IZ 2125 1981 Erik

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
erikallak
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Mär 2016 21:35

IZ 2125 1981 Erik

Postitus Postitas erikallak »

Tervist klubi kaaslased!

Lisan teema enda hobi masinast.
Auto soetas minu vanaise 1981 aastal, kui talle ostu luba väljastati. Kombi on väga heas korras, sest vanaisal oli samal ajal tööautoks elektriku veoauto ning mitu aastat tegi veel erasõite muhuga. IZ seisis seni garaažis ja välja võeti ainult pühapäeviti.
80ndatel sai autokere põhjalikult turbiiniõliga kaetud ning tänu sellele on ka põhi veel väga tugev.

Paar aastat tagasi andis vanaisa Kombi mulle, sest ise enam sõita kahjuks ei saa. Hoian autot hobiautona, kuid teen ka vahest Eestis suuremaid ringe.
Plaan on veel sisemust taastada ja üks hetk ka uus värvikiht peale saada.

Tegin pirital mõned pildid:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: IZ 2125 1981 Erik

Postitus Postitas partnermosse »

Väga 5+ :beer
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Urukoer
Postitusi: 760
Liitunud: 07 Juun 2011 22:26

Re: IZ 2125 1981 Erik

Postitus Postitas Urukoer »

Kas juba originaalis tulnud uue tüübi esiosaga?
erikallak
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Mär 2016 21:35

Re: IZ 2125 1981 Erik

Postitus Postitas erikallak »

Urukoer kirjutas:Kas juba originaalis tulnud uue tüübi esiosaga?
Jap, juba originaalis.
See oli ülemineku perioodi väljalase ehk kasutati veel vana tüübi juppe ka ära, mis ladudes seisis vist. Nii mõnedki osad on eelmisest tüübist näiteks peeglid, ukselingid ja tagaluugi luku asukoht.
Urukoer
Postitusi: 760
Liitunud: 07 Juun 2011 22:26

Re: IZ 2125 1981 Erik

Postitus Postitas Urukoer »

seda haruldasem
Kasutaja avatar
Zoig
Postitusi: 8
Liitunud: 19 Juun 2011 00:16
Asukoht: Paide/Tallinn

Re: IZ 2125 1981 Erik

Postitus Postitas Zoig »

Kuidas on tagumiste turvavööde kinnitused lahendatud? 89a kombil neid ei ole ega ei ole, just sel põhjusel et puuduvad tehasepoolt ettenähtud kinnituskohad. Kas olemasolevad kinnitused on ise tekitatud või on tuvavöö kinnitused kuskil üleval olemas kust neid otsida ei osanud?

Kunagi oli ülevaatustel ja ka tarbimisel vastavate seltsimeestega tõsisemad jamad, nimelt ei meeldnud tagumiste turvavööde puudumine, minuteada nende olemasolu IZh tehas polnud ette näinud.
Kasutaja avatar
Peeter
Postitusi: 119
Liitunud: 17 Mär 2012 17:57

Re: IZ 2125 1981 Erik

Postitus Postitas Peeter »

Kombi kohta ei tea, aga iz412tel peaks küll kõigil kinnituskohad olemas olema. vähemalt nendel mida mina näind olen.

Väga huvitav, et kombi 81 aastal juba sellise ninaga tuli. IZ412 tuli veel 82 vana ninaga, aga uksed, luuk ja sisu jupid olid juba uued pandud.
Kasutaja avatar
rs_
Postitusi: 60
Liitunud: 24 Juul 2015 11:05
Asukoht: Järvamaa/Tartumaa

Re: IZ 2125 1981 Erik

Postitus Postitas rs_ »

Kui tehase poolt pole turvavöid ette nähtud, isegi kui kinnituskohad olemas, siis ise neid paigaldada ka ei või. ÜV'l seega ei saa viriseda.
Urukoer
Postitusi: 760
Liitunud: 07 Juun 2011 22:26

Re: IZ 2125 1981 Erik

Postitus Postitas Urukoer »

rs_ kirjutas:Kui tehase poolt pole turvavöid ette nähtud, isegi kui kinnituskohad olemas, siis ise neid paigaldada ka ei või. ÜV'l seega ei saa viriseda.
ÜV küll ei viriseta aga kui kohad olemas siis oma ja kaasreisija turvalisuse kohalt võiks ikka tänapäeval panna. Ei teki ka sellisel juhul ÜV probleeme.
Kasutaja avatar
Zoig
Postitusi: 8
Liitunud: 19 Juun 2011 00:16
Asukoht: Paide/Tallinn

Re: IZ 2125 1981 Erik

Postitus Postitas Zoig »

412/2140 ehk sedaanidel on jah tagumiste turvavööde kohad täiesti olemas, mäletamistmööda kui 90ndatel hakati tagumiste turvavööde olemasolu ja kasutamist aktiivselt nõudma said ka mu tutvuskonnas olevad sedaankerega isendid endale turvavööd. Muidugi legaalsuse teemal keegi ei hakanud pikalt mõtlema, vene värk, vene vööd, järelikult kõva küll.

Umbes samast ajastust on ka meeles, et isegi otsimise peale ei leitud kombil mitte ühegi valemiga tehase kinnituskohta, sellest ka eelmises postituses mainitud teatavad jamad. Foto järgi vaadates ei tundu C pilari üleval osas olevad kinnitused kuidagi loogilised, eriti kui seda sedaankerega masinate kohtadega võrrelda. Samas pole seda piirkonda kombil sellise pilguga uurinud, võibolla tõesti pandi turvavööde kinnitused sinna - sellest ka minu küsimus.
Vasta