai

stern100 kirjutas:
Jõle sitasti jälle. Täpselt seeaeg pidavat saama reservi aga kindel ei ole. Eks näis, mõte on hea!

Küll sa reedel reservi ära saad!

Autor:  TALUPOEG TALUJA [ 14 Veebr 2016 12:36 ]
Teema pealkiri:  Re: Suvesõit 2016, 28-29.mai

Täpsustuseks veel,et selle Vissuvere üritusega koos toimub Esimene diisel-Moskvitšide kokkutulek. :D
Oodatud on kõik diiselmootoriga Mossede omanikud!

Muidugi on sinna oodatud kõik Mossede omanikud olenemata autode seisukorrast. Me ei aja taga ei originaalsust ega viimase peale ajamist. Rahavas tahab näha ehedaid masinaid! Just sõidust tulnud ja igapäevaselt kasutuses olnud masinates on oma võlu. Kohalikust materjalidest ja käepäraste vahenditega,tavaliste oskustega tehtud-parandatud autod,on mida vaadata ja hinnata. Olete oodatud!
Hääd sõbrapäeva!

Autor:  mossejumal [ 14 Veebr 2016 12:42 ]
Teema pealkiri:  Re: Suvesõit 2016, 28-29.mai

Miks te nii vara teete ?See on ka minu puhul ehku peale.Täpselt kaitseväe lõpus.Sellise kuupäevaga,ma kindel ei ole,ju siis jääb see aasta ka vahele.

Autor:  wax [ 14 Veebr 2016 13:43 ]
Teema pealkiri:  Re: Suvesõit 2016, 28-29.mai

Sellist kuupäeva, mis kõigile sobiks, ei olegi olemas :) On varemgi maikuus toimunud. Kui keegi soovib korraldada, siis võib suve lõpus veel ühe ürituse ju teha :)

Autor:  Seenior [ 14 Veebr 2016 14:30 ]
Teema pealkiri:  Re: Suvesõit 2016, 28-29.mai

Sobivaima kuupäeva probleem oli,on ja jääb,eelmisel aastal sai hääletus korraldatud,aga lõpptulemuseks oli kõigi aegade kõige märjem üritus ja lisaks kattumine muude suveüritustega.Käesoleva variandi eeliseks on kaks kärbest ühe hoobiga-saame osaleda vanatehnika üritusel ja samas kohas ka laagri korraldada.Miinusena oleme seal kandis varem liigelnud,aga loodan,et väärt kohti,mida külastada,leidub ikka.Toetan ka ideed suve lõpul veel mingi üritus teha,kui vaid leidub keegi julge,kes asja vedama soostub.

Autor:  irukas [ 14 Veebr 2016 14:46 ]
Teema pealkiri:  Re: Suvesõit 2016, 28-29.mai

Täpselt sama lugu ei tea kas kaitsevägi on selleks ajaks läbi. Samuti vajab mosse legaalseks tegemist.

Autor:  viirusboy [ 14 Veebr 2016 16:39 ]
Teema pealkiri:  Re: Suvesõit 2016, 28-29.mai

Eks peab hakkama putitama midagi.

1. leht 13-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/