Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Mossest:

Üks värske pilt Mossest, et näidata kaugel tagumise silla parandustööd on... Kahjuks tuleb aga tunnistada, et pole midagi teinud. Iga nädal teen plaane, et nädalavahetusel tõstan auto üles ja hakkan juppe küljest keerama. Plaanidest pole aga kaugemale jõudnud. Niipea kui parandustöödega algust teen, riputan ka siia pilte üles.

Pilt
Viimati muutis fokser, 02 Veebr 2021 13:30, muudetud 2 korda kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Täna youtuuberis ringi vaadates sattusin videole, kus ka Mosse kaamera ette jäänud. Aeg 3:36 - 3:46!
Auto kohta pole aga midagi kirjutada! Endiselt kogun hoogu, et garaaži minna ja Mosse suveks valmis seada.
Niipea, kui mõni soojem ilm tuleb, võtan asja käsile.

Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
13piisab
Postitusi: 91
Liitunud: 13 Okt 2013 09:11
Telefon: 5226961
Asukoht: Saku-Laagri-Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas 13piisab »

mulle jäi silma Su (hoiustamis-)garaazh. Seinad üliviisaka sisevoodriga (ei raatsiks neile ühtki päris-garaazhiasja toetadagi :) ), aga põrand tänavakivi. On seal kivi all ikka midagi maaniiskust eemal hoidmas (kile, betoon, ...)? Kui mitte, siis ma mõtleks igaks-petteks ses osas midagi välja: seisvatele masinatele avaldab alt tulev niiskus ebasoovitavat mõju.
Kollane 21406. Liigub harva - tahab hulka rohkem tähelepanu, kui muud sõidukid :)
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Olen ka ise juba pool aastat garaaži põrandat aegajalt uurimas käinud. Garaaž on ehitatud nn kaldaäärsele pinnasele, kus pole ühtegi mulla kihti. Ehk siis... puhas liiv, 35 cm kildu, 5 cm liiva ja alles siis tuleb tänavakivi. Vihmaveerennid viivad samuti kogu vihmavee garaažist eemale. Plaan on suveni seda niiskuse taset seal põrandal jälgida. Kui asi paremaks ei lähe, siis võtan kivid uuesti üles ja panen kile alla. Tänud muretsemast 13piisab, väga õige tähelepanek sul.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Mossest:

Täna hommikul otsustasin garaažis veidi ringi vaadata ja alustuseks Mosse üles tõsta. Kui auto juba pakkude peal seisis arvasin, et paremaks uurimiseks võiks rattad samuti eest võtta, muidu varjavad veel kogu valguse ära. Üks asi viis teiseni ja õhtul oli kogu tagumine sild laiali lammutatud. Kõige rohkem aega kulus muidugi erinevate osade puhastamisele.
Pildil 1 oli tehtud päeva alguses - küljest on võetud poolsild. Pildil 2 on tagasild koos reduktoriga garaažist välja lohistatud, et sellele korralik puhastus teha. Pildil 3 on näha põhjus, miks ma selle jama käsile võtsin. Mõlemad tagumised puksid on pooleks minemas. Antud osade ülesanne on hoida silda auto küljes kinni, hetkel tegi seda poldi otsas olev "taldrik."
Nüüd tuleb mul vanad puksid kuidagi silla seest välja saada. Eks erinevaid nippe on youtube täis... kõige rohkem "meeldisid" mulle vennad, kes vanadele puksidele lihtsalt tule otsa panid ja ootasid, kuna need sealt välja põlevad :D

Pilt

Pilt

Pilt
Viimati muutis fokser, 02 Veebr 2021 13:37, muudetud 3 korda kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas SanderV »

endal küll veidi uuem BMW aga ehitus enamustel vanematel paaegu sama (teooria) aga nende vahetamiseks soovitaks minna kuskile kus korralikud pressid olemas ja mehed teavad mis teevad (näiteks carmasters) saad töö kiiresti ja ÕIGESTI tehtud, sest nende paigaldamisega võib keerata peesse nii silla enda kui ka puksi. Muidugi ma ei tea kuidas on sinu töövõtete ja asjadega, aga kui raha lugema ei pea siis mõtekas viia kuskile tegemisse, õigete tööriiastadega on see suht kiire töö. Samuti soovitaks kohe vahetada tervel sillal kõik puksid. Kuna sild juba auto alt ära mis on üks suurematest töödest selle töö juures ning edasine silla lammutus tähendab ainult alla 10 mutri/poldi lahti keeramist, siis mõistlik kohe kõik panna. Puksiringi saab ala 100-200 euriga ning säästad ka edasise sillaregulli alt raha, kui näiteks vahetad ainult raami puksid ja pärast eraldi õõtsapuksid.

kena päeva jätku ! ;)
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Jah, nii see on Sander! Olen korra ühel viiesel bemmil õõtsapukse vahetanud ja rohkem seda tööd teha ei taha. Pool päeva nusperdasin, et vanad puksid kätte saada ja ülejäänud pool päeva kulus uute paika meelitamisele. Kuna kõik silla osad on juba lahti võetud, siis viskan need auto pakiruumi ja viin õppinud meeste kätte, kellel vastavad tööriistad juba olemas.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Mossest:

Täna õnnestus taas veidi Mosse kallal nokitseda. Esimese asjana krudisin kütusepaagi auto küljest ära. Eelmiselt lammutatud bemmilt jäi järele tunduvalt korralikum paak, millele tegin korraliku pesu, nii seest kui väljast. Pildil 1 on uus ja vana kütusepaak kõrvuti. Paagi eemaldamisega avanes ligipääs auto põhjale, mis võimaldas seal korraliku puhastuse teha. Selle käigus avastasin ka, et tagasilla kinnituskohal on mõra sees (Pilt 2). Mõra enda lõikasin rellakaga laiemaks, et saaks selle korralikult kinni keevitada (Pilt 3). Nüüd tuleb põhi korra värvi ja mastiksiga üle käia.
Uudistest veel niipalju, et vahepeal on uued puksid kohale jõudnud (Pilt 4), Esmaspäeval viin tagasilla raami ja õõtsad autoteenindusse, kus lubati kõik puksid ära vahetada. Peale seda saan hakata Mosset taas kokku lappima.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Viimati muutis fokser, 02 Veebr 2021 13:44, muudetud 2 korda kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Mossest:

Kuna ilmad on Meil iga päevaga järjest soojemaks minemas, siis on vaja auto parandustöödele veidi hoogu juurde anda. See siis oligi täna põhiliseks põhjuseks, miks enda tagumiku garaaži lohistasin ja Mosset kokku panema asusin. Tagasilla raam koos uute puksidega (pilt 1) on juba pikemat aega oma paigaldamist oodanud. Enne pidin muidugi uue paagi autole külge panema. Erinevate voolikute ühendamine sujus probleemideta, suuremat peavalu põhjustasid paagi kinnitusklambrid. Kolmest klambrist üks vajas ligi poole tunnist meelitamist, lõpuks andis muidugi alla ja uus kütusepaak oli küljes (pilt 2).
Tagumise silla võtsin Mosse küljest ära ühes tükis ja see kaalus vist oma 5 tonni. Kuna ühes tükis ma seda sinna tagasi poleks saanud, siis kokkupanek toimub osade kaupa auto all. Ehk siis esialgu läks külge silla raam (pilt 3), peale mida punnitasin paika redukrori, õõtsad, poolsilla jne. Ühesõnaga tänane päev lõppes pildiga nr 4. Homme on plaanis tagasild lõpuni kokku panna ja uus Walker`i summuti paun külge keevitada.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Viimati muutis fokser, 02 Veebr 2021 13:49, muudetud 3 korda kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Mossest:

Kahjuks tuleb tunnistada, et laupäeval ei tulnud remonttööde lõpetamisest midagi välja. Kindluse mõttes otsustasin veel kaks puksi välja vahetada. Kuna uusi varuosi polnud kohe võtta jäid tööd seisma. Täna peale tööd hüppasin autopoest läbi ja haarasin uued puksid kaasa. Pildil 1 on näha, et vana puks on juba välja võetud ja uus ootab paigaldamist. 5 minutit hiljem avanes järgmine vaatapilt... pilt 2. Lisaks otsustasin Mossele veidi jäigemad uued vedrud külge panna (pilt 3). Nüüd on tagasild praktiliselt koos, jäänud ainult käsipiduri trosside ühendamine ja stabikavarda paigaldus.

Pilt

Pilt

Pilt
Viimati muutis fokser, 02 Veebr 2021 13:56, muudetud 2 korda kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Vasta