MZMA 408IE 1968 Vostok

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vostok
Postitusi: 52
Liitunud: 03 Mai 2013 13:48
Asukoht: Valgamaa/Raplamaa

MZMA 408IE 1968 Vostok

Postitus Postitas Vostok »

Otsustasin ka enda hoolealust teistele näidata.
Väga palju ma tema kohta öelda ei oska kahjuks kuna asub minust kaugel, umbes 180km kaugusel.
Ostetud sai ta laupäeval, 17.augustil, Tabasalu kandist. Eelmine omanik oli vanatehnikahuviline ja sõitis rallit. Seda autot tahetigi teha ralli sõitmiseks kuid kere osutus liiga heaks ja sellest mõttest loobuti. Peale on pandud 412 mootor ja käigukang on toodud tagasi roolisambale. Kere on eelmise omaniku poolt üle värvitud. Kui teha tagumine uks lahti siis on näha rattakoopa pealt, et originaal värv oli hallikas sinine, väljast on värvitud helesiniseks. Pirka peal on kirjas Scaldia-Volga, kuid kahjuks pilti pole. Ostes töötas mootor vaid 3 pütiga, 4. silinder ei töötanud sest polnud sädet. Teise mosse pealt teine küünal peale ja korras. Sai siis meeletult aukliku kruusatee lõigu peal proovisõitu teha ja julgen öelda, et mugavamas autos pole mina veel istunud. Pidurid puuduvad. Käsipidur - võtab veidi rutem hoo maha kui muidu. Sumbuti lõppeb tagasilla juures. Katus sirge ja põhi kõva. Oleks hea kui saaks vahetatud esitiivad, esipõll, karbid ja tagumised koopaääred. Oleks vaja ka kroomitud esivõre 4-tulelisele mossele, sest praegune on värvitud hõbeda värviga. Salongis on juhiiste veidi kulunud, armatuuri plastikutest on jäetud vaid spido ümbrus(seegi sulanud), ülejäänud asendatud mingi teise plastikuga. Uksepolstrid vajavad vahetust. Samuti vajavad vahetust kõik tihendid mis kere külge käivad. Esialgu sain tööle ainult suunad ja kojamehed. Juhtmeotsad tuleb kõntsast puhtaks teha ja siis edasi uurida.
Kolmesõnaga - tööd on palju. Kuid korda ta peab saama. Plaanin teda korralikult taastada nagu siin mõned kaasfoorumlased teinud on.
Lisan mõned kiiruga tehtud pildid ka:
Saue ARK-i parklas:
Pilt
Ja transport uude koju:
Pilt
Pilt
Uues kodus:
Pilt
Pilt
Pilt
Kehv pilt mootorist:
Pilt
Salong:
Pilt

Küsige, kui midagi teada tahate, äkki oskan öelda.

Parimat!
Viimati muutis Vostok, 29 Dets 2013 22:29, muudetud 2 korda kokku.
MZMA 408 '68 [77 ZFP]
Mossehaigus - Hing ihaldab uhket Volgat, aga mingi seletamatu jõud kisub ikka robustse Moskvitši poole.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: MZMA 408IE 1969 Vostok

Postitus Postitas MAZ »

Väga kena auto, värvilt nagu minu "taevasinine" M408. Istmed on õmmeldud materjalidega mida ma olen rohkem kohanud ameerika autode puhul. Igal juhul tundub,et auto on põnev. Kas tahad teda taastada musta numbri vääriliselt või kuidas?
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Vostok
Postitusi: 52
Liitunud: 03 Mai 2013 13:48
Asukoht: Valgamaa/Raplamaa

Re: MZMA 408IE 1969 Vostok

Postitus Postitas Vostok »

Musta numbrit jahtima ei hakka, vähemalt praegu mitte. Taastada tahan nii, et tulemus jääks nagu tehase uus st kõik detailid käin üle, poldid-mutrid tsinkimisse jne. 412 mootor jääb esialgu peale. :)
MZMA 408 '68 [77 ZFP]
Mossehaigus - Hing ihaldab uhket Volgat, aga mingi seletamatu jõud kisub ikka robustse Moskvitši poole.
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: MZMA 408IE 1969 Vostok

Postitus Postitas Manks »

nii teeme varsti 4 tulelistele eraldi klubi :beer
Auto ajalugu oleks põnev kuulda, see on siis esimene scaldia, mida kuulnud olen.
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kasutaja avatar
Peeter
Postitusi: 119
Liitunud: 17 Mär 2012 17:57

Re: MZMA 408IE 1969 Vostok

Postitus Postitas Peeter »

Esimene stange on vist 2140 oma sattunud.
Vostok
Postitusi: 52
Liitunud: 03 Mai 2013 13:48
Asukoht: Valgamaa/Raplamaa

Re: MZMA 408IE 1969 Vostok

Postitus Postitas Vostok »

nii teeme varsti 4 tulelistele eraldi klubi :beer
Auto ajalugu oleks põnev kuulda, see on siis esimene scaldia, mida kuulnud olen.
Kahjuks ajalugu ise ei tea aga õnneks eelmine omanik käib ka siin foorumis, kes oskaks nii mõndagi rääkida.
Neid 4 tulelisi on kahtlaselt vähe siin klubis. Klubi suvesõitude piltide pealt on jäänud silma ainult punane sedaan ja sinine universaal.
Esimene stange on vist 2140 oma sattunud.
Aga läigib nagu pühademuna. Originaali kaheosalist on vist suht raske leida.
MZMA 408 '68 [77 ZFP]
Mossehaigus - Hing ihaldab uhket Volgat, aga mingi seletamatu jõud kisub ikka robustse Moskvitši poole.
Kasutaja avatar
marek
Postitusi: 377
Liitunud: 05 Veebr 2009 12:29
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Re: MZMA 408IE 1969 Vostok

Postitus Postitas marek »

Vägev mosse!

Auto tundus kuskilt netist tuttav kohe ja mulle tundub, et tegu on sama isendiga:

http://www.carrating.org/car.php?442

Ning väljalaske aasta tunduks ka nagu vanem kui `68 v. `69 olema, eks selle saaks kerenumbri järgi paika panna.

Edu ehitamisel!
Vostok
Postitusi: 52
Liitunud: 03 Mai 2013 13:48
Asukoht: Valgamaa/Raplamaa

Re: MZMA 408IE 1969 Vostok

Postitus Postitas Vostok »

Kui nüüd mõnda detaili võrrelda(akukinnitus, massilüliti, istmekatted jne), siis tuleb tõesti nii välja, et sama auto. :D
Kerenumber oli vist 96341. Dokudes on üldse kirjas et AZLK ja 1968 aasta väljalase nii et kahtlane värk. Eelmine omanik ütles et '69 ja pirka pealt oleks nagu ka see aasta meelde jäänud. Aga mine tea.
Edu tarvis! :)
MZMA 408 '68 [77 ZFP]
Mossehaigus - Hing ihaldab uhket Volgat, aga mingi seletamatu jõud kisub ikka robustse Moskvitši poole.
Kasutaja avatar
Manks
Postitusi: 475
Liitunud: 18 Apr 2009 10:47
Asukoht: Võrumaa, Rõuge
Kontakt:

Re: MZMA 408IE 1969 Vostok

Postitus Postitas Manks »

Kas see auto võis olla kunagi sellise vinüül katusega?
Pilt

kere värvide järgi paigaldatud sisud:
Pilt

siit saad kunagise hinna:
Pilt

tehase tähis peaks selline olema:
Pilt
ma ei saa aru, miks see masin nii raske on.


Tagumine märk:
Pilt

Osadel scaldiatel on tagapiilaritel suur tuulutusrest.
Pilt
Vahetusfond:
http://varstu.planet.ee/mosse/vahetus/index.html
Siin lehel olevad osad on pakkuda vahetuskaubaks, võib pakkuda Moskvitsh 427, AZLK 412, GAZ 51 kui ka traktorite juppe.
Kasutaja avatar
marek
Postitusi: 377
Liitunud: 05 Veebr 2009 12:29
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Re: MZMA 408IE 1969 Vostok

Postitus Postitas marek »

Mulle pandi ka ARK-is azlk 408 kuigi peaks olema mzma 408.

1967. aasta sees on 408-te kerenumber juba 170 000 kandis, seega sinu masin peaks ca. `65-66 aasta kandis olema.
Vasta