MZMA 401 1955 Lepik

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: MZMA 401 1955 Lepik

Postitus Postitas moskiito »

no see on isegi päris kobe tükk, kui vaadata neid mida olen eelnevalt näinud
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
Lepik
Postitusi: 216
Liitunud: 19 Apr 2014 17:51
Telefon: 5047924
Asukoht: Viljandi

Re: MZMA 401 1955 Lepik

Postitus Postitas Lepik »

Pilt

Pilt

Pilt
Pilt
Pilt
Viimati muutis Lepik, 03 Dets 2017 01:01, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Lepik
Postitusi: 216
Liitunud: 19 Apr 2014 17:51
Telefon: 5047924
Asukoht: Viljandi

Re: MZMA 401 1955 Lepik

Postitus Postitas Lepik »

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Raske aru saada aga need olid küljekarbid ja eelnevad pildid on tehtud enne haamriga auto kallale minekut.
Viimati muutis Lepik, 03 Dets 2017 01:10, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: MZMA 401 1955 Lepik

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Tean mehi,kes sellise autu puhul lõiguvad kõik mädad kohad välja,et keevitajal oleks lihtsam....
Tegelikult lõppeb asi sel juhul vanametallis. Õigele taastajale piisab ka ainult nägemusest...
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: MZMA 401 1955 Lepik

Postitus Postitas fokser »

Sellel masinal küll mingit põhja pole... :)

Kui saladus pole siis, mis plaanid sellega on?
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
Lepik
Postitusi: 216
Liitunud: 19 Apr 2014 17:51
Telefon: 5047924
Asukoht: Viljandi

Re: MZMA 401 1955 Lepik

Postitus Postitas Lepik »

Põhja sellel masinal tõesti pole ,aga on küllalt kobe katus ja 4 ust . Ja nagu TALUPOEG veel mainis ,on ka nägemus.
.Vaat selle nägemuse kavatsen plekiga üle katta,eks näis kas õnnestub. Hankisin ka ühe korraliku numbritega plekitüki,
selle külge hea auto nina ehitada.
Viimati muutis Lepik, 04 Mär 2015 22:24, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Lepik
Postitusi: 216
Liitunud: 19 Apr 2014 17:51
Telefon: 5047924
Asukoht: Viljandi

Re: MZMA 401 1955 Lepik

Postitus Postitas Lepik »

Veidi ka auto ajaloost. Mina sain selle M-401 e Vändrast. Eelmine omanik sai mosse oma isalt 1980 a.
Viimane ülevaatus tehtud 1989 ja peale seda auto seisnud garaazis. Nagu aru sain oli auto päris tihedalt kasutuses.
Pikemad otsad olid lausa Vändrast -Leningradi.Pooled plekid on juba üle keevitatud ,lappe ja tugevdustükke
päris ohtralt lisatud. Kahjuks on rooste neistki jagu saanud. Auto on aastast 1953. Kapotialune on päris kõvasti ümber
keevitatud ,kahjuks on ka vana armatuur välja lõigatud ja asendatud sileda plekiga,milles vist 407-e näidikud.
Väliselt tundus päris kobe ,kodus veidi haamriga koputades ma nii rõõmus enam ei olnud,sest iga paari löögi järel tuli osa
autost labidaga uksest välja visata.Ei ole ju viisakas enne auto ostmist seda veidi haamriga taguda ja siis öelda,et ma vist ikka ei taha seda.
Olen kindel ,et eelmine omanik ei teadnud sellest midagi, kui mäda masin altpoolt tegelikult on.Aga suured tänud selle eest,et
seda mosset üldse alles on hoitud-25 aastat ja veel garaazis. Kui ta neid pilte siin foorumis vaatab võib ikka päris ära ehmatada.
Aga kuna ma lubasin ,et sellest saab korralik , sõitev mosse siis nii ka saab. originaal ei tule,kuna auto on liialt palju ümber ehitatud.
Mulle meeldib rohkem selle mudeli väike edasi arendus ,see oleks ka vastus FOKSER-i küsimusele.Jõudu kõigile.

Pilt
Viimati muutis Lepik, 03 Dets 2017 01:15, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: MZMA 401 1955 Lepik

Postitus Postitas fokser »

Põhja taastamine sellel masinal paistab suht mõtetu, kuna seda teist sellel autol lihtsalt pole. Huvitav, mis sellest veel alles jääks, kui auto liivapritsi saata. Minu enda 400se küljest lõigatud põhi osteti aastaid tagasi ära. Ostja oli üliõnnelik, kuna seal ei olnud ühtegi auku ega suuremat roostet... nüüd saan aru miks :)
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
Lepik
Postitusi: 216
Liitunud: 19 Apr 2014 17:51
Telefon: 5047924
Asukoht: Viljandi

Re: MZMA 401 1955 Lepik

Postitus Postitas Lepik »

Eks ma pean sellel põhja ikka uue tegema,aga esimeseks tööks saab -ukseaugud. Kuna eelnevate karpide keevitamistega on ukseaugud liiga
väikseks tõmband ( uksed käivad vastu keskmist posti),siis tuleb vanad karbid lahti lõigata ja tungrauaga ukseavad õigesse mõõtu.
Kahjuks selgus ,et esimesed uksepostide alumised otsad suht mädad.Kuna uksepost on üks osadest mis kerele eesosas jäikuse annab,siis-
tuleb vist uued teha.
Pilt

Pilt

Pilt
Viimati muutis Lepik, 03 Dets 2017 01:23, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
HendrikR
Postitusi: 582
Liitunud: 08 Juul 2013 19:22
Telefon: 56643745
Asukoht: Lasnamäe
Kontakt:

Re: MZMA 401 1955 Lepik

Postitus Postitas HendrikR »

Tundub,et tööd on palju.Tehnika tuleb 412 oma või midagi väheke võimsamat? :) Edu masinaga,tundub,et tuleb seekord midagi huvitavat... ;)
Igas korralikus peres peab olema vähemalt üks Moskvitš
Elus on 3 asja,mille nimel elada:seks,raha,Moskvich! :auto
Tegelen autofotograafiaga! Kui soov saada enda autost ilusaid pilte,võta ühendust ja küsi lisainfot! :)
Vasta