Eesti Moskvich Klubi
http://mosseklubi.planet.ee/foorum/

Moskvich 400 Hot Rod, fokser
http://mosseklubi.planet.ee/foorum/viewtopic.php?f=6&t=3615
1. leht 20-st

Autor:  fokser [ 25 Mai 2013 22:58 ]
Teema pealkiri:  Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Tere Seltsimehed,

Lõpuks leidsin ka tee Moskvich Klubi foorumisse, kuigi olen juba 6,5 aastat Moskvich 400 (1950) ümberehitusega vaeva näinud.

Kõik algas aga palju aastaid tagasi! Istudes ühel ilusal õhtul kodus teleri ees, ning vaadates saadet „American Hot Rod“ Discovery kanalilt, välgatas pähe mõte. „Miks aga ei võiks ise midagi taolist ehitada?“ Väikesed oskused ja igati suur huvi kõiksuguste tavotiniplite, poltide ja seibide vastu on ju alati olnud. Ja ehk sisustaks sellega nii mõnegi igava õhtupooliku.
Nii hakkasin asja vaikselt kaaluma ja kõiksuguseid võimalusi peast läbi laskma. Esimeseks mõtlemapanevaks probleemiks oli see, et millisest autost saaks taolise Hot Rod`i ehitada. Rohkete ajupingutuste ja mõtlemist täis tundide järel välgatas silmade ette vana vene auto – Moskvits 400 / 401. Kuju poolest on see ainuke taoline auto, mis siinmail kunagi liikunud on, ning ka hinnaklassi suhtes täiesti reaalselt kättesaadav sõiduk. Sellise mõttega saigi siis alguse minu auto projekt nimega – „Moskvich 400 Hot Rod.“

Mõned pildid:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Autor:  stern100 [ 26 Mai 2013 09:49 ]
Teema pealkiri:  Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Oled smartclub-ist seda teemat juba väga pikalt jälginud ning ootan et asi valmis saaks. Edu! :beer

Autor:  fokser [ 26 Mai 2013 19:46 ]
Teema pealkiri:  Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Mina aga mõtlesin, et teema peidetud ja lugeda saavad ainult enda tuttavad... kes see reetur oli :)
Tänud!

Autor:  Martpoiss [ 26 Mai 2013 20:57 ]
Teema pealkiri:  Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Hot Rodiga ei ole siin mitte midagi pistmist aga väga kõva töö oled teinud ja tulemus on uhke !

Autor:  fokser [ 26 Mai 2013 21:34 ]
Teema pealkiri:  Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Martpoiss tänud!
Tegu on siiski laiema terminiga öeldes Hot Rod`iga, alaliigiks tõesti Street Rod. Enne kui targutad tee palun endale terminid selgeks... mis on Hot Rod ja selle harud: Street Rod, Pro-Street Rod, Billet Rod, Rat Rod jne. Parimat! :)

Autor:  hallarvi [ 27 Mai 2013 07:07 ]
Teema pealkiri:  Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Lugesin kogu su teema läbi- müts maha. Jah, aparaat tuleb VÄGEV, endal sellist viitsimist ilmselt poleks! Minuga selline lugu, et kui väga venima jääb, siis kardan, et lõpuks löön käega ja sinna ta jääb, kuigi praegu veel tuhin sees ja kindel plaan lõpuni teha ka enda aparaat. Kui aga tuhin üle peaks minema, panen müüki, ehk on soovijaid.

Autor:  fokser [ 27 Mai 2013 11:58 ]
Teema pealkiri:  Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Hallarvi suur tänu!
Ehita enda masin ikka lõpuni. Eks see ehitamise rõõm laineline ole... kord on tuhin peal, kord väsitab päris ära. Ehitamisest peab lihtsalt vahepeal puhkama! Ega see töö jänes ole, et metsa ära jookseb :)

Autor:  Martpoiss [ 27 Mai 2013 13:05 ]
Teema pealkiri:  Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Minujaoks vähemalt tundub küll vähemalt imelik ühte lausesse panna bmw, kandevkere ja hot rod :D Kui niiväga ameerikalikke termineid tahta kasutada, siis eks ta üks custom ole.

See muidugi ei tee autot vähem vingemaks! Taolistest projektidest kindlasti üks kõige vingemaid mis Eestis tehtud on!
Üks väike asi mis natuke häirib on armatuur, mis tundub natuke liiga "bemmilik". Sama asi jäirib mind ka teiste siin foorumis tehtud 401-de juures, kasutatakse armatuuris doonorauto kelladeplokki. BMW näidikute asemele sobiks paremini mingi taoline komplekt:
Pilt
See muidugi ainult minu arvamus ja eks omanik teeb nii nagu tema arvab et parim tulemus tuleb.

Autor:  mario [ 27 Mai 2013 19:51 ]
Teema pealkiri:  Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

eks see on ka tingitud sellest, et mitu aega (ei hakka täpsustama :D ) tehtud töö on lõpuks vilja kandmas ja siis selgub, et viljade nautimiseks peab veel ootama nädalaid, et soovitud jubin käte vahel oleks.. selle ongi lihtsam juba olemasolev külge visata ja nautida niikaua, kuni õige asi tuleb... et noh, kuidas keegi. Lisaks oleks ju ikka tore näha, kui CEL põlema hakkab... ma ei ole kindel, et retro näidikutes need olemas on... kuigi alati saab asendada ja panna näiteks märgutulena kuhugi.
Eks autot tehakse ka ju ikkagi enda jaoks.. :)
Ma olen ka öeld, et kui sõprade maitse järgi hakkad autot ostma/tegema, siis sõbrad käigu jala :lol :lol
Konstruktiivne kriitika on aga alati teretulnud ja ainus edasiviiv jõud. :)

Jõudu tööle, Fokser!

Autor:  fokser [ 28 Mai 2013 00:32 ]
Teema pealkiri:  Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Martpoiss - Eesti keeles lihtaslt ei ole vastavat terminit kuidas antud autot nimetada saaks. Aga, et sind harida, siin üks väike mõiste sulle: Street rod: a very popular branch of hot rodding. Contrary to the implications of the term hot rod, street rods are a mix of hot rods, custom cars, and modern Detroit cars. Emphasis is on high-quality custom paint jobs, comfortable interiors, and modern engines and running gear.
Antud kellad minu autosse ei sobiks, kuna retro stiili ma sinna ei taha. Kirjutasin ka teises foorumis, et tuleb tänapäevane auto sisu. Antud näidikutel puuduvad ka kõik märgutuled, mida seadus nõuab. Näiteks: suunatulede märgutuli, ohutulede märgutuli, ABS korrasoleku mt, käsipiduri mt, kaugtulede märgutuli... see on, mis praegu meelde tuli. Saaks muidugi kõik lambid eraldi välja tuua... siis on armatuur nagu jõulupuu :) Aga enne kui järeldusi tegema hakkad, oota see valmis tulemus ära. Või oled sa selgeltnägija ja tead, kuidas ma valmis sisu endale ette kujutan?

mario - Asi pole selles, et midagi aega peaks võtma. Kui vaja, ehitan seda autot veel 6 aastat, see pole näitaja. Jõudu aga isegi väga vaja :)

Kui te ainult teaksite, palju neid "soovitajaid" ma 6 aasta jooksul näinud olen. Saaks vist oma 100 autot kõigest sellest kokku panna :lol

1. leht 20-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/