ИЖ 412 ИЭ 1989 Gun

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
Gun
Postitusi: 48
Liitunud: 11 Mai 2009 16:03
Asukoht: enamasti Tartu

ИЖ 412 ИЭ 1989 Gun

Postitus Postitas Gun »

Minu käes on see Mosse aastast 2000, enne seda oli esivanemate käes. Seega olen mina teine omanik ja kolmas kasutaja. 2000 suvel nägi ta välja selline: Pilt

Mõned aastad sai sellega sõidetud ja siis jäi ta mingil X põhjusel, mida praegu enam ei mäletagi, mitmeks aastaks seisma. Üleelmisel aastal sai ta siis uuesti välja kaevatud ja tasapisi taastama hakatud. Esmalt roostetõrje- oo-jaa, seda oli rohkesti nii peal kui all, plekkide sirgemaks ajamine (päris sirgeks ei saa neid vist kuradima kunagi :P , pahteldamine ja värvimine. Siis tuli talv vahele ja kuna korralikku garaazi pole, siis jätkus töö alles järgmisel aastal.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Eelmisel aastal siis said õlid vahetatud, põhi keevitatud ja tõrvatud, summuti vahetatud (Bosal) ja kärukonks pandud. Vanade, pandlaga turvavööde asemel on nüüd Fordilt võetud, inertsrulliga turvavööd (tõsi küll, ainult ees, taga pole endiselt) , esiistmed olid juba enne seda Fordi omad. Suvel saab ta nüüd õhku võtta kenasti väljast, ei pea kapoti alt kuuma õhku ahmima.
Pilt
Sai ka tehtud vaheplaat, et raadio sisse panna. Õhutakistuse vähendamiseks on tagaluugi pealt embleem eemaldatud :D

Sisustuse kohta hetkel pilte ei ole, kunagi ehk teen. Istmetele võiks katted peale panna, aga ei pane, sest enamus raiped on polüestrist ehk siis korjavad staatilist elektrit.

Andmed viimasest ülevaatusest:
IZ 412 IE 029 - 1989 - 50kW
läbisõit 43185 km
mõõdetud 16.04.09
pöörded 810 rpm
CO - 2.906%
CH - 465 ppm

sõidupidur 78% ( ees erinevus 3%, taga 13%)
rikkepidur 29% (erinevus 19% :uhoh )

Mida veel vaja teha oleks:
* uus tagastange - praegusele oli roosteuss nurka suisa augu sisse närinud
* uued tagatuled - praegused on pleekinud
* käigukast üle vaadata - 1. ja 2. käik ei taha alati hästi sisse minna
* esiamordid vahetada
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: ИЖ 412 ИЭ 1989 Gun

Postitus Postitas moskiito »

taha ma ei soovitagi panna sul köisi. Seda põhjusel et kui pole tehases ette nähtud, ise neid juurde panna ei tohi. Ma täpselt ei mäleta miks ise panna ei tohi kuid "naised saunas räägivad" et võidakse kordusele saata. Samas olen ise ka kuulnud jutte kus pollarid on hakkanud norima kui on märganud lisa nööre masinas.

muidu masin täitsa vonks , ilus värv, mulle meeldib sellise puhta ja ühtlase tooniga värv.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Gun
Postitusi: 48
Liitunud: 11 Mai 2009 16:03
Asukoht: enamasti Tartu

Re: ИЖ 412 ИЭ 1989 Gun

Postitus Postitas Gun »

Nii, kuna keskkonsooli oli vahepeal tekkinud roheline loiguke, tuli ette võtta salongiradika vahetus. Voolikuid lahti ja kokku kruttides tuli vihaga pähe mõte, et kokku pidid seda panema küll vist nälginud kirgiisid, sest minusugusel 95- kilosel pelmeenil osutus armatuuri sügavustes songimine suht vaevarikkaks :ouh Nüüd tuleb siis selle probleemiga veel ühele poole saada.
Vasta