Tige Tiiger ehk 408 '74, sangas Neeme

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Kasutaja avatar
kOll
Postitusi: 450
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:39
Asukoht: NWO Lõuna Sektor
Kontakt:

Re: Tige Tiiger ehk 408 '74, sangas Neeme

Postitus Postitas kOll »

moskiito kirjutas:mis moodi need hispaanlased saaremaale eksisid huvitav.
Vaata ikka kaadri all jooksvaid headline'e kah - "New Monkey Discovered" jne... :D
Kellelgi on olnud viitsimist videotöötlusprogrammi natuke näppida ;)
Respek Mah Authoritaaa!!! → http://www.facebook.com/RedStarKustomz
BTG Nordschleife 12:43
GT Nürburgring 3:42
Kasutaja avatar
Neeme
Postitusi: 291
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:04
Asukoht: Kuressaare

Re: Tige Tiiger ehk 408 '74, sangas Neeme

Postitus Postitas Neeme »

Nonii, kuna pühapäeval on sõit, siis enne seda sai väga loominguliselt lähenetud Tiigri figuurile. St. pisike bodyshaping. Ehk nuga sisse sellele, mis on ballastiks. Järgnevaks jätan uksed, kuhu tulevad akrüülklaasid. Saab jälle mõned kilod kergemaks.
Siis sai originaalpaak asendatud 25 liitrise veeautomaadi hüdroforiga. Plaan on panna elektriline pump, aga see edaspidi. Lihtsalt oleks vaja teada, mida saab teha Mossega, et sel oleks parem balanss ja minek ilma rahaliselt segaseks minemata.
Muidugi on üks põhjustest see, et tahaks näidata Siksimeestele, et Mosse ei ole narrimise objekt. Ma ise küll vana ja kulunud, ning pühendunud rohkem tsirkusele, kuid minu paarimees on ehk piisavalt hea, et asja tõestada.

PS. Hiace LSD sild on silmapiiril ja kui rahalennuk peaks õue maanduma, siis plaanis on Mosse ihu hirmsa doonoriga varustada.
Ahjaa, täna piilusin ja mõõtsin vanat tagaveolist Corollat. Mis teha, Levin on minu teine armastus peale Mosset. Aga see on krdi kallis armastus.
Kasutaja avatar
Neeme
Postitusi: 291
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:04
Asukoht: Kuressaare

Re: Tige Tiiger ehk 408 '74, sangas Neeme

Postitus Postitas Neeme »

Paneks ka siia natuke jutukest, mis ma vahepeal teinud olen. See Tiigri kevadine saleduskuur tuli balansile üsna palju kasuks. Igatahes polnud enam vaja taha lisaraskuseid panna, sest juhitavus muutus oluliselt neutraalsemaks. Ja lendu tahtis ka minna nagu näha videos http://www.youtube.com/watch?v=seLhrxn76-g 2:27 ja 4:37 peal ;) All olid Goodyeari vanad lamellid, mis sõidu lõppedes nägid välja nagu oleks piraajade kätte sattunud.
Edasi on plaanis küljeaknad polükarbonaadi vastu vahetada. Siiani on see jäänud ajanappuse taha, aga talveks on ikkagi plaan asi ära teha - tahaks veel kiiremaks ja paremini juhitavaks. Kuigi jah, eelmisel talvel kehvemini liikuva autoga sai bemme üsna jõhkralt jäärajal lüpstud. Kusjuures naelu oli ka rehvides vähevõitu. Mõnikord ei saanud kohalt minemagi ;)
Igaks juhuks sai soetatud üks SL 150 euri eest. Dokumendid, uus euro number, kaasavaraks igasugu jublakaid (näiteks korralikud pidurikettad koos sadulatega jms). Originaali on palju, aga ... peremees kasutas seda pigem suitsetamistoana. Väärtuslikud asjad tulevad küljest ja ootavad paremaid aegu või peremehi. Muidu kandmik on tugev, aga poritiiva servad kobrutavad ja tagumise stange nurk on paigatud käepäraste vahenditega.
Silmapiiril on veel üks elukas, mille minu abimees tahab tänavasõiduks meisterdada. Ma ei hakka nimetama, millise margiga tegu ja kus asub, kuid huvitavamaks osaks on sisselaskele paigaldatud Solex Mikuni karburaator. Lisaks veel heas korras sisu. Välisosas vaja pisut värvkatet paigata, SL'i alt kiire sild, pööratud veljed (või laiendatud) ja masin nagu muiste ongi valmis.
Ahjaa, täna avastasin ühe tuttava riiulilt arvatavasti Sierra (2,0?) Weberi karpa. Ega see küll nüüd mingi Bierburg ei ole, aga äkki abiks seegi. Igaks juhuks võtsin selle kaasa, puhastan ära ja proovin, mida see teeb.
Vasta