AZLK 2140 1979 easyrider

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Suletud
Tiit
Postitusi: 183
Liitunud: 18 Apr 2009 20:59

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas Tiit »

mart kirjutas:OT.
tekkis kohe küsimus, et mis märgutuli see on, mis asetseb bensiininäidiku ja ampermeetri vahel (punane)? mul see igatahes ei põle, kuigi pirn terve.
Näitab, et käsipidur on peal.
Kui Opel katki läheb, on Mossel veel 3 minutit jäänud.
Kasutaja avatar
mosse345
Postitusi: 77
Liitunud: 02 Veebr 2009 15:54
Asukoht: (Harjumaa).Kose-Piibe

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas mosse345 »

See punane tuluke seal mul vilgub siis kui suuna sisse panen.
Punane Moskvich valgete triipudega.Mosse ruulib jeeeeeee.
Tiit
Postitusi: 183
Liitunud: 18 Apr 2009 20:59

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas Tiit »

mosse345 kirjutas:See punane tuluke seal mul vilgub siis kui suuna sisse panen.
Selle kõrval olev roheline peab vilkuma.
Kui Opel katki läheb, on Mossel veel 3 minutit jäänud.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas Edel »

Kusagilt armatuuri tagant ei saa hästi massi.
See punane on jah pidurite lamp. Andur on muidu kapoti all "ämblikus",kui ühes pidurite kontuuris tekib leke siis surutakse kolb "ämblikus" ühte serva ja lülitatakse kontaktid ja hakkab lamp põlema. Sama lamp on ka käsipiduriga ühendatud.
Kasutaja avatar
mosse345
Postitusi: 77
Liitunud: 02 Veebr 2009 15:54
Asukoht: (Harjumaa).Kose-Piibe

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas mosse345 »

Selle kõrval olev roheline peab vilkuma.
Tähendab eelmine omanik tuunis seda mosset veneajal.Aitäh,et ütlesid panen õigesti.
Punane Moskvich valgete triipudega.Mosse ruulib jeeeeeee.
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Paistab, et mu Mosse ei saa läbi ilma jamadeta. Täna tulin koolist, olin Järvevana teel ja ohhoo - kapoti alt tuleb suitsu! Viskasin pilgu temperatuurinäidikule ja kangestusin, sest see oli max. Kähku ja ettevaatlikult sõitsin Ülemiste parklasse, seal avasin kapoti ja... päevinäinud rihm oli pooleks! Tegin ühe kõne ja tüki aja pärast tuli uus rihm. Hakkasin siis üksi seda paigaldama. Muide, ma polnud elu sees sellist asja teinud. Viletsaid tööriistu kasutades sain mitme tunni pärast peaaegu valmis. Kuid unustasin tiivikule ühe seibi panna. :angry Ja uuesti mutrid lahti, "sõbralik" radiaator mu käsi kriipides. Siis oligi valmis ja tundsin kergendust. Sõitsin kodu poole. Ja mõne aja pärast jälle tossab... Peatusin Maksimarketi parklas. Avasin kapoti ja nägin, et tosool tossab. Seega oli kogu jahutusvedelik välja pursanud-auranud. Ma alguses arvasin, et vaid pisike osa... Olgu siis, tuli osta kanister jahutusvedelikku ja seejärel sai rahus edasi sõita. Õnneks edasine sõit sujus eeskujulikult.
Ühesõnaga - ainult üks jubin purunes ja see keeras kõik peesse. Kuid nüüd olen ühe hindamatu kogemuse võrra rikkam! :P (Ja 340 krooni võrra vaesem! :waah :lol )
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Tiit
Postitusi: 183
Liitunud: 18 Apr 2009 20:59

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas Tiit »

Ja halvemal juhul hakkad nüüd plokikaant lihvima ja tihendit vahetama jne.
Kui Opel katki läheb, on Mossel veel 3 minutit jäänud.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas Edel »

Tasuks ikka aeg-ajalt mõõteriistu ikka vaadata. Mossel on üldse nii,et kui ventilaatoririhm puruneb,läheb jahutusvedelik ennem keema kui temperatuurinäidiku osuti 110-nigi jõuab...
Tiit
Postitusi: 183
Liitunud: 18 Apr 2009 20:59

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas Tiit »

Tegelikult näitab see osuti ikkagi väga aiateibaid. Mul läheb aegajalt see osuti 110 peale, kuid tegelikult andurilt ning voolikutelt ja mootorit mõõtes on temp ikkagi 90 ringis.
Kui Opel katki läheb, on Mossel veel 3 minutit jäänud.
Kasutaja avatar
easyrider
Postitusi: 128
Liitunud: 18 Aug 2009 21:57
Asukoht: Muuga

Re: AZLK 2140 1979 easyrider

Postitus Postitas easyrider »

Nonii, tükk aega möödas juba.
Täna kõrvaldasin mittehäiriva pidurivea. See oli pidurite õhutamine, mis mul suve lõpust saadik venis ja seetõttu kogu aeg punane tuli põles. Kuid mingeid olulisi vigu pole täheldanud. Mosse teenib igapäevasõidukina mind igati ausalt.

Tahaks rääkida, et koolis oli rebaste retsimine (ma retsija :evil) ja igast pulli toimus. Aga jah, päeva lõpupoole aheldati üks õnnetu rebane teibiga minu auto parema kojamehe külge. Kui ma koju tahtsin minna, siis kontrollisin üle ja... tõbras oli sellel vedru pooleks väänanud! :angry Siis avastasin, et juhipoolne küljeaken on soditud minu nimega. Ja kui ma uurisin akent, siis kibekähku teiselpool autot lasti juuksevärvisprayga parema esiukse peale ilge laik. Õnneks oli ühel mõõduval klassivennal veepüstol ning minul salvrätikuid ja nii sai auto kergemini puhtaks tõmmata. Aga spraykangelase auto uksele kirjutasin markeriga "payback". :D

Homme pargin siis kaugemale.
Kunagi oli mul heleroheline 2140...
Suletud