Eesti Moskvich Klubi

Tänane kuupäev 19 Nov 2019 06:31

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Foorumi reeglid

Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!

Tee uus teema Vasta teemale  [ 347 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 31, 32, 33, 34, 35
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: MZMA 401 1955 Lepik
PostitusPostitatud: 17 Apr 2017 01:23 
Kasutaja avatar

Õhtust! härrased. Jah, vaikus on kestnud juba piinlikult kaua, aga ega pole midagi nii huvitavat vahepeal teinud ka, et sellest kohe kirjutama peaks. Mulle see karude elustiil meeldib täiega- talvel magad ja kevadest sügiseni lammutad mesitarusid, või (mossesid).
Nädala keskel panin mossedele akud peale, küte üles, tuld ja otsejoones ülevaatusele. Pidurid,tuled ja viled korras- OK ja tehtud. Onju igav.
Eelnevatel piltidel olev hall mosse sai garaazi lükatud juba paar kuud tagasi, aga pole teda veel lammutama hakanud. seekord alustasin ehitust hoopis tehnikast. Mootor sai valmis juba eelmisel aastal, 2 esisilda said valmis märtsis.No sildadest vist peaks veits ikka pajatama.Vana võetud algosadeks, liivaprits, veidi keevitust ,krunt,värv, uued puksid, uued sarniirid. Srarniirid muidugi enne lahti võetud, puhtaks pestud sellest vene vankrimäärdest, liugpinnad poleeritud ja uue määrdega kokku laotud. Käändtelgedel uued laagrid, määrded ja simmerid. Sai sihuke, millega võiks rahule jääda. Igaks juhuks sai tagavaraks ostetud ka üks täiesti tutikas esisild. Aga nagu vene värgi puhul ikka- usalda aga kontrolli. Ostuga olen rahul, sild ikkagi uus. Aga kuidas küll suudetakse sihuke s....ta käkk kokku käkerdada, on lausa geniaalne oskus. Keevitused mööda lastud, mõni koht keevitamata, osa punktkeevitusi lahti. Kõige lahedam üllatus oli aga see,et esiratta laagri mutri splindi auk oli puuritud viimasena,seega puurimisel tekkinud laast kõik kenasti laagrimäärdes kaasas.See ei olnudki enam üllatus, et tagumine laager päris ilma määrdeta oli. On ju lõbus- minul küll oli, aga nüüd on 2 korraliku silda valmis. :beer Aitab küll tänaseks. Lepik.

Pilt

Viimati muutis Lepik, 03 Dets 2017 21:00, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 17 Apr 2017 23:06 
Kasutaja avatar

Loe ja imesta. Vene kvaliteet, vihastada ka ei oska selle peale!

Moskvitši galerii http://fotoalbum.ee/photos/Edelareisija/sets/1109429

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 19 Apr 2017 02:55 
Kasutaja avatar

Vene kvaliteedi peale ei tohigi vihastada,seda tulebki võtta kui head huumorit. Ja vahel veidi vastu pükse saamine käib vene kvaliteedi ja kaubanduse eripära juurde. Ja lõpuks on ju rõõm seda suurem, kui suudad toorikust korraliku asja teha. Sai talvel Venest veits juppe tellitud-karbuss K-126 h. Pildil siis 2 identset . Tellitud sai selline nagu vasakpoolne ,saabus aga parempoolne. Mark sama,aga nad on suutnud selle juba ära retsida. Karbussi akna asemel on korpusel joon kirjaga- tasapind. No naera puruks, kus sa seda tasapinda näed, kui akent pole. Mulle just meeldis see,et akna olemasolul sai tasapinna täpselt paika ja vahest pilgu peale visata, kas kõik ok ,kuidas toimib tuuri andes, kas jääb tase madalaks, või hakkab uputama (klapp ebatihe). Eks tuleb lahenduseks midagi nuputada. Puudu oli üht-teist muudki- detail, kuhu külge gaasi hoovastik ühendada, bensu voolikut pole ka nagu millegi külge panna- on vaid tühi auk. Pole jõudnud karpat veel lahti võtta, seega üllatusi võib tulla veelgi. Üks on aga kindel- ühtegi kummidetaili venest ma enam ei telli. Pildil olev ülemise õõtsa kummipuhver ei ole kummist, vaid kokku pressitud nagu purustatud kummipurust. Kivikõva ja lagunes puruks enne kui õõtsa külge jõudsin panna.
Sai eile vaadatud retrodetall kodulehelt 401-le juppide hindu- õudus. Kroomdetailid 401 ninale- 1300 e. , 1 stange- 500 e. ,4-ukse käepidet-300 e. Igasugune originaali tegemise isu kaob hetkega.

Viimati muutis Lepik, 03 Dets 2017 21:38, muudetud 11 korda kokku.

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 19 Apr 2017 18:55 
Kasutaja avatar

Venes on hinnad kõvasti kasvanud. Seda nii Härma vana,kui ka minu tuttava jutu järgi. Ainumas koht,kus veel hinnad normis,on Ukraina. Aga sealt neti teel ei saa midagi tellida,nad riigist asju välja ei saada. Seega tuleb leida tuttav,kes sageli Ukraina vahet voorib.

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 19 Apr 2017 20:17 
Kasutaja avatar

Mina miskipärast ei julgeks sinna 126 sisse vaadata. Mul on üks jube kogemus ühest kevadest ja 100 raha maksnud isendist K 125. Pioneeride maja kollektiivi käsi oli usinasti töötanud seal sisemuses. Tegelikult poldud midagi tehtud. Väljast nagu uus oli. Ilus oli vaadata nagu Toots vaatas täiskuul sauna uksele löödud silkusi!

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 03 Dets 2017 13:14 
Kasutaja avatar

.

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 08 Juul 2019 01:41 
Kasutaja avatar

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Õhtast mossesõbrad! Need 5 pilti minu rohelisest mossest saavad olema viimased, mis selle autoga tegemistest siia teemasse postitan. Põhjus lihtne- nagu piltidelt näha ,sõidab see mosse minu õuest välja juba uue omaniku roolimisel.-MÜÜDUD.
Miks- ruumi puudus , aja puudus,huvi puudus. Kevadel teh. ülevaatusel küsiti, et kas sõidangi selle autoga vaid garaazi ja ülevaatus- punkti vahel. Aasta läbisõit all 100 km. Kui ei ole aega nautida selle masinaga sõitmist ,siis tuleb sellest lihtsalt lahti lasta, las keegi teine tegeleb temaga edasi, remondib, sätib ,putitab,vahatab , lööb läikima ja naudib sõitmist. Uus omanik oli vägagi asjalik mees, olen kindel,et näeme seda mosset Eesimaa teedel edasi sõitmas. Masin kolis sadakond km. Viljandist Tallinna poole, kuskile Kose kanti .
krt. kellaaeg juba hiline aitab küll tänaseks. T.Lepik.

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 347 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 31, 32, 33, 34, 35

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
POWERED_BY
phpbb.ee 3.0.7