AZLK 2140 1979 easyrider

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Suletud
M410
Postitusi: 213
Liitunud: 03 Veebr 2009 02:40

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas M410 »

easyrider kirjutas:
Tahaks rääkida, et koolis oli rebaste retsimine (ma retsija :evil) ja igast pulli toimus. Aga jah, päeva lõpupoole aheldati üks õnnetu rebane teibiga minu auto parema kojamehe külge. Kui ma koju tahtsin minna, siis kontrollisin üle ja... tõbras oli sellel vedru pooleks väänanud! :angry Siis avastasin, et juhipoolne küljeaken on soditud minu nimega. Ja kui ma uurisin akent, siis kibekähku teiselpool autot lasti juuksevärvisprayga parema esiukse peale ilge laik. Õnneks oli ühel mõõduval klassivennal veepüstol ning minul salvrätikuid ja nii sai auto kergemini puhtaks tõmmata. Aga spraykangelase auto uksele kirjutasin markeriga "payback". :D

Homme pargin siis kaugemale.
Teemaväline jutt küll, kuid tundub, et mida aeg edasi, siis see nn. rebaste retsimine hakkab muutuma juba selliseks, nagu N.Liidu armees oli(ja on senimaani, kuid millest kõva häälega ei räägita) "dedovštšina".
Tavaline "pasteerimine" näikse olevat juba kergemate lolluste valdkonda kuuluv.
Kasutaja avatar
RoTT
Postitusi: 115
Liitunud: 04 Veebr 2009 20:23
Asukoht: Märjamaa ja Tallinn

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas RoTT »

Mis sa käid TTG-s? Iga kord kui ma hommikul kooli lähen näen väga sarnast mosset kooli ees. :D
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Sain kojamehe korda. Need Lääne vedrud on nii nõrgukesed, et ei suru kojameest kõvasti akna vastu. Vene kraam on ikka parem.

Siis veel ei leitud mu autot üles ja jäi puutumata täna. Ja "payback" oli alles... :lol

Mis täna veel juhtus? Mingil imelikul kombel tuiskasin bemarist mööda. ??? :lol

RoTT: Jah, ma käingi seal. :D Kas sa käid ka seal või su teekond läheb sealt mööda?
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
RoTT
Postitusi: 115
Liitunud: 04 Veebr 2009 20:23
Asukoht: Märjamaa ja Tallinn

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas RoTT »

Käin seal. :P
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Mis täna toimus? Ma sõitsin Mustamäel tanklast välja, suunaga Õismäe poole, ja jäin kõrvuti millega? Loomulikult rohelise 2140nega! :lol Kui suur on selle tõenäosus? Muide, see oli meie teine kohtumine!!! Vaatasime üksteisele otsa, omanik oli ikka väga imestunud. Veidi aega sai "kolonnis" sõidetud, mina ees, tema järgi. Aga Rocca Al Mare ringil lagunes "konvoi" koost. Enne Tabasalu nägin teda veel kaugelt peeglist. Aga väga äge! Lahe, et Mossesid ikka liigub! :burnout

RoTT: Eesti on tõesti väike! :)
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Nonii, Mosse otsustas mind täna tee peale jätta. :cry Kõigepealt, hommikul, läks auto vaid läbi häda käima. Aga polnud hullu. Jõudsin linna. Ma olin valgusfoori taga, mootor justkui... kaotas oma rütmi ära ja... jäi seisma. Käivitasin... ei midagi. Uuesti... uuesti... Ja lõpuks käitus nii, justkui oleks aku tühi, ainult vilises võtme keeramisel. Jõudsin tükk aega foori taga sitsida. Abi oli kutsutud ja teel (kasuisa), otsustasin ikkagi lihtsalt niisama veel kord proovida. Kuidagi õnne peale käivitus. :D Saingi kohe bensujaama keerata ja sealt juba Kadaka Selveri parklasse. Huhh. Abi jõudis tüki aja pärast kohale, köis kaasas. Süüde oli justkui kadunud, süüteluku juhtmeid sai natuke liigutatud ja uuesti proovitud. Läks käima. Oli plaan, et ma sõidan ees ja abi kohe minu taga. Enne starti kuulasin... mootor suri välja. Varsti sai jälle käima, kuid mootor püsis elus vaid siis, kui ma teda veidi bensuga toitsin. Õnneks köit polnudki vaja, sai sõit kodu poole ilma jamadeta ära tehtud. Valgusfooride taga kasutasin tooreklappi. Kodus töötas juba hästi. Suretasin ise mootori välja ning proovisin uuesti käivitada. Käivitus veatult... Ma ei uskunud oma silmi. :o :D
Lisaks sain teada, miks väikesel kiirusel auto võngub ja lausa pisut hüpleb - juhipoolne esiratas ja kundepoolne taguratas on pisut kõverad. Oeh.
Aga jah, homme on tõsine tuleproov - hommikul külmas peab tööle saama. Kui asja ei saa, lähen teise autoga. Eks siis näeb, mis saab. :uhoh
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Hommikul oli närv sees, ärkasin isegi varem, et oleks aega jamadega tegeleda. Aga kõik sujus ilusasti. Auto töötab, kuid käivitub mõnevõrra viletsamini varasemaga võrreldes. Aga, noh, õnneks sõita saab ja see ongi põhiline. :)
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Ma jätkan enda monoloogi sellega, et lisan mõne pildi rebaste retsimise ajast. Ma tean, et on kaua aega möödas, kuid saab hea ettekujutuse, miks kojamees purunes. :P

Vajuta pildile, et siseneda galeriisse.
Pilt
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Tühikäigul tahab välja surra. Ristmikel on see eriti tülikas, et on vaja alati tooreklappi tõmmata ja regullida. Ka täna sõidu pealt andis otsad, kui sidurit ülal hoidsin. Praegu liigutasin pisut jagajat, "kuldset keskteed" ei paista olevat. Mootor jätaks justkui vahele ja käib ebaühtlaselt. Varem või hiljem sureb ikkagi välja. Mis võiks probleemiks olla? Kas süüteküünlad võivad märjad olla või läbi (kuid need on suht uued) või on midagi muud?
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas moskiito »

karpas tühikäigu kanalisse on mingi tükk ette sattunud.
kontakti vahe on mitte korralik
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Suletud