Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Mossest:

Kuna üks tulihingeline teema jälgija on mures, et teemat pole pikalt uuendanud ja auto kohta valitseb vaikus... :) Siis annan teada, et muretsemiseks pole põhjust, autoga kõik korras! Kurbusega pean tunnistama, et mitte midagi uut pole kirjutada. Kahjuks kogu aur läheb kodu ehitusele ja Mossega sõidan minimaalselt. Saan ühel käel kõik selle suve sõiduk kokku lugeda. Lisan siia mõned pildid Mosseklubi Suvesõidust 2016:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Video:

http://uudised.tv3.ee/meelelahutus/uudi ... ud-iludusi
Viimati muutis fokser, 02 Veebr 2021 14:27, muudetud 3 korda kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Homseks Nostalgiapäevaks valmis... :) Kui ilm vähegi kannatab, siis homme Haapsalus kohal!

Pilt

Pilt
Viimati muutis fokser, 02 Veebr 2021 14:30, muudetud 2 korda kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas SanderV »

veekindel õhufilter?
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

SanderV kirjutas:veekindel õhufilter?
Jep! Kui just seda uputama ei hakka... ;)
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Mossest:

Sellele aastale võib julgelt joone alla tõmmata. Üritusi, kus saaks osaleda, rohkem tulemas pole ja kõik suuremad sõidud juba tehtud. Mida siis antud hooaja kohta öelda! Eriti nagu polegi midagi... läbi sai sõidetud ligi 3500 kilomeetrit ja kõige suurmaks parandustööks saab lugeda piduritule pirni vahetust. Võimalusel teen veel mõne üksiku ringi linnas, kuid siis läheb auto garaaži talveunne, et järgmine suvi kõik otsast peale alata saaks... :auto

Pilt

Pilt
Viimati muutis fokser, 02 Veebr 2021 14:33, muudetud 2 korda kokku.
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
Lepik
Postitusi: 216
Liitunud: 19 Apr 2014 17:51
Telefon: 5047924
Asukoht: Viljandi

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas Lepik »

Pilt

Sai netis kolades sellise isendi otsa satutud. Kuidagi väga sarnane disain sinu masinaga, samuti BMW tehnikaga . Kui ei teaks , võiks arvata,et ühe ja sama mehe töö, mosse 400-ga.
Pilt
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas mario »

sel ajal, kui fokser jättis kõik stiilipuhtaks ja väliselt eriti midagi tehnika päritolu ei reedagi.. (v.a bemmi stiilis veljed), siis venku on vindi üle keeranud ja jätnud kõik moodsad tilulilud külge.. ka rataste offset ei sobi. Paras kalapoeg Nemo on...

fokser jäi millalgi siin ühel sügiskuul ka Tartus silma, sõitsin temaga pisut kõrvuti, et on ikka ilus asi küll siia maailma loodud. :D
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Oiiii Sm. Lepik... see oli nüüd küll väga vinge leid :)
Mina isiklikult küll ei ütleks, et autod sarnased on. Samas peab aga mainima, et tulevad meelde kohe kõik probleemid, mis mul Mosse ja BMW omavahel liitmisel tekkisid. Kui oleks kergemat vastupanu läinud, siis oleks ka minu masin selline olnud. Nüüd vähemalt hea vaadata, et suurem vaev tasus end ära... :D

Põhiline põhjus, kust suured erinevused sisse tulevad, on KATUS. Moskvichi katust ei ole antud masinal muudetud ja selleks, et Mosse kere peale sobiks, on esiots jube pikaks venitatud. Sellega on veel üks suur jama, mida arvatavasti keegi teis ei märganud. Vaadake, kus asub rool... Praktiliselt vastu esiklaasi. Minu lahendus sellisele idiootsusele oli katuse pikendamine! Antud masinal venivad ka esitiivad koledalt ette! Põhjus väga lihtne - BMW radikas on lihtsalt nii kaugel ees, et tiivad saavad enne otsa. Arvatavasti on seal ka õhupuhasti muutmata. Minu muutsin BMW esiotsa, radikas liikus mootorile lähemale ja originaalse õhupuhastusfiltri viskasin minema. Muidu aga on igati tore vaadata, mida kõike ühest "eeslist" ehitada annab!

Tänud Mario! :D
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas fokser »

Mõned päevad tagasi sain vihje, kus mulle soovitati vaadata, et mida siis ka meie idanaabrid Mossest arvavad... :)
Kes vene keelt ei mõista, siis Google Translate aitab. Erinevaid blogisi ja foorumeid leidsin seal veelgi. Kuid üks on siin:

http://fishki.net/auto/2008740-hot-rod- ... ag:hot-rod

Samas, vastavalt ühele Bulgaaria lehele sain teada, et auto ehitus läks maksma "Üllatavalt vähe, kõigest 8000 eurot!" Kust võeti küll selline summa, mina ei tea! Sellise summaga ehitaks ma neid juba ammu müügiks... :D

http://www.auto-press.net/a:%D0%9D%D0%B ... %D1%82-BMW
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: Moskvich 400 Hot Rod, fokser

Postitus Postitas partnermosse »

fokser kirjutas:Mõned päevad tagasi sain vihje, kus mulle soovitati vaadata, et mida siis ka meie idanaabrid Mossest arvavad... :)
Kes vene keelt ei mõista, siis Google Translate aitab. Erinevaid blogisi ja foorumeid leidsin seal veelgi. Kuid üks on siin:

http://fishki.net/auto/2008740-hot-rod- ... ag:hot-rod
Selle teema lõpus kommentaarides kiidulaul ja mõned küsimused. Sa võiksid neile vastata.
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Vasta