Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Tere Seltsimehed,

Lõpuks leidsin ka tee Moskvich Klubi foorumisse, kuigi olen juba 6,5 aastat Moskvich 400 (1950) ümberehitusega vaeva näinud.

Kõik algas aga palju aastaid tagasi! Istudes ühel ilusal õhtul kodus teleri ees, ning vaadates saadet „American Hot Rod“ Discovery kanalilt, välgatas pähe mõte. „Miks aga ei võiks ise midagi taolist ehitada?“ Väikesed oskused ja igati suur huvi kõiksuguste tavotiniplite, poltide ja seibide vastu on ju alati olnud. Ja ehk sisustaks sellega nii mõnegi igava õhtupooliku.
Nii hakkasin asja vaikselt kaaluma ja kõiksuguseid võimalusi peast läbi laskma. Esimeseks mõtlemapanevaks probleemiks oli see, et millisest autost saaks taolise Hot Rod`i ehitada. Rohkete ajupingutuste ja mõtlemist täis tundide järel välgatas silmade ette vana vene auto – Moskvits 400 / 401. Kuju poolest on see ainuke taoline auto, mis siinmail kunagi liikunud on, ning ka hinnaklassi suhtes täiesti reaalselt kättesaadav sõiduk. Sellise mõttega saigi siis alguse minu auto projekt nimega – „Moskvich 400 Hot Rod.“

Mõned pildid:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Viimati muutis fokser, 02 Veebr 2021 00:00, muudetud 18 korda kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3332
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas stern100 »

Oled smartclub-ist seda teemat juba väga pikalt jälginud ning ootan et asi valmis saaks. Edu! :beer
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 4 x 412 , 2715, 426E, 2126 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 115 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Mina aga mõtlesin, et teema peidetud ja lugeda saavad ainult enda tuttavad... kes see reetur oli :)
Tänud!
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas Martpoiss »

Hot Rodiga ei ole siin mitte midagi pistmist aga väga kõva töö oled teinud ja tulemus on uhke !
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Martpoiss tänud!
Tegu on siiski laiema terminiga öeldes Hot Rod`iga, alaliigiks tõesti Street Rod. Enne kui targutad tee palun endale terminid selgeks... mis on Hot Rod ja selle harud: Street Rod, Pro-Street Rod, Billet Rod, Rat Rod jne. Parimat! :)
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
hallarvi
Postitusi: 175
Liitunud: 02 Jaan 2012 18:32
Asukoht: Tartu

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas hallarvi »

Lugesin kogu su teema läbi- müts maha. Jah, aparaat tuleb VÄGEV, endal sellist viitsimist ilmselt poleks! Minuga selline lugu, et kui väga venima jääb, siis kardan, et lõpuks löön käega ja sinna ta jääb, kuigi praegu veel tuhin sees ja kindel plaan lõpuni teha ka enda aparaat. Kui aga tuhin üle peaks minema, panen müüki, ehk on soovijaid.
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Hallarvi suur tänu!
Ehita enda masin ikka lõpuni. Eks see ehitamise rõõm laineline ole... kord on tuhin peal, kord väsitab päris ära. Ehitamisest peab lihtsalt vahepeal puhkama! Ega see töö jänes ole, et metsa ära jookseb :)
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas Martpoiss »

Minujaoks vähemalt tundub küll vähemalt imelik ühte lausesse panna bmw, kandevkere ja hot rod :D Kui niiväga ameerikalikke termineid tahta kasutada, siis eks ta üks custom ole.

See muidugi ei tee autot vähem vingemaks! Taolistest projektidest kindlasti üks kõige vingemaid mis Eestis tehtud on!
Üks väike asi mis natuke häirib on armatuur, mis tundub natuke liiga "bemmilik". Sama asi jäirib mind ka teiste siin foorumis tehtud 401-de juures, kasutatakse armatuuris doonorauto kelladeplokki. BMW näidikute asemele sobiks paremini mingi taoline komplekt:
Pilt
See muidugi ainult minu arvamus ja eks omanik teeb nii nagu tema arvab et parim tulemus tuleb.
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas mario »

eks see on ka tingitud sellest, et mitu aega (ei hakka täpsustama :D ) tehtud töö on lõpuks vilja kandmas ja siis selgub, et viljade nautimiseks peab veel ootama nädalaid, et soovitud jubin käte vahel oleks.. selle ongi lihtsam juba olemasolev külge visata ja nautida niikaua, kuni õige asi tuleb... et noh, kuidas keegi. Lisaks oleks ju ikka tore näha, kui CEL põlema hakkab... ma ei ole kindel, et retro näidikutes need olemas on... kuigi alati saab asendada ja panna näiteks märgutulena kuhugi.
Eks autot tehakse ka ju ikkagi enda jaoks.. :)
Ma olen ka öeld, et kui sõprade maitse järgi hakkad autot ostma/tegema, siis sõbrad käigu jala :lol :lol
Konstruktiivne kriitika on aga alati teretulnud ja ainus edasiviiv jõud. :)

Jõudu tööle, Fokser!
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Martpoiss - Eesti keeles lihtaslt ei ole vastavat terminit kuidas antud autot nimetada saaks. Aga, et sind harida, siin üks väike mõiste sulle: Street rod: a very popular branch of hot rodding. Contrary to the implications of the term hot rod, street rods are a mix of hot rods, custom cars, and modern Detroit cars. Emphasis is on high-quality custom paint jobs, comfortable interiors, and modern engines and running gear.
Antud kellad minu autosse ei sobiks, kuna retro stiili ma sinna ei taha. Kirjutasin ka teises foorumis, et tuleb tänapäevane auto sisu. Antud näidikutel puuduvad ka kõik märgutuled, mida seadus nõuab. Näiteks: suunatulede märgutuli, ohutulede märgutuli, ABS korrasoleku mt, käsipiduri mt, kaugtulede märgutuli... see on, mis praegu meelde tuli. Saaks muidugi kõik lambid eraldi välja tuua... siis on armatuur nagu jõulupuu :) Aga enne kui järeldusi tegema hakkad, oota see valmis tulemus ära. Või oled sa selgeltnägija ja tead, kuidas ma valmis sisu endale ette kujutan?

mario - Asi pole selles, et midagi aega peaks võtma. Kui vaja, ehitan seda autot veel 6 aastat, see pole näitaja. Jõudu aga isegi väga vaja :)

Kui te ainult teaksite, palju neid "soovitajaid" ma 6 aasta jooksul näinud olen. Saaks vist oma 100 autot kõigest sellest kokku panna :lol
Viimati muutis fokser, 28 Mai 2013 17:13, muudetud 4 korda kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Vasta