AZLK-2140 1981 Edel

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Manks »

Edel kirjutas:
Parema poole küljekarbile jõudsin ka enne pimenemist värvi peale tõmmata. Kasutasin selle jaoks valget Hammeritet.
Hammeritet on väravapostide värvimiseks mõeldud. Värvisin sellega paar aastat sõiduauto käru ära ja käru on täiesti roostes :uhoh . See värv ei kannata üldse kive ja vett. Roostetab ka tagumine luuk, mis peaks kivide eest kaistud olema.
Soovitan kahe komponendilist krunti ja värv peale, tulevkus probleeme vähem.
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas moskiito »

hammerite ei soovit küll panna. see booriline ja laseb õhku ligi. parem kasuta happegrunti ja värv kohe peale, tuleb roostekindlam tulemus.
Põhja katmiseks soovitan kasutada auto dinitroli. hea kindel vahend vee tõrjumiseks.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas viirusboy »

Ma küsiks huvi pärast et kuidas sa kavatsed istmetalade(kinnituste) alt roostet kätte saada??
Pilt
Kuna minu masinal on sealt alt päris hästi rooste läinud ja mina välja ei nuputa, millega ma sinna ligi pääsen
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Tiit
Postitusi: 183
Liitunud: 18 Apr 2009 20:59

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Tiit »

viirusboy kirjutas:Ma küsiks huvi pärast et kuidas sa kavatsed istmetalade(kinnituste) alt roostet kätte saada??
Kuna minu masinal on sealt alt päris hästi rooste läinud ja mina välja ei nuputa, millega ma sinna ligi pääsen
Ainus hea võimalus on istmetalad maha lõigata, roostetav plekk asendada ja uued talad peale keevitada.
Kui Opel katki läheb, on Mossel veel 3 minutit jäänud.
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas viirusboy »

Ainus hea võimalus on istmetalad maha lõigata, roostetav plekk asendada ja uued talad peale keevitada.
Ega vist muud üle ei jää jh... :(
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

viirusboy kirjutas:
Ainus hea võimalus on istmetalad maha lõigata, roostetav plekk asendada ja uued talad peale keevitada.
Ega vist muud üle ei jää jh... :(
Maha lõigata ei taha (pole keevitust käepärast) ja jääb esialgu nii nagu on.
mart
Postitusi: 345
Liitunud: 04 Veebr 2009 14:21
Asukoht: Aespa

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas mart »

Edel kirjutas:
viirusboy kirjutas:
Ainus hea võimalus on istmetalad maha lõigata, roostetav plekk asendada ja uued talad peale keevitada.
Ega vist muud üle ei jää jh... :(
Maha lõigata ei taha (pole keevitust käepärast) ja jääb esialgu nii nagu on.
Müüakse ju mingit happe paasil keemiat ka, mis sööb rooste ära, aga pärast on vaja see maha pesta. Selline ollus oleks ju ideaalne sellistesse prigudesse, kuhu käsitsi ligi ei pääse.
Azlk 408 ´65 ja Iz 412 ´81
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

mart kirjutas:
Edel kirjutas:
viirusboy kirjutas:
Ainus hea võimalus on istmetalad maha lõigata, roostetav plekk asendada ja uued talad peale keevitada.
Ega vist muud üle ei jää jh... :(
Maha lõigata ei taha (pole keevitust käepärast) ja jääb esialgu nii nagu on.
Müüakse ju mingit happe paasil keemiat ka, mis sööb rooste ära, aga pärast on vaja see maha pesta. Selline ollus oleks ju ideaalne sellistesse prigudesse, kuhu käsitsi ligi ei pääse.
Annaks keegi täpsemat infi selle kohta. Huvitab ka,kuidas see sealt vahelt pärast maha pesta kui juba niisamagi sõrmed vahele ei mahu...
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas partnermosse »

Pilt

Ise kasutasin roostesurmaks pildil olevat oranžis pudelis vedelikku ja pean tunnistama,et toimib väga hästi.Ja mitte eriti nähtavas kohas istmete alused piirkonnad jne.... saab sellele ainele kanda peale kohe ka värvi(nii oli kirjas instruktsioonis),aga kindlasti ei tee paha krundi kandmist kohe sellele ainele ja sellele omakorda kas värv või "movili" vastavalt ilu meelele või lausa põhja mastiksit (näit.dinitroli ja muud säärast)
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas viirusboy »

Mina pakuks välj, et algul see oranz pudel, siis krunt, värv ja lõpuks pistaks mingit õli või tavoti taolist asja veel lisaks, et ikka kindel oleks. Aga KUI sinna juba näppudega vahele ei mahu, siis kuidas sa kavatsed seda kruntida ja värvida?? ??? :uhoh
Ise kasutasin roostesurmaks pildil olevat oranžis pudelis vedelikku
Kuskohast seda pudelit osta saaks? Esimest korda näen seda kui aus olla... Ja millisesse hinnavahemikku see asi jääks?
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Vasta