Mosseklubi Juubelisõit 15-17.juuni 2018

Kõikvõimalikud mossedega seotud üritused.
irukas
Postitusi: 177
Liitunud: 03 Sept 2013 18:28
Telefon: 55 81 505
Asukoht: Iru küla

Re: Mosseklubi Juubelisõit 15-17.juuni 2018

Postitus Postitas irukas »

Minupoolt ka suured tänud korraldajatele. Porgand pidas paari väikse remondiga 940km vastu ning kütet põletas 7.5 sajale. Hr karburaator aitab teisi koguaeg ja ka edaspidi, pole probleemi teenet vastu teha.
Linnuvabriku garaaž
Kasutaja avatar
HendrikR
Postitusi: 582
Liitunud: 08 Juul 2013 19:22
Telefon: 56643745
Asukoht: Lasnamäe
Kontakt:

Re: Mosseklubi Juubelisõit 15-17.juuni 2018

Postitus Postitas HendrikR »

Mosse pidas ilusti vastu 950km, viperusi polnud ja muidugi müts maha korraldajate ees! :) Vägev vaade oli vaadata kõiki mossesid kolonnis. Ootan juba järgmist kokkutulekut :)
Igas korralikus peres peab olema vähemalt üks Moskvitš
Elus on 3 asja,mille nimel elada:seks,raha,Moskvich! :auto
Tegelen autofotograafiaga! Kui soov saada enda autost ilusaid pilte,võta ühendust ja küsi lisainfot! :)
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: Mosseklubi Juubelisõit 15-17.juuni 2018

Postitus Postitas wax »

Kui aus olla, siis ei ole ma mitte kunagi nii suurt üritust korraldanud. Lugedes kommentaare ja kuuldes ka kohapeal tunnustavaid kiidusõnu, siis tundub, et tuli vist enamvähem hästi välja.
Kogu au ma endale ei võta, sest suureks abiks olid mu sõbrad Tanel ja Romet, kellega oleme paksust ja vedelast läbi käinud ning koos väga palju autotrippe ette võtnud ning uunikute talverallidel nii mosse kui muude autodega tegusid teinud :D

Seekordne suvesõit oli päris tihe ja sõitmist oli palju. Teadsin juba ette, et õhtuks on kõik väsinud ja tülpinud, kuid ühtki külastatavat kohta ära ka ei soovinud jätta. Pidasite väga vapralt vastu ja õhtul olite päris pikalt veel reipad, ning väsimus ununenud :)

Ma ei hakka siin enam kõiki üle tänama, keda juba aktusel meeles pidasin. Teadke, et olen teile kõigile väga tänulik ja rõõmus, et olemas olete!
Eraldi tahaksin ikkagi tänada Lume ja Karu ja Arraste "peresid", kes panevad alati omalt poolt rivisse arvestatava hulga mossesid. Jätkake samas vaimus, palun :)

Maanteemuuseumiga oli ülilihtne koostööd teha. Nad võtsid aktiivse rolli täiesti oma kanda, korraldasid parkimise, giidid ja kõik kõik otsast lõpuni. Väga mugav ja professionaalne. Tore oli näha, et meid tõesti oodatakse :)

Maitsemaa serveeritud lõunasöök oli samuti tasemel. Täitis kõhtu, ning jahedad joogid värskendasid olemist.

Reedese päeva kõige liigutavam hetk oli minu jaoks Moostesse saabudes. Tee ääres olid lapsed, lehvitasid südamega plakatit. See oli nii armas :) Tervitused siinkohal Prixidele :)
Parkimine läks vähe lappama, kuid ega sellist kogust mossesid pole keegi kunagi näinud, et teaks arvestada. Mooste on ilus.

Räpinas oodati meid samuti. Põhiaeg kulus kaupluse külastamisele. Konsumi ettehoiatamine ilmselt toimis, sest käies ise ühena viimastest poes, olid lihariiulid ning külmade jookide riiulid endiselt lookas.

Piusasse õnnestus sattuda just ajal, kui seal oli juhuslikult üks droonimees. Loodan väga, et ta jagab videomaterjali ka meiega :)

Vastseliina laat oli vahelduseks pidevale ringisõitmisele, ning pikem peatus huvilistele autode näitamiseks. Kas ka edaspidi mõne näituse suvesõidu sisse pressime, näitab aeg.

Laupäevane autoorienteerumine sai koostatud, kuna peale sarnast orienteerumist mõni aasta tagasi Pärnus, on mitmed mossemehed aegajalt uurinud ja küsinud, et võiks jälle teha. Kuna ilmataat sai kahjuks liiga üle makstud, siis palavad päevad muutsid meid kõiki väsinuks ja uniseks. Seetõttu ei pane me ka pahaks, et paljud loobusid orienteerumisest ja veetsid omal käel Võrus mõned tunnid.

Rõuge Pesapuu vaatetorn oli ilmselt enamusel teist külastamata. Tänud hamada-le, kes juhtis Rõuges minu tähelepanu sellele, et võiks seal ühispildi teha! Tõmbasin kohe valda kõne peale, ning luba murule sõitmiseks oli olemas :)

Kui möödunud suvel meie suvesõidu plaanidest Kirikumäel Uunole rääkisin, oli ta väga elevil. Aastat 15 tagasi käisime Kirikumäel kümmekonna Ford Taunusega. See oli tal siiani meeles. Nüüd see tohutu suur ja äge mossemeeste seltskond kirjutatakse ikka pikemaks ajaks ajalukku. Nägite ka ise, kui hästi valmistunud Uuno oli, et meid nii saabudes kui lahkudes pildistada - ikka redel heinamaale püsti ja kaamera kätte. Soojad tänusõnad tema poolt teile kõigile! Kui ikka jälle Võrumaale satute, siis teadke, et Kirikumäel oodatakse teid alati! :)

Tädi Urve tegi suured silmad kui kuulis ja nägi KUI PALJU meid on. (Reede õhtul sõitsime mitmekilomeetrise kolonniga tema kodust mööda.) Õnneks sai ta hommikusöögi serveerimisega suurepäraselt hakkama. Ja ma usun, et laupäeva hommikul said kõik maitsva ja toitva kõhutäie :)

Mul on kahju, et teie kõigiga näost näkku suhtlemiseks aega nappis. Vahet pole kui hästi on kõik ette valmistatud, kohapeal tuleb ikka ringi joosta nagu orav rattas :)


Nädala jooksul püüame koostada küsitluse, et saada teilt täpsemat tagasisidet, ning uurime ka järgmise aasta soove. Siis suudame loodetavasti järgmisel suvel samuti midagi toredat organiseerida :) Fotodeni jõuan samuti alles nädala pärast, kui taas oma arvuti taha jõuan.

Kokku käis 10. juubelisõidult läbi 68 mosset :)

Aitäh teile, sõbrad! See oli äge nädalavahetus! :)

_______________________

Võru autoorienteerumine
1. Valter & sõbrad, vigadeta ristsõna
2. Mari & Martpoiss, vigadeta ristsõna
3. Peeter & Jossu, 1 viga
4-6. Jaanusn, kelwin, Lemps, 2 viga
7-9. HRS21, Volts, entu408, 3 viga
10-12. Oliver, SAUKAS, Vahur, 4 viga
13-16. Stern, hamada, Karu, HendrikR, 5 viga
17-18. Meigo, Prix, 6 viga
19-20. Andres, mosse911, 7 viga
Ülejäänud 9 ja rohkem vale vastusega.

Vigursõidu ajad:
1. Vahur 110 sek 1. Gerda 294 sek
2. entu408 123 sek
3. Jaanusn 124 sek
4. Väikevend 124 sek
5. Valter 127 sek
6. Stern 140 sek
7. HRS21 144 sek
8. Ets 145 sek
9. Lepik 148 sek
10. mosse911 153 sek
Vend 164 sek
SAUKAS 167 sek
Lemps 168 sek
Peeter 168 sek
kelwin 170 sek
Sander 179 sek
Oliver 183 sek
Andres 210 sek
Kombijope 210 sek
Volts 225 sek
Karu 250 sek
ABS 295 sek

Laada Kaunitari kupongide seas mainiti 19 autot.
Esikolmik:
1. wax AZLK412
2. Miina roosa Kombi
3. Eriku hall M-401

Klubi Kaunitari kupongide seas mainiti samuti 19 autot.
Esikolmik:
1. Lumeka M426
2. Janekee5 valge kastikas
3. Miina roosa Kombi
Kasutaja avatar
Lepik
Postitusi: 216
Liitunud: 19 Apr 2014 17:51
Telefon: 5047924
Asukoht: Viljandi

Re: Mosseklubi Juubelisõit 15-17.juuni 2018

Postitus Postitas Lepik »

Pilt

Selleks korraks siis Kagu-Eesti vallutusretk lõppenud. Korralduse eest on kõiki juba tänatud,- ühinen nende arvamusega. Meeldiv üllatus oli laupäeva hommikusöök- puder, tõeliselt hästi tehtud ja maitsev, seega müts maha ja kummardus KOKALE. Samuti edu edaspidiseks ka Piusa liivakoobaste juures tegutsenud toitlustajale.Ütleks-vägev valik väiksest putkast-värsketest maasikatest ja jäätisest-kohvi ja käsitöö veinini. Järv ja suplemisvõimalus Kirikumäe laagripaigas- 5+. Toredat suve jätku kõigile suvesõidust osavõtjatele ja kagu- eesti inimestele, kes meile rõõmsalt lehvitades kaasa elasid. Lepik.
Kasutaja avatar
jaanusn
Postitusi: 12
Liitunud: 23 Aug 2017 10:52
Telefon: 5281236
Asukoht: Saku, Harjumaa

Re: Mosseklubi Juubelisõit 15-17.juuni 2018

Postitus Postitas jaanusn »

jaanusn ja saku mosse tahavad ka tänada, esiteks WAXi ja tema abilisi, siis Kertut toredate särkide eest, ja võõrustajaid Kirikumäelt, sileda platsi eest!
Kokku tuli meil 890 km, keskmine kulu 8,1.
Auto pidas kenasti vastu: Räpinas kui tahtsin poe pausi ajal korra teised mossed hüljata ja minna saunalina ning tooli otsima jäi mosse kohe esimesel ristil seisma.
Kapott lahti ja vaatama mis viga, bensu filter kuiv ja pumbates vaikus. Meenus kohe FB mosseklubis zet zet ja Allani hiljuti jagatud tarkus, et peab pumba maha jahutama.
Tänud teile selle tarkuse eest, pool pudelit värskat pumbale ja sõit sai alata. 15 minutit hiljem sai sama tarkusega ja teise poolega värskast üks kena kollane 2140 vähemalt selleks korraks elule aidatud.
Lisaks töötab üks esituli väga valikuliselt ja salongi tekkis tosooli loiguke, seda kõike tõenäoliselt selleks et ülejäänud suveks mosset unustada ei saaks :)
Laagrit üles seades selgus et madrats on katki, esimene öö tuligi magada lihtsalt maas, aga õnneks oli plats ideaalselt sile ja kondid valutama ei hakanud.
Viimaseks kuid sugugi mitte vähem tähtsaks, tänud ka kõigile osalejatele - oli minu esimene kord teie seltsis, ja kuigi kellegiga isiklikult ega nimepidi tuttavaks ei saanud,
siis kõik kellega kokkupuutusin ja kas või mõne sõna vahetasin olid super vahvad inimesed.
Nagu siin mitmed teised on varem öelnud, kummardus korraldajate ja osalejate ees, ning mitte lihtsalt sõnakõlks vaid päriselt!
Pilt
Ah-jaa, mainin veel et kogu ürituse põnevaim osa oli orienteerumine - SUPER ÜRITUS
Kasutaja avatar
väikevend
Postitusi: 195
Liitunud: 24 Juul 2011 21:07
Asukoht: Seal, kus tagi on nagis!

Re: Mosseklubi Juubelisõit 15-17.juuni 2018

Postitus Postitas väikevend »

Üritus oli tasemel, tänud korraldajatele!
Meil läks orienteerumisel umbes 20min nahka, sest masslüliti ei andnud ühendust. Aga mul on hea meel, et sellajal kui ma tee ääres olin tuli mulle kaardilugeja teisest mossest appi- suured tänud!
Ja üldse olid kõik väga abivalmid- Peetril sai küte otsa laupäeva õhtul tagasi teel, seisma jäi 7-8 autot :)

Mõned pildid minu poolt:
https://photos.google.com/share/AF1QipO ... oxNW9BQUh3

Juttu ka:
https://auto.geenius.ee/uudis/tana-voib ... itse-naha/
If you know how many brothers you have, there is not enough.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: Mosseklubi Juubelisõit 15-17.juuni 2018

Postitus Postitas partnermosse »

väikevend kirjutas:Üritus oli tasemel, tänud korraldajatele!
Meil läks orienteerumisel umbes 20min nahka, sest masslüliti ei andnud ühendust. Aga mul on hea meel, et sellajal kui ma tee ääres olin tuli mulle kaardilugeja teisest mossest appi- suured tänud!
Ja üldse olid kõik väga abivalmid- Peetril sai küte otsa laupäeva õhtul tagasi teel, seisma jäi 7-8 autot :)

Mõned pildid minu poolt:
https://photos.google.com/share/AF1QipO ... oxNW9BQUh3

Juttu ka:
https://auto.geenius.ee/uudis/tana-voib ... itse-naha/
Autogeenius kirjutab 15 juubelist :D
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: Mosseklubi Juubelisõit 15-17.juuni 2018

Postitus Postitas wax »

Klubi loodi detsembris 2003, seega ongi 15. juubel :)
AZLK 412IE '74 - AZLK 434IE '75 - Iž 27151 - AZLK 2140 '78 - M402 '57
https://www.facebook.com/WaxGarage
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: Mosseklubi Juubelisõit 15-17.juuni 2018

Postitus Postitas partnermosse »

wax kirjutas:Klubi loodi detsembris 2003, seega ongi 15. juubel :)
No selge siis :D Hea teada :D
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
Mari
Postitusi: 20
Liitunud: 14 Juul 2013 23:35

Re: Mosseklubi Juubelisõit 15-17.juuni 2018

Postitus Postitas Mari »

Tervitus!

Aitäh suve kõige värvilisema ürituse eest! :)
Jõudsin oma fotod valmis nokitseda. See aasta ilmselgetel põhjustel väga palju ringi joosta ei jõudnud, pite sai sellele vaatamata siiski päris omajagu :D
Klõpsates pildile, avaneb album:
Pilt

Lisan siia ka eelnevate aastate ürituste albumilingid:
Varnja kalalaat, aprill 2017
Mosseklubi kruiis Viljandimaal, mai 2016
Ladaklubi kevadsõit Vooremaal, aprill 2015
Mosseklubi kruiis Pärnus, august 2014
Mosseklubi kruiis Kesk-Eestis, juuli 2013
Mosseklubi kruiis Hiiumaal, juuni 2012
Mosseklubi kruiis Peipsi ääres, juuli 2011

Nüüd albumeid vaadates tuleb välja, et me oleme siiski alates 2011 aastast iga aasta üritusel käinud, lihtsalt mitte alati just sel "ametlikul kokkutulekul" :)

Järgmise kokkusaamiseni!
Vasta