AZLK-2140 1981 Edel

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
Martin2140
Postitusi: 286
Liitunud: 19 Mai 2018 20:11
Telefon: 58955917

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Martin2140 »

Võib olla saad bensupumbast pilti saata. Nagu ma ennem kirjutasin siis ühte tüüpi bensupumbaga saigi üle uputada käsiajamiga. samas mootori töötades oli kõik normis. k126 hea aknast vaadata. kui on keskel siis on normis. video oleks isegi külm käivitusest üsna hea. video pealt võiks näha jääda palju sa pedaaliga pumpad palju toorest paned peale ja gaasi pedaali liikumine võiks siis peale jääda. kui sa ütlesid et käivitamisel korraks lubas siis ma ise arvaks et asi ikka käivitamises kinni. see mingine puterdamine jääbki külmast peast nii 1000rpmi juurde. aga hoo peaks üsna kergelt siiski kätte saama. ma usun et sul vaja seal 1 kambri ja tühikäigu kanaleid nõks puhastada. mina olen isiklikult teinud seda isegi mootori peal. karbal olen võtnud ülemise kaane ainult maha. eemaldad 1 kambri õhudüüsi ja settekaevu. Siis mingi puhastavat ainet sisse ja surveõhk kohe järele. olen teinud kohe mitu korda. mina olen kasutanud pigieemaldajat. võtab kõik õli ja tagi maha. puhastavat ainet peab välja tulema tühikäigu õhudüüsist, 1 kambri koonusest ja 1 kambri kütusedüüsist. siis puhastad õhudüüsi ja settekaevu ära ja paned tagasi. tühikäigu kanali puhastamiseks keerad välja tühikäigu õhudüüsi välja keeramiseks mõeldud korgi. düüsid jätad kõik sisse. siis keerad segukruvi, ja kui on co kruvi siis see ka, sisse ja loed (mõlemate) pöörded ära ja kirjutad ülesse. siis keerad need välja, vaatad kuidas kummirõngad on, ja kui kruvi koonus pind on roostes siis lase õrnalt peene liivapaberiga läikivaks. siis aja ülevalt õhudüüsi korgi august puhastavat ainet sisse ja õhuga järgi. nüüd peaks nendest kruvide august välja tulema. siis keera kruvid tagasi aga mitte veel regullingu peale. keerad nad nii kinni et kummirõngas ei laseks õhul sealt välja tulla. siis pane uuesti sealt korgi august ainet sisse ja õhku ning korda paar korda. siis keera tühikäigu kütuse ja õhudüüs välja ning vaata et kindlalt õiged düüsid sees oleks. võid need ka omakorda üle puhastada. siis pane düüsid tagasi ja kork peale. siis võid keerata ka segukruvid õige asendi peale. täiesti kinni ja nii mitu tiiru lahti kui ennem oli. 2 tiiru ringis peaks olema. mingisugune lahja auk jääb alles, aga mina pole ühtegi 126 karbat originaal düüsidega näinud millel seal õrna auku pole. aga nüüd peaks hoo üsnagi lihtsalt üles saama.
ja vaata et 95-te ei tangi. isa siin just pani ühe sõjaväe volvo käima peale talve seismist et mingist remonti teha ja noo küll alles puterdas aga sai sisse aetud. võttis karbussi kaane maha ja terve karbuss oli mingise tarretise lägaga kaetud seest poolt.
Ainult nõrganärviline kontrollib mootoris õli
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Moskvitš on vahepeal üle 500km maha sõitnud. Küttepump on selline http://fotoalbum.ee/photos/Edelareisija/111344979 käsihoob tõmmatav mitte vajutatav. Võtsin nõelklapi teise karba küljest, sellel sama teema. Proovisin ka küttetaset karbas madalamaks regullida, ei ole vahet, tase tõuseb tühikäigul lõpuks ikkagi akna ülemise servani. Samas soojalt läheb ilusti käima, külmalt peab meelitama. Varemalt ei ole külmalt käivitamine olnud selline probleem, plusskraadidega peaaegu kohe ja esimese korraga. Eelmine aasta suve teises pooles hakkas peale, umbes paar nädalat peale uue karba, jagaja, juhtmete ja küünalde vahetust. Tänavu aasta täheldasin veel ühte anomaaliat, mis nüüd on ära kadunud - kiirendades poole gaasiga kipuvad pöörded hetkeks peale jääma. Esimesel käigul nagu pole, teisel on ja kolmandaga juba pikemalt. Ka neljandaga mootoriga pidurdama hakates ka gaasi vabastades mootor nagu hetke veel veab ja siis hakkab sujuvalt pidurdama. Samas gaasipedaal põhjas kiirendades ei jäänud kordagi peale. Kummaline on see, et nüüd on gaasi hetkeline pealejäämine iseenesest ära kadunud. Karba teema? Eelmine aasta polnud midagi. Alguses kippus mootor ka puterdama, kuni vahetasin jagaja kondeka. Sain uuesti sõitma, aga endiselt kippus ka keskmistel pööretel ühtlasel kiirusel kergelt "nokkima". Võtsin vanalt jagajalt kontaktid. Nüüd paistab, et on juba päris hea. Käivitamine 8 kraadise soojaga peaks olema parem, külmalt paar korda pidin meelitama. Külmalt on edasiminek endiselt vaevaline, peab elu eest sundima. Just kohaltvõtt ja kiirendamine madalatelt pööretelt võtab nagu hinge kinni. Selle ajan kindlalt karba süüks. Aga kui soojaks käib, 80+kraadi, käib ilusti.
Panin mõne üksiku kaadri ka juurde http://fotoalbum.ee/photos/Edelareisija ... 89&seek=12
Üleval on teade, et 1. augustist pannakse fotoalbum.ee ja teised sellega seotud saidid kinni. 14 aastat olen sinna pilte üles pannud ja nüüd läheb kõik minema...
Kasutaja avatar
Martin2140
Postitusi: 286
Liitunud: 19 Mai 2018 20:11
Telefon: 58955917

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Martin2140 »

K126 karpal ongi see probleem et tühikäigu ja 1kambri tööreziimi vahel on lahja auk, enda omal oli see päris hull aga peale esimese kambri ja tühikäugu kanali puhastamist läks etemaks. aga päris külmast peast ei saa kohe palju gaasi anda. ilmselt düüsidega mängides saaks normi, aga prglt kütusekulu alla 7l/100km maanteesõidul siis mina vahetama ei hakka. kui ma mosse sain siis oli esimese ja teise kambri õhudüüs ära vahetatud, siis oli kõik kombes. peale kütusekulu ja teise kambri avamise madalatel pööretel..
Ainult nõrganärviline kontrollib mootoris õli
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas sass »

Martin2140 kirjutas:K126 karpal ongi see probleem et tühikäigu ja 1kambri tööreziimi vahel on lahja auk, enda omal oli see päris hull aga peale esimese kambri ja tühikäugu kanali puhastamist läks etemaks. aga päris külmast peast ei saa kohe palju gaasi anda. ilmselt düüsidega mängides saaks normi, aga prglt kütusekulu alla 7l/100km maanteesõidul siis mina vahetama ei hakka. kui ma mosse sain siis oli esimese ja teise kambri õhudüüs ära vahetatud, siis oli kõik kombes. peale kütusekulu ja teise kambri avamise madalatel pööretel..
Siin kirjeldad probleemi kiirenduspumbaga. K126 on ülimalt lollikindel karburaator. Kui ujukitase on paigas ja nõel peab, töötab väga hästi ja ei ole ühtegi tühja kohta sees, tuleb karburaatorid õigesti reguleerida (tühikäigu segu) ja korda teha, puhastada.
Kasutaja avatar
Martin2140
Postitusi: 286
Liitunud: 19 Mai 2018 20:11
Telefon: 58955917

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Martin2140 »

Ei ole probleemi kiirenduspumbaga, lihtsalt kui hoida teda seal kindlas kohas siis on lahja koht sees (ega kiirenduspumbast igavesti ei tule bensiini), endal aparaadiga ära mõõdetud. Tühikäigul 2.4co 1kambril 1.9co ja seal nende kahe vahel on 1.7co ehk otseselt on lahjem koht sees. nüüd kas selle sees kakkub või mitte oleneb kui hea süütesüsteem on. Olen selle tõttu ta täiesti lahti võtnud ja ära pesnud ning mingit muutust pole olnud. Soovitan panna peale tänapäevasema toodangu kondensaatori, siguli oma sobib väga hästi, kinnitus kõrva tuleb ainult painutada. Peale seda kadus ka kakkumine ära selles lahjas augus külmast peast.
Ainult nõrganärviline kontrollib mootoris õli
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Huvitav, kuidas oleks võimalik Mosse bensutaseme andur ja VAZ 2106 bensunäidik omavahel koostööd tegema saada? Üks lahendus on VAZ-i andur Mosse paagi jaoks parajaks teha ja külge sokutada kuid kinnituspoltide asukohad ei klapi. Mul on originaal näidiku asemele pandud VAZ-2106 tahhokas ja bensutaseme kontrolliks eraldi näidik, aga too kipub aiateibad näitama. Näidikuks on tavaline standard mõõdik, nagu need paljudel Vene veoautodel GAZ-52, 53, 66 jt on. Ehk on näidikus viga, ei tea, ehk peaks poest tutika vaatama, aga enne prooviks teised lahendused läbi.
Selline on praegu see eraldi näidikuplokk http://fotoalbum.ee/photos/Edelareisija/111053633/ Varem oli selline http://fotoalbum.ee/photos/Edelareisija/111053109 Tollel hakkas ampermeeter jupsima ja asendasin selle ploki Lada voltmeetriga. Tahaks sinna kõrvale saada ka Lada bensunäidikut.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas partnermosse »

Võid panna volga bensiini taseme anduri, need suht sarnased ja link on siin kuidas on tehtud https://youtu.be/8Rlg7Gn4NI0
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Jaanipäevast saati on AZLK maal, tõin vahepeal VAZ 2102 koju, sellel sai ülevaatus tehtud. Mossel saab ülevaatus selle kuuga läbi. Ei hakka selle pikendamisega kiirustama, eelarve ei luba, las jääb järgmisse kuusse.
Tegin Mossega täna mõnekilomeetrise tiiru. Ei anna Ziguliga mitte võrreldagi, nii erinevad on. Mosset on nagu inimlikum juhtida, rohkem auto moodi. Täitsa nauditav oli see tänane tiir.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas Edel »

Panin ka hetke viimased pildid üles http://fotoalbum.ee/photos/Edelareisija ... 99?page=89
See portaal pannakse paari nädala pärast kinni, nii et vaadake ja tirige sealt manti alla niipalju kui saate. Minu 70 000 kaadrit paraku kaovad sammuti...
irukas
Postitusi: 177
Liitunud: 03 Sept 2013 18:28
Telefon: 55 81 505
Asukoht: Iru küla

Re: AZLK-2140 1981 Edel

Postitus Postitas irukas »

See portaal pannakse paari nädala pärast kinni, nii et vaadake ja tirige sealt manti alla niipalju kui saate. Minu 70 000 kaadrit paraku kaovad sammuti...
1 septembrini on veel aega, samuti tekitati võimalus kõik pildid korraga alla laadida. Kuna mul oli seal pilte mida kuskil enam alles ei ole sai need vähemalt mälupulgale tiritud.
Linnuvabriku garaaž
Vasta