MZMA 401 1956 meelisrr

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
meelisrr
Postitusi: 13
Liitunud: 20 Mär 2009 12:43
Asukoht: Saaremaa

MZMA 401 1956 meelisrr

Postitus Postitas meelisrr »

Tegu siis algselt minu vanaonule kuulunud Almaga. Pikka aega olen tahtnud selle autoga tegeleda, aga nüüd lõpuks võtsin kätte ja et mul taganemisteed ei oleks, siis tegin teema siia kuulutamaks avalikult, et sellel suvel hakkab see auto jälle sõitma.
u 30a tagasi tehti nii kerele kui mootorile ring peale, aga miskipärast ei saadud teda käima ja nii ta jäi seisma, pole veel päris kokkugi pandud (stanged ja kellad küljest ära nt). Läksin teda täna vaatama, aga *** kui palju igast pahna sinna ette ja peale oli kogunenud, niiet paremaid pilte ei saanud teha:
Pilt
Väljast on olukord üsna OK, kõige rohkem hakkab silma kroomdetailide suht kehv olukord. Seisnud on ta katuse all, aga niiskus on altpoolt eriti kevadeti lume sulamisega ligi pääsenud ja põhja alla on tekkinud piisavalt pindmist roostet. Kui vähe kuivemaks läheb ja õue saab ajada, siis vaatan täpsema

Plaan on järgmine: Uuesti arvele, ülevaatusele ja 9. juuni Hiiumaale. Eelmise aasta suursõidul oli kurb vaadata, et ainult 412 ja uuemad platsis olid. Hiiumaa pole kaugel kah.

Kui 6V aku kuskilt saab(või ise teeb), siis on pool muret murtud. Rehvid on OK, kui pidurid töötavad ja mootor korras, siis peaks miinimumprogramm täidetud olema ÜV jaoks.

NB! Selle teema tekkes on põhisüüdlasteks 2 Sandrit!
Viimati muutis meelisrr, 14 Apr 2012 22:19, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: MZMA 401 1956 meelisrr

Postitus Postitas sass »

Varsti näeb siis söitmas. :auto
Kasutaja avatar
smaster
Postitusi: 40
Liitunud: 20 Jaan 2010 17:54
Asukoht: Saaremaa

Re: MZMA 401 1956 meelisrr

Postitus Postitas smaster »

Ma tahan näha progressi..!!
meelisrr
Postitusi: 13
Liitunud: 20 Mär 2009 12:43
Asukoht: Saaremaa

Re: MZMA 401 1956 meelisrr

Postitus Postitas meelisrr »

Krt, mulle meeldib jälle selline variant rohkem, et ootan viimase hetkeni ja siis annan 3 ööd ja päeva täiega kuuma... Säilib mingi pinge ka asja juures. Aga okei, et mul plastikukrunt parasjagu otsa sai ja tsiklile iluravi teha ei saanud, siis sai suurem osa kola eest ära liigutatud ja rehvidele natuke õhku sisse löödud. Nüüd vaja mingid naised leida, kes bikini-washi viitsiks ära teha.

Mingit pildimaterjaali ka:
Pilt
Esimene parem rattakoobas seest.. Ei paista kõige hullem, eks paistab mis sellest põhjast pärast liivapritsi järgi jääb, aga see on hilisem teema.
Pilt
Mootor.
Pilt
Kui seest sama kena rasvane kord üle, kui väljast, siis on täitsa timm ju.
Kasutaja avatar
smaster
Postitusi: 40
Liitunud: 20 Jaan 2010 17:54
Asukoht: Saaremaa

Re: MZMA 401 1956 meelisrr

Postitus Postitas smaster »

Vägev, on näha vähest liigutamist asja juures :beer
i-need-for-sped
Postitusi: 122
Liitunud: 23 Jaan 2011 05:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: MZMA 401 1956 meelisrr

Postitus Postitas i-need-for-sped »

respekt motori eest . 402 motor on väga väga harv tänapäevadeks Eestis , kui ka Venemaal . ka väga raske leida temale varuosi .
Edu tööl :)
meelisrr
Postitusi: 13
Liitunud: 20 Mär 2009 12:43
Asukoht: Saaremaa

Re: MZMA 401 1956 meelisrr

Postitus Postitas meelisrr »

Edu tarvis! Hmm, polegi kursis nende mootorite haruldusega. Aga õnneks mul kap. rem. mootor peal seal + teine samasugune kokkupanemata kujul kuuri all. Et see auto ainult suvel ilusate ilmadega kruiisimiseks jääb pärast lõplikku taastamist (ehk jõuab selleni järgmise aastanumbri sees), siis ilmselt lõppeb enne nafta otsa, kui nende ressurss otsa sõidetud saab.
Kasutaja avatar
smaster
Postitusi: 40
Liitunud: 20 Jaan 2010 17:54
Asukoht: Saaremaa

Re: MZMA 401 1956 meelisrr

Postitus Postitas smaster »

Niikaua kuni kartul ja rukis veel kasvab pole selliste masinatega sõitmine ka veel probleem, niiet parem muretse oma ressursi pärast :lol
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: MZMA 401 1956 meelisrr

Postitus Postitas MAZ »

M402 mootoriga M401d on üsna viimastest, üldse mis tehti. Neid ülemineku mudeleid just väga palju alles ilmselt enam pole.
Tundub,et eelnevalt on keegi paksult punase krundiga masinat värvinud?
Kui kere on kõva ja mootor ei tee "veidraid hääli" siis peaks temast saama asja küll.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
meelisrr
Postitusi: 13
Liitunud: 20 Mär 2009 12:43
Asukoht: Saaremaa

Re: MZMA 401 1956 meelisrr

Postitus Postitas meelisrr »

MAZ kirjutas:M402 mootoriga M401d on üsna viimastest, üldse mis tehti. Neid ülemineku mudeleid just väga palju alles ilmselt enam pole.
Tundub,et eelnevalt on keegi paksult punase krundiga masinat värvinud?
Kui kere on kõva ja mootor ei tee "veidraid hääli" siis peaks temast saama asja küll.
See krundikiht suht õhuke udu seal peal. Kere kõvadus ja mootori veidrad hääled võivad mõjutada ainult juunis Hiiumaale jõudmist. Aga asja saab temast nii või naa, ühel juhul läheb lihtsalt paar kilo rohkem keevitustraati kui teisel juhul. Aga mis siin ikka. Vahepeal üritan välja nuputada, kust ma 6V aku saan (Kui just 402 mootoriga koos ei tulnud ka 12V elektrisüsteem? See krt jäi mul küll auto juures olles üle vaatamata. Keegi kursis?) . Järgmisel pühapäeval uued pildid ja progress. Stay tuned.
Vasta