IŽ 21251 1991 effe

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Kasutaja avatar
effe
Postitusi: 48
Liitunud: 04 Apr 2011 23:22

Re: IŽ 21251 1991 effe

Postitus Postitas effe »

Sidur vahetatud, 2000km sõidetud,plokikaane tihend otsas on vist need esimesed märksõnad selle hooaja alguse kohta.
Sai käidud Kiltsil joke'i tegemas avalaksu ajal, ja siin nii mõnigi reis veel olnud:Otepää-Rakvere-Tallinn-Otepää ja neid Tartu otsi on ka omajagu tehtud.
Reedel üks sõber pildistas ka vähe mu aparaati-pildid leiate siit : https://www.flickr.com/photos/siimlaikask/14072895018/

Uuel nädalal tuleb kätte võtta ja ära vahetada kaanetihend,woofri kast suuremaks teha ja siis selgub kas jõuan Raplasse tümpsu meeste võistlusele ka või mitte...
Kes meist ei unistaks autost?
Kasutaja avatar
effe
Postitusi: 48
Liitunud: 04 Apr 2011 23:22

Re: IŽ 21251 1991 effe

Postitus Postitas effe »

Mõtlesin, et kirjutan vana aasta sees ka veel midagi siia.
Olgem ausad - mitte midagi ei ole teinud mosse juures peale Suvepäevasid. Üks whitewall otsustas teel koju lahkuda, woofrid müüsin maha. Esimese suurema külmaga suutis vesi radikasse ja mootorisse ära külmuda siis sai soojapuhuriga mahlad välja lastud ja esimene ettejuhtuv jahutusvedelik sisse valatud. Nüüd oleks kuskilt vaja, et keegi raha patakaga oimetuks viskaks ja selle siis mu kõrvale lebama jätaks, et kevadel uued woofrid saaks osta.

Head vana-aasta lõppu kõigile ja tegude rohket uut-aastat!
Kes meist ei unistaks autost?
Kasutaja avatar
effe
Postitusi: 48
Liitunud: 04 Apr 2011 23:22

Re: IŽ 21251 1991 effe

Postitus Postitas effe »

Kuigi mosse on olnud minu kasutuses 6 aastat oli ta siiski vanaisa nimel. Kuna vanaisal sai aeg läbi selles ilmas siis tuli kibedasti moskvits enda nimele teha. Täna sai arkis käidud ja enda nimele ta siis vormistatud. Kuna tavalised nr tundusid nagu võõrkehad minu jaoks eriti tagumine siis sai võetud vähendatud mõõtmetega nr märgid ka. Kokku läks pull maksma 123 euri(61 omaniku vahetus ja 62 numbrite vahetus).
Kuna mosseklubi suvesõidult tulles otsustas üks osa whitewall'ist minekut teha siis sai kõik 4 need ka uued tellitud.
Pilt
Kes meist ei unistaks autost?
Kasutaja avatar
kassu
Postitusi: 286
Liitunud: 23 Aug 2014 19:18
Asukoht: kuressaare

Re: IŽ 21251 1991 effe

Postitus Postitas kassu »

Siiras kaastunne.
AZLK 2140, aastast 1983.
Kasutaja avatar
effe
Postitusi: 48
Liitunud: 04 Apr 2011 23:22

Re: IŽ 21251 1991 effe

Postitus Postitas effe »

Tänud. Eks mees oli elu ka näinud juba 91 aastane :)
Kes meist ei unistaks autost?
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IŽ 21251 1991 effe

Postitus Postitas moskiito »

surm on üks osa elust ning lahkunuid ei pea (kuid võib) leinama vaid mäletama, see on neile suurim kink.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
effe
Postitusi: 48
Liitunud: 04 Apr 2011 23:22

Re: IŽ 21251 1991 effe

Postitus Postitas effe »

Nonii. Mõned tiirud tehtud selleks aastaks. Moskvits vedel nagu hoorahäll, tuleb ikka ette teine stabikas juurde panna. Ja tagumised rattalaagrid ka undavad. Tuleks kõik 4 ära vahetada korraga siis on pikki aastaid rahu majas jälle.

Rohkem nagu väga ei olegi. Hetkel kasutan sõbra 2xSPL Dynamics Xtr300D2S woofreid, said uued nr külge ja uued whitewallid ka. Mõtlesin, et peaks auto üle pollima kaasaarvatud kroom detailid.

Ahjaa. Selline asi ka veel, et eelmine suvi sai korra karpat puhastatud ja ujuki kambri põhjas oli selge liiv. Nüüd hakkas jälle viimane reis tatistama. Kus kurat ta seda liiva tõmbab? Paak jumala puhas+filter ka vahel? Kas siis ülevalt õhufiltri vahelt?
Kes meist ei unistaks autost?
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: IŽ 21251 1991 effe

Postitus Postitas partnermosse »

effe kirjutas:Ahjaa. Selline asi ka veel, et eelmine suvi sai korra karpat puhastatud ja ujuki kambri põhjas oli selge liiv. Nüüd hakkas jälle viimane reis tatistama. Kus kurat ta seda liiva tõmbab? Paak jumala puhas+filter ka vahel? Kas siis ülevalt õhufiltri vahelt?
Tundub, et paagis ajaga kütusest settinud ollus märatseb sul läbivoolikute ka nüüd karpas, imepeenike tolm see mis isegi läbi filtri tuleb, ise puutunud aastaid sellega kokku ... Ajab närvi ma tean, aga vaheta tihedamini filtreid+ võid installerida GAZ-53 peenpuhastus keraamilise filtriga isendi sinna vahele ehk enne bensupumpa. Keraamilise filtriga ettevaatlik olema ! Kergelt kukub ja kohe kildudeks.... kui puhastad, sinna tekib liivapasta taoline ollus jne ja nii edasi ... :D
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
effe
Postitusi: 48
Liitunud: 04 Apr 2011 23:22

Re: IŽ 21251 1991 effe

Postitus Postitas effe »

No mul oli täielik liiv seal põhjas eelmine aasta mitte mingi peen solk. Ma sõidan enamasti paagi täiesti tühjaks ja siis panen uuesti kõrini. Olgu jumal tänatud 40l paagi eest :D
Kes meist ei unistaks autost?
Vasta