Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Mossest:

'Eile käisin Mossega Tartus "Ameerika- ja hobiautode hooaja lõpetamisel 2015." Nüüd saab siis ametlikult antud hooaja lõppenuks pidada!

Ürituse kohta aga niipalju, et eelmine aastal Türi-Paides oli masinaid kordades rohkem ja ka üritus ise tunduvalt huvitavam. Ise arvasin, et antud aastal tuleb kohale isegi rohkem erinevaid masinaid, kuna Motoshow oli ürituse sisse põimitud, aga kahjuks nii see ei läinud. Kruiisi kiiruseks oli kuskil 10-20 km/h, mis on ikka äärmiselt aeglane, maanteel tekitasime sellega ikka kohutava ummiku. Hästi oli aga lahendatud kolonni koospüsimine. Kui keegi tagant ära pudenes, või teised autod vahele trügisid, pani viimane auto liikluse seisma, et mahajäänud masinad saaksid kolonniga uuesti liituda. Suuremad ristmikud pandi tsiklimeeste poolt kinni. Nii ka kogu kolonn kogu sõidu koos püsis. Super!

Motoshow kohta aga ei oskagi midagi öelda... uusi autosi saan ka esinduses või ostukeskuse parklas vaatamas käija. "Nostalgiapäevad" ja "American Beauty Car Show" on kordades huvitavamad :D

Pilt

Pilt

Pilt
Viimati muutis fokser, 02 Veebr 2021 13:10, muudetud 2 korda kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas moskiito »

fokser, täna näitasin siin ühele auto ehitajale ning kiitis, temal oli vana bentley koopia tehtud vana ford granda veermikule :)
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

moskiito kirjutas:fokser, täna näitasin siin ühele auto ehitajale ning kiitis, temal oli vana bentley koopia tehtud vana ford granda veermikule :)
Täitsa lahe... :beer
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Täna siis ka üks Mosse Autolehe esiküljel... :)


Pilt
Viimati muutis fokser, 02 Veebr 2021 13:12, muudetud 2 korda kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Seda oligi arvata. :D
Me vahest sõpradega oleme nalja visanud,et mida tuleb teha,et pääseda teatud ajalehe...... esiküljele. Meil on õnnestunud osaliselt lehte pääseda....... tema esilehele,mina kuskile keskele.... :D Aga enamusel õnnestub elu jooksul sattuda ainult viimasele lehele ja sedagi sisemisele küljele...........
Seega läheb Sul väga hästi. :D
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Hr Talupoeg, täitsa õiget juttu räägid. Täna tuli poes meelde, et võiks Autolehe sisse piiluda, et kas ka mõni pilt seal Mossest on. Päris esilehele küll ei saanud, kuid pool lehekülge ajakirja keskel hõivasin ära küll... :D

Pilt

Pilt
Viimati muutis fokser, 02 Veebr 2021 13:14, muudetud 2 korda kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Mossest:

Vahepeal polnud suurest igavusest midagi teha, kui auto alla ronida ja seal tagumist silda uurida. Suvel ei leidnud lihtsalt aega lõpuni välja uurida, et mis seal väikest raginat/kolksumist teeb, kui järsku täis võimsusel kiirendada. Nüüd siis paistab, et olen vea leidnud. Üks tagumise silla kandevraami puksidest on ära lagunemas. Kuna selle vahetuseks on vaja kogu tagumine sild auto hüljest lahti krudida, siis kasutan võimalust ja vahetan kõik võimalikud puksid kohe ära. Teise asjana on plaanis sportsummuti asendamine originaalsega. See kuri plärin ja mootori podisemine on küll vinge, kuid minu vanad kõrvad seda enam välja ei kaanata. Ehk olen lihtsalt vanaks jäänud, kuid aitab... teen auto vaikseks tagasi :)

Mõnda aega tagasi kirjutasin, et sai ostetud üks BMW varuosade tarbeks. Enne lammutamist panin auto ka sõitma, et veenduda mootori ja käigukasti korrasolekus. Nüüd on siis antud masin laiali võetud ja kõik kasutuskõlbulikud osad alles jäetud. Enamjaolt on varuosadeks kogu elektroonika, mootor, automaat käigukast ja kõik sinna juurdekuuluv. Põhimõtteliselt saaks järgmise projekti kogu selle tehnikaga sõitma panna. Eks paistab... ;)

Pilt

Pilt
Viimati muutis fokser, 02 Veebr 2021 13:26, muudetud 2 korda kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas Martpoiss »

Mingi edasiminek võiks ka ikka toimuda, kuue silindriga auto oled juba ehitanud ju :D
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Martpoiss kirjutas:Mingi edasiminek võiks ka ikka toimuda, kuue silindriga auto oled juba ehitanud ju :D
Kõik üle kuue silindri kompenseerib millegi muu väiksust... :D
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas Martpoiss »

Otseloomulikult, hobujõu numbri väiksust :lol
Vasta