АЗЛК 2140 06.05.1976 viirusboy

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

АЗЛК 2140 06.05.1976 viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

Sai soetatud 2007 aasta hiliskevadel. 2008 detsembris paar päeva enne jõule sai siis minu nimele ümber kirjutatud, sest võttis aega dokumentide otsimine :D. Nüüd ootab ees suur remont: Esi- ja tagasild vahetada, värvieemaldamine, salongi puhastamine ja korrastamine, elektrijuhtmed oskasin laiali kiskuda ja ole nüüd mees ja pane kokku :D, mootori tahaks ära puhastada ja üle vaadata - seisund kindlaks teha, rohkem nagu praegu ei tulegi pähe mis veel teha on :D

Pilt siis paar päeva peale seda kui ära toodi
Pilt
Väiksel ülevaatusel selgus et auto on ülikorralik vaadates väljalaske aastat. Siin seal väiksed mõlgid ja värvikahjustused + rooste. Nende likvideerimine pole mul veel tänini õnnestunud sest puuduvad vastavad vahendid. Sees oli keegi oma äranägemuse järgi asju sättind ja juhtmeid ringi tõstnud ning uusi ühendusi tekitanud. Muidu nagu erilisi kasutusnähte ei eristanud - asjad ei olnud eriti väsinud nägemusega
Pilt
ja
Pilt

Mootor oli aga see-eest natuke rohkem kasutada saanud. Üllataval kombel läks aga väikese käiamise peale tööle, ventika juures oli mingi kriuksumine ja tühikäik puudus, muidu oli aga täitsa ok. Proovisõitu tehes ei täheldanud mingeid vigu, kui ainult tagurpidikäik puudus ja sidur oli nii ligadi-logadi - peasilinder õhtal, alles see suvi sai korda tehtud.
Pilt

Pilt

Kere poolepealt on eriti hea see, et kõik avaused, ukse sisemused ja muud võimalikud kohad on paksult mingi määrdega kokku määritud ja põhjal on nii umbes poole cm paksune kiht mingit kleepuvat ollust. Võimalik et tänu sellele lisavarustusele ongi kere nii korralik ja enamus kumitihendeid ää tursund.
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Salongi juures on minu arust kõige ilusam punane värvilahendus. St punased istmed ja punased uksekatted. Punane on ka tagumise aknalaua kate
Pilt

Pilt

Pilt

Ja kõige üllatavam - vene suvekummid ja nagad veel küljes ;)
Pilt

Paberilt lugesin et viimane ülevaatus kehtis 1995 aastani
Auto on ostetud 6. mail 1976. Hind oli ka kirjas, aga praegu peast ei mäleta - midagi 6000 rupsi kanti...

Sai küll segane jutt, aga ma loodan et teil ikka huvitav lugeda :D Koolis ma kirjandite eest ikka naljalt üle 3 ei saanud :D
Viimati muutis viirusboy, 12 Veebr 2011 03:42, muudetud 1 kord kokku.
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
risto626
Postitusi: 193
Liitunud: 02 Veebr 2009 22:21
Asukoht: Ida-Viru

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas risto626 »

selle kirjatüki eest võiks 4+ panna :D

edu autole ja omanikule :beer
carrec
Postitusi: 203
Liitunud: 02 Veebr 2009 14:41
Asukoht: Tallinn/Raplamaa/Läänemaa
Kontakt:

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas carrec »

Kui saaks veel suure embleemiga õige iluvõre ette oleks päris super! Minu mäletamist mööda käis sellel aastakäigul selline suure embleemiga iluvõre. Auto paistab muidu korralik olema!
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

Sa mõtled siis seda eks?
Pilt
See oli kaasas aga pagasnikus, sest selle kruviaugud olid maha keeratud...
Ja päike või muu määrav faktor on selle suht tuhmiks muutnud
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

Nii, sain lõpuks pildid digikast arvutisse ja lisan paar pilti siia ka korrastustöödest.

ukse- ja aknalingid - igasugune mustus maha nühitud
Pilt

Plastmassi - pestud, kammitud :D
Pilt

Käetoed
Pilt

Pasunad - puhastatud, värvitud
Pilt

Suunakte ja tulede lüliti - osandatud, puhastatud, määritud ja komplekteeritud
Pilt

ja siduri peasilinder, mille mansetid said lõpuks vahetatud - puhastatud ja värvitud
Pilt
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
carrec
Postitusi: 203
Liitunud: 02 Veebr 2009 14:41
Asukoht: Tallinn/Raplamaa/Läänemaa
Kontakt:

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas carrec »

Jah, just seda iluvõret ma silmas pidasin!
Tiit
Postitusi: 183
Liitunud: 18 Apr 2009 20:59

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas Tiit »

Selle aastakäigu autol peaks uste aknaraamid olema ka veel nikkeldatud liistudega kaetud, vist? Tunduks nagu kere oleks väheke uuemast ajast üldse. Sellele viitavad ka õhutuskolmnurgata esiuksed.
Kui Opel katki läheb, on Mossel veel 3 minutit jäänud.
Kasutaja avatar
Mossematk
Postitusi: 121
Liitunud: 07 Veebr 2009 16:15
Asukoht: Tartu

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas Mossematk »

2140-l pole kunagi olnud nikeldatud liistudega aknaraame...
Aga auto tundub kena, yks esimesi 2140-neid.
Mul isa ostis samal aastal sellise auto, tol hetkel oli see uus mudel ja vaga uhke... :)
Moskvich 2140 SL 1985.a., IZ-412 IE 1985.a.
Varblane
Postitusi: 153
Liitunud: 01 Apr 2009 01:36
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas Varblane »

Tiit kirjutas:Selle aastakäigu autol peaks uste aknaraamid olema ka veel nikkeldatud liistudega kaetud, vist?
Aknaraamid pole kunagi olnud 2140 liistudega.Küll aga varajastel masinatel olid liistud vihmrennidel kui ka karpidel.
http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbum/1 ... 58837c.jpg
Gardaan,keneraator,garba,tüüs,garter........
Tiit
Postitusi: 183
Liitunud: 18 Apr 2009 20:59

Re: АЗЛК 2140 1976 viirusboy

Postitus Postitas Tiit »

Varblane kirjutas:
Tiit kirjutas:Selle aastakäigu autol peaks uste aknaraamid olema ka veel nikkeldatud liistudega kaetud, vist?
Aknaraamid pole kunagi olnud 2140 liistudega.Küll aga varajastel masinatel olid liistud vihmrennidel kui ka karpidel.
http://static1.fotoalbum.ee/fotoalbum/1 ... 58837c.jpg
Selge. Sellisel juhul peaks ikkagi olema vihmavee rennidel ja karpidel liistud. Lisaks veel C piilaril need külgtuled. 1976 hakatigi 2140 ju alles tootma.
Kui Opel katki läheb, on Mossel veel 3 minutit jäänud.
Vasta