IZ 412IE 1982 siimi

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
siimi
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Veebr 2012 18:59
Asukoht: Tartu/Ida-Virumaa

IZ 412IE 1982 siimi

Postitus Postitas siimi »

Tere mossemehed!

Moskvichid on mulle juba põnnist peale meeldinud.Olen ka nelja mosset omanud, kui juhiload sain siis juhtus kuidagi nii, et sai tore vanakene millegipärast unustatud ja vuratud igasuguste lääne autodega. Ükspäev hakkasin huvipärast uurima kuidas Eestis mossedega lood on...palju nad maksavad ja palju üldse neid on. Kolasin siinsamas foorumis ja igalpool mujal. Njah...selgus et ega neid enam nii jalaga segada polegi, paljud on ümber posti keeratud või põllupeal peeneks aetud ja vanarauda veetud! Sai mõeldud ja mõeldud ja langetasingi otsuse et viimane aeg on endale uhke retrokas muretseda, kui ma seda kohe ja nüüd eitee siis ei juhtu seda kunagi :D Järgmine päev panin Golfi müüki ja hakkasingi mosset otsima.


Niimodi vuraski minujuurde ilus oranž 412:) Auto on suhteliselt korralik, nii tehniliselt kui ka kere poolelt. Eest oleks vaja laager vahetada ja pidurid peab ka üle käima. Salong on ka ilus katete all on ilusad istmed peidus. Hetkel küll auto seisab Tartus mu korteri ees, ootab kuni leian koha kus seda vuntsida võisiis viin Ida-virumaale vanemate koju ja seal läheb töö lahti. Katsun teid oma tegemistega kursis hoida ja hoolitsen vanakese eest kenasti, plaan on esialgu see ilusti korda teha ja siis aeg näitab kuidas ma teda edasi täiustan :)
PiltPiltPiltPilt
Viimati muutis siimi, 19 Veebr 2012 17:50, muudetud 4 korda kokku.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZ 412IE 1982 siimi

Postitus Postitas moskiito »

teretulemast :)
õieti tegid et golfi maha müüsid ja mokitsa ossid. tõttöeldes kulub mokitsa peale vähem raha ja küttust võttab umbes sama palju nagu golf, seega igati soodne äri rahakotti tervisele :auto
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Mossematk
Postitusi: 121
Liitunud: 07 Veebr 2009 16:15
Asukoht: Tartu

Re: IZ 412IE 1982 siimi

Postitus Postitas Mossematk »

Õnnitlused... :)
Tore, et Tartus jälle ilus Mosse juures.
Muideks käisin täna Tartu Ringtee Selveris ja see Mosse hakkas kohe silma. Seisab ju kaupluse lähedal.
Nüüd lugesin seda teemat ja kõik sai selgeks... :)
Kust selle auto ostsid?
Moskvich 2140 SL 1985.a., IZ-412 IE 1985.a.
siimi
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Veebr 2012 18:59
Asukoht: Tartu/Ida-Virumaa

Re: IZ 412IE 1982 siimi

Postitus Postitas siimi »

moskiito kirjutas:teretulemast :)
õieti tegid et golfi maha müüsid ja mokitsa ossid. tõttöeldes kulub mokitsa peale vähem raha ja küttust võttab umbes sama palju nagu golf, seega igati soodne äri rahakotti tervisele :auto
Tänan sind, ma ise mõtlen ka sedamoodi ja lisaks kõigele muule on mossega sigalahe sõita! :)
siimi
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Veebr 2012 18:59
Asukoht: Tartu/Ida-Virumaa

Re: IZ 412IE 1982 siimi

Postitus Postitas siimi »

Mossematk kirjutas:Õnnitlused... :)
Tore, et Tartus jälle ilus Mosse juures.
Muideks käisin täna Tartu Ringtee Selveris ja see Mosse hakkas kohe silma. Seisab ju kaupluse lähedal.
Nüüd lugesin seda teemat ja kõik sai selgeks... :)
Kust selle auto ostsid?
tänan sind!
Jah teinekord saame mossedega Tartu vahel kruiisida 8)
Just seal ta ilutseb jah:D aga kui aus olla siis ikka vahest süda valutab...loodan et suudan ruttu ruttu asja arenema panna :) Auto ostsin põltsamaa lähedalt.
Kasutaja avatar
andiz
Postitusi: 62
Liitunud: 05 Okt 2009 20:50

Re: IZ 412IE 1982 siimi

Postitus Postitas andiz »

Kas see mosse seisis põltsamaalt jõgeva poole kuuseheki taga?
Iz 412 1980.a, Audi 100 Avant Q 1990.a, Honda Accord Tourer 2009.a, Audi 100 Avant 1987.a, Audi 100 Avant Q 1991.a, Audi 80 2.8 v6 1993.a,
siimi
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Veebr 2012 18:59
Asukoht: Tartu/Ida-Virumaa

Re: IZ 412IE 1982 siimi

Postitus Postitas siimi »

andiz kirjutas:Kas see mosse seisis põltsamaalt jõgeva poole kuuseheki taga?
jaa seisis küll, on tuttav auto?
Kasutaja avatar
andiz
Postitusi: 62
Liitunud: 05 Okt 2009 20:50

Re: IZ 412IE 1982 siimi

Postitus Postitas andiz »

Tean ainult nii palju, selle ostis vanametalli ärikas ühe vanema härra käest kes selle ilmselt uuena soetas. Ma pakun, et seal heki taga seisis masin mingi aastakese. Kuna vend laseb seal põllupeal vähegi liikuvad masinad peeneks siis kartsin, et mossega võib sama juhtuda. Kuid samas lootsin, et müüb edasi kuna tema sai selle võiku hinnaga. Mis masina hind oli kui saladus pole?
Iz 412 1980.a, Audi 100 Avant Q 1990.a, Honda Accord Tourer 2009.a, Audi 100 Avant 1987.a, Audi 100 Avant Q 1991.a, Audi 80 2.8 v6 1993.a,
siimi
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Veebr 2012 18:59
Asukoht: Tartu/Ida-Virumaa

Re: IZ 412IE 1982 siimi

Postitus Postitas siimi »

andiz kirjutas:Tean ainult nii palju, selle ostis vanametalli ärikas ühe vanema härra käest kes selle ilmselt uuena soetas. Ma pakun, et seal heki taga seisis masin mingi aastakese. Kuna vend laseb seal põllupeal vähegi liikuvad masinad peeneks siis kartsin, et mossega võib sama juhtuda. Kuid samas lootsin, et müüb edasi kuna tema sai selle võiku hinnaga. Mis masina hind oli kui saladus pole?
Ahnii, siis onju hea kui ma ta põhimõtteliselt päästsin :) aga ei ole saladus, taheti saada 500.- mina sain 350-nega kätte:)
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: IZ 412IE 1982 siimi

Postitus Postitas MAZ »

Kena auto, just nagu ühel minu vana töökaaslase isal oli. Kahjuks tolle saatus oli väga kurb :cry, hoia sa siis seda autot paremini ja ära igat jobu roolitaha lase.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Vasta