IZ 2125 Combi 1975 jaanoz

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Kasutaja avatar
jaanoz
Postitusi: 38
Liitunud: 12 Aug 2009 10:57
Asukoht: Tartu, Jõgeva
Kontakt:

IZ 2125 Combi 1975 jaanoz

Postitus Postitas jaanoz »

Mul on IZ 2125 Kombi 75a. Soetatud sai ta juulis 2009. Ise peaksin olema 3 õnnelik omanik.

Pilt

Pilt

Pilt

Hetkel käib taastamine ja loodan järgmiseks suveks valmis saada. Masin on heas korras ja minu suureks üllatuseks selgus, kui koukisin ees jalgealuse pigist puhtaks, et põhi on tsingitud. Väliselt on plaan värvida kirsipunaseks ja sisu kreemjas nahk.
Viimati muutis jaanoz, 03 Okt 2011 22:24, muudetud 5 korda kokku.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZ 2125 Combi 1975 jaanoz

Postitus Postitas moskiito »

kuna ta sul teist tooni ja ei ole punane, siis pead ka passis selle ära vahetama. ära seda unusta. ;)
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
jaanoz
Postitusi: 38
Liitunud: 12 Aug 2009 10:57
Asukoht: Tartu, Jõgeva
Kontakt:

Re: IZ 2125 Combi 1975 jaanoz

Postitus Postitas jaanoz »

olen sellega arvestanud
Kasutaja avatar
jaanoz
Postitusi: 38
Liitunud: 12 Aug 2009 10:57
Asukoht: Tartu, Jõgeva
Kontakt:

Re: IZ 2125 Combi 1975 jaanoz

Postitus Postitas jaanoz »

Avastus, terve mosse on tsingitud. Huvitav, kas venelastel oligi kombeks tsinkida mossesid või tehti neid ainult välismaa tarbeks?
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZ 2125 Combi 1975 jaanoz

Postitus Postitas moskiito »

pigem välismaa tarbeks sest "tovariš" ei vajanud sellist luksust. Kui läbi roostetas, siis keevitas metalli juurde ja asi korras.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
jaanoz
Postitusi: 38
Liitunud: 12 Aug 2009 10:57
Asukoht: Tartu, Jõgeva
Kontakt:

Re: IZ 2125 Combi 1975 jaanoz

Postitus Postitas jaanoz »

Sai soetatud veel üks kombi doonoriks.
http://web.zone.ee/annuk/doonor.jpg
iisak
Postitusi: 122
Liitunud: 05 Veebr 2009 17:41
Asukoht: Tallinn

Re: IZ 2125 Combi 1975 jaanoz

Postitus Postitas iisak »

jaanoz kirjutas:Avastus, terve mosse on tsingitud. Huvitav, kas venelastel oligi kombeks tsinkida mossesid või tehti neid ainult välismaa tarbeks?
Sapikaklubis treffasin kunagi sellise teksti peale, mis väitis, et "oma töötajate", juhtivtöötajate jne tarvis lasti mingi 1000 sapika kere ära tsinkida. Äkki on mingi sarnane eksemplar sulle sattunud.
Kasutaja avatar
jaanoz
Postitusi: 38
Liitunud: 12 Aug 2009 10:57
Asukoht: Tartu, Jõgeva
Kontakt:

Re: IZ 2125 Combi 1975 jaanoz

Postitus Postitas jaanoz »

Täna sain hakkama suure ülla teoga, vedasin kindlast hukatusest ära ühe mosse. Plekid on ok, mootor sai vahetatud just enne seisma jäämist. Masin on seisnud kaheksa aastat. Pabereid kahjuks pole. Ise olen huvitatud peamiselt mootorist. Kui keegi tahab saada mingeid juppe siis võtku ühebdust.

Pilt
Pilt
Pilt

Peaprojekt näeb hekel välja selline. Kui saan ruumid korda, läheb nokitsemine jälle lahti :beer

Pilt
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: IZ 2125 Combi 1975 jaanoz

Postitus Postitas Edel »

jaanoz kirjutas:Täna sain hakkama suure ülla teoga, vedasin kindlast hukatusest ära ühe mosse. Plekid on ok, mootor sai vahetatud just enne seisma jäämist. Masin on seisnud kaheksa aastat. Pabereid kahjuks pole. Ise olen huvitatud peamiselt mootorist. Kui keegi tahab saada mingeid juppe siis võtku ühebdust.
Tagantvaates pilti pole aga kas pagasniku polstreid(huvitavad tagapaneeli- ja istmepoolsed ning soovitatav valged) ja tagapaneelil olevad nurgapealseid kõverikke liste ka on?
Kasutaja avatar
jaanoz
Postitusi: 38
Liitunud: 12 Aug 2009 10:57
Asukoht: Tartu, Jõgeva
Kontakt:

Re: IZ 2125 Combi 1975 jaanoz

Postitus Postitas jaanoz »

ma ise olen eemal tarkust tagaajamas, nädalavahetusel teen pildid
Vasta