AZLK- 2140, 1984.a. y6x

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
y6x
Postitusi: 18
Liitunud: 13 Sept 2011 10:59
Asukoht: põlva

AZLK- 2140, 1984.a. y6x

Postitus Postitas y6x »

Tere, sain siis eile(07.04.12) mosse omanikuks. Tõin masina Luunjast läbi selle foorumi kuulutuse, masin 1984 1 jaan ilmavalgust näinud, sõitnud 98 tuhat km ja 28 aastat olnud ühe omaniku käes.
http://www.upload.ee/image/2242510/P4010542.JPG

Pilt
Viimati muutis moskiito, 15 Apr 2012 10:18, muudetud 3 korda kokku.
Põhjus: kohendasin natuke pealkirja, muidu tekkib tunne et inimene soovib müüa teist
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 86
Liitunud: 29 Mär 2011 19:31
Asukoht: tartumaa /melliste
Kontakt:

Re: Minu 2140 84

Postitus Postitas Kristjan »

Pilt
Edu sulle mossega:)
Kristjan
MRT- Melliste Racing Team
Moskvich 412 55kw
y6x
Postitusi: 18
Liitunud: 13 Sept 2011 10:59
Asukoht: põlva

Re: Minu 2140 84

Postitus Postitas y6x »

tänud, ma esimese hooga ei jaganud lahti, kuidas pilte siia panna.
y6x
Postitusi: 18
Liitunud: 13 Sept 2011 10:59
Asukoht: põlva

Re: Minu 2140 84

Postitus Postitas y6x »

Nii, kriban siia ka esilagsed plaanid masinaga.
Esiteks kirjutan auto oma nimele. Luunjast põlvasse sõitis auto ilusti omal jalal, kuid tna käima pannes hakkas justkui plötutama, silinder kadus nagu tagant, kuna ilm oli hapu, siis ei hakanud viga otsima, ajasin masina ainult kuuri alla. Esialgne plaan on otsida uued küünlad, uued juhtmed, õlivahetus, karburaator puhastada. Kere tundub autol enamvähem, igal pool ja igas praos mastiksit ja taolist möga piisavalt. Roostet ja mädanikku hakkab silma tagarattakoobaste äärtest. Põhja alla ronin lähipäevadel, seest mattide alt paistab ilus kõva õlilõgane põrand. Kaasa sain autoga ka terve posu juppe, alates uutest poritiibadest kuni tuleklaasideni, sh ka hulk kõikvõimalikke laagreid pukse jne jne. Pluss veel see, et endise pikaajalise mossemehest sugulase garaas veel uusi juppe täis.
Ideaalis oleks ikka masinale anda uus välimus, uus värv ja sile pind, kuid see suvi ilmselt ei jõua, panen rõhku tehnilise poole peale.
Ahjaa, masinal ka aasta aega ülevaatust.
y6x
Postitusi: 18
Liitunud: 13 Sept 2011 10:59
Asukoht: põlva

Re: M 2140 84 -y6x-

Postitus Postitas y6x »

Niisiis, tna ajasin mosse kanalile ja uuristasin ja toksisin põhjaalust kruvikaga....enamus põhjast täiesti ok, kuid tagakoobastest taha poole pagassi poole on nats pehmed kohad, täpselt mõlema koopa tagant.....kiskusin pagassi plastikud välja seest ja oligi kohe näha, kus probleem on. Lähipäevadel arutan keevitajaga, et kust ja kui palju välja vahetada.Pagassist avastasin lisaks muule pudipadile ka täiskomplektse võtmekomplekti, oleks justkui originaal mosse komplekt, kuid kindel pole, lisaks leidsin veel selle lambikese, mille saab kapotialla pisikesse tepslisse ühendada...
Lisaks sain kaasa tiivaääri, küljekarpe(pole kindel, kas 2140 ne omad) esitiiva, poolraami....nö uued jupid, eks ma teen vanasse küüni koha, kus juppe hoida. Korraliku tagastange leidmiseks lähen kän mingi päev Pihkvas turul, kuulujärgi pidi seal olema igasugu kraami vene autole, eks selgub.
Hoian kursis, kus ja kuidas mosseke areneb.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: M 2140 84 -y6x-

Postitus Postitas moskiito »

no see et sealt läbi roostetab on mossel üks kõige tavalisemaid kohti. Masinat ostes tuleb sinna kohe kiigata. mattid välja ja kohe näha mis toimub.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
y6x
Postitusi: 18
Liitunud: 13 Sept 2011 10:59
Asukoht: põlva

Re: M 2140 84 -y6x-

Postitus Postitas y6x »

kui keeruline seal see keevitamine on? ise ma eriline keevitaja pole, tuleb ilmselt lasta teha, õnneks häid sõpru keevitajaid kyll...
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: M 2140 84 -y6x-

Postitus Postitas stern100 »

y6x kirjutas:kui keeruline seal see keevitamine on? ise ma eriline keevitaja pole, tuleb ilmselt lasta teha, õnneks häid sõpru keevitajaid kyll...
Kui ikka natukene juba siristatud ning olemas traadikeevitus, on see uue tüki külge asetamine suhteliselt lihtne. Lihtsalt võid ju arutada, kus kuidas teha viitsib, et parem jääks.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 120 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
y6x
Postitusi: 18
Liitunud: 13 Sept 2011 10:59
Asukoht: põlva

Re: AZLK- 2140, 1984.a. y6x

Postitus Postitas y6x »

nii, uus kolle olemas autole, õli ja filter samuti, küünlad vahetatud. Kui homme kolle külge viskan, siis kaen edasi, miks ta kurivaim mul vahepeal ühe silindri tagant tulistab. Vb oleks vaja karpat regullida...seda kahjuks ise ei oska.Nüüdsest olen kirjutanud auto oma nimele, tuleb käia ja kindlustus ka ära teha. Küünlajuhtmed peaks ka ära vahetama, näevad maru vanad välja ja hirmus rabedad. Milliseid küünlaid olete oma mossedele paigaldanud? panin mingid venekad, kas oli halb otsus?
Paari nädala jooksul peaks pagassi saama ka ära keevitada, see õnneks midagi maksma ei lähe. Ühesõnaga võib ilusate ilmadega masinaga juba kerged tiirud teha linnavahel:D
Muidugi üsna suur töö on kere puhastada sellest tõrvast ja mõginast, millega kõik kokku oli määritud.
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: AZLK- 2140, 1984.a. y6x

Postitus Postitas stern100 »

Vene küünlad oli tõesti halb otsus. Heitgaas suurem, oht et mootor hakkab detoneerima ja tühikäik sitt. Räägin enda kogemustest.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 120 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Vasta