Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Mossest:

Odomeeter, hodomeeter, läbisõidunäidik, läbisõidumõõdik (kuidas keegi seda nimetab) näitas järgmist numbrit :o

Sorry, pilt telefoniga tehtud!
Pilt
Viimati muutis fokser, 02 Veebr 2021 14:09, muudetud 2 korda kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
bantid
Postitusi: 1
Liitunud: 14 Nov 2011 16:53

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas bantid »

Täna sai seda masinat nähtud ning lapsed olid jube elevil sellest.
Väga tubli töö teinud ja supper ilus masin.
Sõitsid täna Tallinnast Aegviidu poole. Olime musta Saab 9-3 ga.
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

bantid kirjutas:Täna sai seda masinat nähtud ning lapsed olid jube elevil sellest.
Väga tubli töö teinud ja supper ilus masin.
Sõitsid täna Tallinnast Aegviidu poole. Olime musta Saab 9-3 ga.
Ja mina veel mõtlesin, et miks see Saab mul ees 110ga uimerdab... :o
Tänud!
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Täna sai käidud "Hobisõidukite hooaja avamine 2016" üritusel, mis toimus Tallinna Lauluväljakul. Ürituse kohta ainult kiidusõnad! Terve hulk erinevaid masinaid, mõnus bänd, soe ilm, šašlõkk... mida sa veel tahad.
Veidi ebameeldiv oli see, et autol pidi ikka silma peal hoidma, kuna vahel läks asi ikka päris käest ära. Ei saa aru vanematest, kes oma lastel võõra auto astmelaudadel kõndida lubavad. Astmelauad pole just ka tavalised, vaid ikka korralikult üle värvitud. Ei saa ka öelda, et nad seda ka ei märganud... kuna samal ajal pilti oma võsukestest tehti. Minnes juurde ja küsides, et kas auto ülevärvimis arve esitan Teile, joosti lihtsalt minema. Mul on seal muidugi kile peal, mis värvi kaitseb, kuid ikkagi!
Teine seik oli kolme noormehega. Jupp aega vaadati autot, kuni lõpuks üks läks ukselinki sikutama. Esimese raksuga ei osanud ka kohe ust lahti teha. Ise mõtlen, et ok, piiluvad ehk ainult sisse. Kutt aga hopsti, oma pasaste sussidega autosse (kaitsvad jalamatid võtsin ära, et ainult hele põhjavaip näha oleks). Astusin muidugi kohe ligi, et kes lubas autosse istuda. Vastus oli: "Aga uks oli ju lahti!" :D Selle mure lahendasin kohe sellega, et panin uksed tõesti lukku. Selle lahenduse puhul oli probleemiks, et iga järgmine inimene, kes ukselinki puudutada julges, pani signa undama.

Aga paar pilti antud ürituselt:

Pilt

Pilt
Viimati muutis fokser, 02 Veebr 2021 14:21, muudetud 5 korda kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Vanasti ikka sõkuti kapoti peal jalgadega,raudoradega lohistati mööda auto külgesi...... mage värk tänapäeval siis.... :lol

Rahvas on lihtsalt uudishimulik,kõike tahetakse proovida ja katsuda..... eks mul ka oli sma lugu,panin auto turuplatsi ja kadusin poodi. Tagasitulles asjalikud vanamehed olid juba uksed lahti kakkunud uudishimust ja uurisid kõike. Käis ka vaidlus.... kus mis jne... igatahes asi toimis. :D Tegu polnud Mossega vaid minu vana Ford veokaga. Puukabiiniga autu oli neile muidugi üsna huvipakkuv. Kõik käib asjaga kaasas....tuleb ise olla lihtsalt autu kõrval valves,tutvustada oma massinat ja jälgida,et kahju ei sünniks.
Ahjaa,lapsed said maigu suhu signaalitamisest ja kartsin,et panevad mu pasuna tuksi.... aga signa.....see on juba midagi uut.....
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
Seenior
Postitusi: 637
Liitunud: 18 Apr 2009 15:20
Asukoht: Lavassaare

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas Seenior »

Millest siin ikka rääkida,Matsid olid,on ja jäävad meie ühiskonnas domineerima.
Kasutaja avatar
marek
Postitusi: 377
Liitunud: 05 Veebr 2009 12:29
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas marek »

Endal sarnane kokkupuude 4 aastat tagasi Järva-Jaanis Vanatehnika killavoori raames autonäitusel ka võõrad (maa)lapsed ronisid näitustel oleva ühe kaasfoorumlase sapaka (kelle jaoks auto, kelle jaoks mitte) roolitaha (ühte lausa 3 tükki korraga juhiistmele) ja kukkusid rooli väänama ja kange ja nuppe näppima jalgupidi istmete peal olles. Õnneks oli autoomanik väga rahulik ja külma närviga kodanik ning ei lasknud ennast sellest kõigutada ja võttis asja huumoriga. Enda masinal panin selle peale uksed lukku, mitte et lastevihkaja oleks, aga mul vanatüübi peenike alumiinium suunakang (nagu mosse 408-sal) mis teada tuntud äramurduja ilma väikelastetagi.

Teine juhus mida näinud kus värskelt taastatud beeži mosse 423-e kapotile üks suvaline tüüp asetas oma õllepurgi ja hakkas heietama et tema esimene auto oli samasugune. Autoomanik sellepeale ütles et mul täiesti ükskõik mis su esimene auto oli aga iseenda tervise huvides koristaksin selle purgi väga kiiresti ära.

Nii et sellised juhused pigem tavaline elu kui erand :D
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Eks ta nii kipub olema jah, Seltsimehed! Inimesi on väga erinevaid ja õnneks selliseid "spetsialiste" saab ühe käe peal kokku lugeda. Lapsed on muidugi teine teema, ega nad siis halva pärast, vaid ikka suurest uudishimust. Kannatame ära ja sõidame rõõmsalt edasi... :auto
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas SanderV »

neile ronijatele tavaliselt ei piisa kui ütled, mis teed, peab ütlema tsevo bljat!
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Siin veidi parem pilt eelmiselt ürituselt, kuna šokolaaditahvliga pildistades, ei tule just kõige paremad fotod!
Hetkel aga toimuvad väiksed ettevalmistused Mossede Suvesõit 2016 tarbeks... meelepärane muusika makki ja külmad karastusjoogid pakiruumi :)

Pilt
Viimati muutis fokser, 02 Veebr 2021 14:22, muudetud 2 korda kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Vasta