IZ 2715 /1983/ - RSK -

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
kOll
Postitusi: 450
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:39
Asukoht: NWO Lõuna Sektor
Kontakt:

Re: IZ 2715 /1983/ - k.G.B. -

Postitus Postitas kOll »

partnermosse kirjutas:Karbid oleks nagu vahetatud täies pikkuses kaasahaarates tiibade alumised servad.See peaks olema "anomaalia" :smokin
see ka reegel ikka enamus pirukate puhul, et karbid millalgi vahetatud. Esitiivad on ka asendusosa, võin kohe ära öelda.

no järgmise vihje korral võiksin juba pool ühest õllest ise ära kimuda, liiga lihtsaks läheks...
niipalju saan lisada, et auto originaalsust puudutab see "anomaalia" väga kaudselt ;)
nagu juba ütlesin enamus vihjest on "Üleskutse! Mossed eestimaal!" teemas, lihtsalt vaja siinsete detailidega kokku viia :think
Respek Mah Authoritaaa!!! → http://www.facebook.com/RedStarKustomz
BTG Nordschleife 12:43
GT Nürburgring 3:42
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 2715 /1983/ - k.G.B. -

Postitus Postitas SanderV »

kui juba niipaljud inimesed ära ei ütle siis järelikult pole oluline see anomaalia :D
Kasutaja avatar
kOll
Postitusi: 450
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:39
Asukoht: NWO Lõuna Sektor
Kontakt:

Re: IZ 2715 /1983/ - k.G.B. -

Postitus Postitas kOll »

SanderV kirjutas:kui juba niipaljud inimesed ära ei ütle siis järelikult pole oluline see anomaalia :D
haha, loogika kunn... kui pole oluline, siis pole ju vaja vastata :beer
ja sina sanderv ära vaatagi mu teemat :D
Respek Mah Authoritaaa!!! → http://www.facebook.com/RedStarKustomz
BTG Nordschleife 12:43
GT Nürburgring 3:42
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: IZ 2715 /1983/ - k.G.B. -

Postitus Postitas Manks »

Mulle jääb piruka kuudi profiil võõraks. Kas tegu on eksperimentaalmudeliga?
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: IZ 2715 /1983/ - k.G.B. -

Postitus Postitas partnermosse »

Rohelisel "konnal" on tiibadelt peeglid puudu, mis jällegi sinisel on.Katuse triipe on helesinisel rohkem kui rohelisel...suurem osa erinevustest on juba kirjutatud.Mis veel? Numbri tähtedeks on RAI lausa viiel pildil-ehk siis Riiklik Auto Inspektsioon :) Lähedal seisab RAI+Diilits - Miilits = "anomaalia" :D
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
Mossematk
Postitusi: 121
Liitunud: 07 Veebr 2009 16:15
Asukoht: Tartu

Re: IZ 2715 /1983/ - k.G.B. -

Postitus Postitas Mossematk »

partnermosse kirjutas:
MAZ kirjutas:Pidage nüüd üks moment. Mille alusel Partnermosse tõestab,et just 1983.a tulid 1 tükis klaasid?
Ma olen aru saanud(kirjandus ja füüsiliselt eksisteerivad ja eksisteerinud autode alusel),et 1985.a oli viimane aasta,kui pandi kolmnurk akendega uksi piruka mossele..
Mina Partnermosse tõestan vastavalt kirjanduse ja füüsiliselt eksisteerivate ja eksisteerinud autode alusel sellise tsitaadiga,mis ei ole minu väljamõeldud ja kirja pandud :smokin В 1982 году последовало обновление всего модельного ряда автомобилей ИЖ, вместо унаследованной от АЗЛК решётки радиатора они получили новую чёрную решётку разработки ИжАвто с круглыми фарами. Также новое поколение получило новый капот, утопленные ручки и дверцы без форточек !!! :)
Loodan, et sellest tõestusest piisab ;)
Oled ilmselt selle teksti võtnud kaasajal kirjutatud ajaloost IZ-Mossede kohta. Need on aga tihti üldsõnalised ja ebatäpsed. Õigem on uurida tolleaegset kirjandust. Näiteks ajakirjas Za roljom nr. 6-1982 on uue IZ-i tutvustus ja seal pole sõnagi, et kolmnurksed aknad kaovad. Pildil oleval Kombil on nad samuti olemas. Nendest loobuti alles mõned aastad hiljem.
Moskvich 2140 SL 1985.a., IZ-412 IE 1985.a.
Kasutaja avatar
kOll
Postitusi: 450
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:39
Asukoht: NWO Lõuna Sektor
Kontakt:

Re: IZ 2715 /1983/ - k.G.B. -

Postitus Postitas kOll »

Sten kirjutas:Jõle kahtlased tagumised suunatuled on... Ei tea küll, et oleks enne selline pirukas silma jäänud. Tavaliselt peaks ikka all tuledes suunatuled sees olema?...
uuematel toodi tagurdustuli keskele ja tüüp412 tagatuled asendati 2140-ga

Manks kirjutas:Mulle jääb piruka kuudi profiil võõraks. Kas tegu on eksperimentaalmudeliga?

vaevalt, et ma pimesi nii haruldase isendi otsa oleksin sattunud ja usun, et eelmine omanik oleks mind teavitanud sellisest huvitavast asjaolust.

partnermosse kirjutas:...suurem osa erinevustest on juba kirjutatud.Mis veel? Numbri tähtedeks on RAI lausa viiel pildil-ehk siis Riiklik Auto Inspektsioon :) Lähedal seisab RAI+Diilits - Miilits = "anomaalia" :D
no siin on peaaegu, et üks õlle juba külmas... ;) st, et hakkab soojemaks minema.
Natuke vaja veel "kontrollida", viia läbi toiming mida tavaliselt "miilitsad" tänapäeva patrullautodes teevad...

deem, nüüd läks küll liiga lihtsaks
:beer :beer
Viimati muutis kOll, 21 Okt 2011 01:48, muudetud 1 kord kokku.
Respek Mah Authoritaaa!!! → http://www.facebook.com/RedStarKustomz
BTG Nordschleife 12:43
GT Nürburgring 3:42
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: IZ 2715 /1983/ - k.G.B. -

Postitus Postitas partnermosse »

Mossematk kirjutas:
partnermosse kirjutas:
MAZ kirjutas:Pidage nüüd üks moment. Mille alusel Partnermosse tõestab,et just 1983.a tulid 1 tükis klaasid?
Ma olen aru saanud(kirjandus ja füüsiliselt eksisteerivad ja eksisteerinud autode alusel),et 1985.a oli viimane aasta,kui pandi kolmnurk akendega uksi piruka mossele..
Mina Partnermosse tõestan vastavalt kirjanduse ja füüsiliselt eksisteerivate ja eksisteerinud autode alusel sellise tsitaadiga,mis ei ole minu väljamõeldud ja kirja pandud :smokin В 1982 году последовало обновление всего модельного ряда автомобилей ИЖ, вместо унаследованной от АЗЛК решётки радиатора они получили новую чёрную решётку разработки ИжАвто с круглыми фарами. Также новое поколение получило новый капот, утопленные ручки и дверцы без форточек !!! :)
Loodan, et sellest tõestusest piisab ;)
Oled ilmselt selle teksti võtnud kaasajal kirjutatud ajaloost IZ-Mossede kohta. Need on aga tihti üldsõnalised ja ebatäpsed. Õigem on uurida tolleaegset kirjandust. Näiteks ajakirjas Za roljom nr. 6-1982 on uue IZ-i tutvustus ja seal pole sõnagi, et kolmnurksed aknad kaovad. Pildil oleval Kombil on nad samuti olemas. Nendest loobuti alles mõned aastad hiljem.
Loomulikult loobuti täielikult mõned aastad hiljem, sest ületootmisest olevad 3-nurkse aknaga uksed oli vaja puht majanduslikust kasumlikusest ära kasutada ja kuna täismahus 1 aknaga uste tootmine polnud käivitunud (nagu paljude asjadega tol ajal oli ), siis oligi ülemineku ajal kasutusel mõlemat tüüpi uksed/aknad. Aga alustati kogu selle vahetuse jamaga nii nagu tekstis kirjas 1982 :) Sisuliselt võib seda võrrelda ladade/ vaz-ide arenguga ja üleminekutega kerede mootorite ja muude asjade osas. Ja nii lihtne see ongi. :)
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
kOll
Postitusi: 450
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:39
Asukoht: NWO Lõuna Sektor
Kontakt:

Re: IZ 2715 /1983/ - k.G.B. -

Postitus Postitas kOll »

partnermosse kirjutas:
Mossematk kirjutas:
partnermosse kirjutas:
MAZ kirjutas:...
...
...
Loomulikult loobuti täielikult mõned aastad hiljem, sest ületootmisest olevad 3-nurkse aknaga uksed oli vaja puht majanduslikust kasumlikusest ära kasutada ja kuna täismahus 1 aknaga uste tootmine polnud käivitunud (nagu paljude asjadega tol ajal oli ), siis oligi ülemineku ajal kasutusel mõlemat tüüpi uksed/aknad. Aga alustati kogu selle vahetuse jamaga nii nagu tekstis kirjas 1982 :) Sisuliselt võib seda võrrelda ladade/ vaz-ide arenguga ja üleminekutega kerede mootorite ja muude asjade osas. Ja nii lihtne see ongi. :)
kangesti tahaks teada, mida targad raamatud väidavad kroomsangade ja vana ninaga pirukate tootmise lõpetamise aastaks?
Respek Mah Authoritaaa!!! → http://www.facebook.com/RedStarKustomz
BTG Nordschleife 12:43
GT Nürburgring 3:42
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: IZ 2715 /1983/ - k.G.B. -

Postitus Postitas partnermosse »

kOll kirjutas:
Sten kirjutas:Jõle kahtlased tagumised suunatuled on... Ei tea küll, et oleks enne selline pirukas silma jäänud. Tavaliselt peaks ikka all tuledes suunatuled sees olema?...
uuematel toodi tagurdustuli keskele ja tüüp412 tagatuled asendati 2140-ga

Manks kirjutas:Mulle jääb piruka kuudi profiil võõraks. Kas tegu on eksperimentaalmudeliga?

vaevalt, et ma pimesi nii haruldase isendi otsa oleksin sattunud ja usun, et eelmine omanik oleks mind teavitanud sellisest huvitavast asjaolust.

partnermosse kirjutas:...suurem osa erinevustest on juba kirjutatud.Mis veel? Numbri tähtedeks on RAI lausa viiel pildil-ehk siis Riiklik Auto Inspektsioon :) Lähedal seisab RAI+Diilits - Miilits = "anomaalia" :D
no siin on peaaegu, et üks õlle juba külmas... ;) st, et hakkab soojemaks minema.
Natuke vaja veel "kontrollida", viia läbi toiming mida tavaliselt "miilitsad" tänapäeva patrullautodes teevad...

deem, nüüd läks küll liiga lihtsaks
:beer :beer
Vaja veel dokumendid, VIN-id korda ja vastavusse "ajada" selle RAI tähisega ?
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Vasta