IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
Kevin68
Postitusi: 146
Liitunud: 21 Mär 2009 23:42

Re: IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Postitus Postitas Kevin68 »

Hei, mosse on endiselt elus ning sai ülevaatus tehtud mille ta läbis puhtalt, 12.2013ni jälle murevaba. Märtsis saan nüüd ise ka load kätte, senini sõidab endiselt mu vanaisa sellega. :) Ja olgu siis õeldud, et need asjapulgad kes väitsid et masin 2 päevaga müügis, siis tänavu mai kuus saab 2 aastat sellest, mil see masin minu omaks sai.

terv,
Kevin
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Postitus Postitas tanello2 »

Ma loodan et vanaisa mõjuvõim on piisavalt suur,et omandikaitse ja taastustööd jätkuks.
Tore on näha paraleelautot, isegi küljepeegel on samapidi .kere on mul ainult valge ja logariteta.
EDU! :beer
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Kasutaja avatar
Kevin68
Postitusi: 146
Liitunud: 21 Mär 2009 23:42

Re: IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Postitus Postitas Kevin68 »

Krt küll, autot üritati vist ärandada või ma ei tea :angry Kapott on kõveraks väänatud ja üks rehv puruks torgatud, ma ei tea kas lõhuti niisama või mis selle tagamõte oli, politsei sai ka kohale kutsutud aga ilmselt midagi väga kasu ei ole.. kahju. Pole isegi see Hiiumaa enam turvaline koht.. Aga olgu siis õeldud et kuna käin hetkel Kuressaare koolis autotehniku eriala õppimas ja hetkel sai enda tulevane igapäeva liikur seal korda tehtud siis järgmiseks plaanin selle mossuga tegelema hakata.
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Postitus Postitas viirusboy »

Kevin68 kirjutas:Krt küll, autot üritati vist ärandada või ma ei tea :angry Kapott on kõveraks väänatud ja üks rehv puruks torgatud, ma ei tea kas lõhuti niisama või mis selle tagamõte oli, politsei sai ka kohale kutsutud aga ilmselt midagi väga kasu ei ole.. kahju. Pole isegi see Hiiumaa enam turvaline koht.. Aga olgu siis õeldud et kuna käin hetkel Kuressaare koolis autotehniku eriala õppimas ja hetkel sai enda tulevane igapäeva liikur seal korda tehtud siis järgmiseks plaanin selle mossuga tegelema hakata.
Mõni kohalik mossehuviline üritas vist varuosi kapoti alt leida? Või unustasid sa viimasest remondist mõne huvitava tööriista tulemüürile?
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
Kevin68
Postitusi: 146
Liitunud: 21 Mär 2009 23:42

Re: IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Postitus Postitas Kevin68 »

Hei-hei :)

Olgu siis õeldud et olen ka 4ndast aprillist saadik õnnelik juhilubade omanik ja täna tegin Mossule kindlustuse kolmeks kuuks ära, homme lähen toon auto garaažist ära ja varsti ehk näeb seda Kuressaare vahel vuramas. :)
Kasutaja avatar
Kevin68
Postitusi: 146
Liitunud: 21 Mär 2009 23:42

Re: IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Postitus Postitas Kevin68 »

Mõtlesin et minu vanakooli Audi 100 C3 1988 aastast on vanamoodne ja ilma igasugu mugavusteta, aga kui ma täna tulin selle Moskvichiga 20 kilomeetrit koju sain aru, mis tunne on ilma igasuguse mürasummutuse ja mugavusteta sõita. Ma pole selle auto roolis üle aasta aja istunud ja selle tee jooksul mis ma sellega täna sõitsin olid mu suunurgad koguaeg ülesse poole, olenemata libisevast sidurist ja põhimõtteliselt olematu juhiistmega. Kahjuks on sellel autol kere üsna olematu, aga ma säilitan seda niikaua sellisena kui võimalik, sest kõik minu lapsepõlve sõidud on mõõdunud just selles Moskvich'is ja ma mäletan teda sellisena nagu ta praegu on. Siduriga katsun asja jonksu saada ja äkki mõnel kokkutulekul näeme! ;)
Kasutaja avatar
Kevin68
Postitusi: 146
Liitunud: 21 Mär 2009 23:42

Re: IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Postitus Postitas Kevin68 »

Masin endiselt sõidus, täna tegin pintsliga värviparandusi ja kaotasin roostet, plekid sai ka mustaks värvitud ja orginaal kõlar leidis ka armatuuris koha. Vana ja mäda ta on, aga vähemalt liigub. :)

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Postitus Postitas SanderV »

oi juudas, mitu laipa sul sinna pagassi topitud on ? :D
Kasutaja avatar
Kevin68
Postitusi: 146
Liitunud: 21 Mär 2009 23:42

Re: IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Postitus Postitas Kevin68 »

Ma vahetasin Audi ära omega vastu ja tõstsin kogu Audist alles jäänud kola Moskvichi pagassi + seal on kaks mosse velge rehvidel.. :D Keldri võtmed ununesid Audisse kahjuks ja ei pääse keldrisse et asjad ära võtta sealt, täna ehk saab võtmed tagasi ja saab mosse pagassi tühjaks loopida :D
Kasutaja avatar
Kevin68
Postitusi: 146
Liitunud: 21 Mär 2009 23:42

Re: IŽ 412 IE - 1978, Kevin68

Postitus Postitas Kevin68 »

Eile sai sõbra sünnipäeval Moskvichiga käidud ja täna järgi minnes sai kohe kanalile aetud, sidurit sai vähe peale keeratud ja läks natukene paremaks, jahutusvedeliku sai ka juurde kallatud ning avastasin et summuti on päris korralikult lõhki, eks häälest oli seda varem aru saada aga täna leidsin murekoha ülesse.

Hetkel painab ka üks probleem, nimelt suunatuled kadusid täitsa tühja koha pealt ära, ei vilgu ega plõksu ka mitte. Oskab keegi aidata?

Ja kolmapäevast võib seda mossut näha Kuressaares ringi vuramas kui kõik plaanipäraselt läheb ja ta mind ikka kohale viib. :)
Vasta