Eesti Moskvich Klubi

Tänane kuupäev 13 Apr 2021 15:32

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Foorumi reeglid

Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!

Tee uus teema Vasta teemale  [ 670 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 67  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 26 Okt 2014 18:14 
Kasutaja avatar

MAZ kirjutas:
Olen üritanud ka uurida,kus täpselt see Perkins 4.108 vaakumi võtmise koht on aga kõik pildid on hirmus väiksed ja aru ei saa midagi :(

Just,nii see ongi ja pilte on sellest vähe. Niisamuti pole selle diiselmootori variandi kohta AZLK-2140-l tuhkagi materjali ega pilte. Kolme aasta jooksul on üht-teist ikka välja ilmunud. See on aga suure pingutamise tagajärg.... ja juhus muidugi ka...ei maksa unustada sõbrad...

Viimati muutis TALUPOEG TALUJA, 26 Okt 2014 18:32, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 26 Okt 2014 18:16 
Site Admin
Kasutaja avatar

4.108 manual on sul juba olemas, ma eeldan :) http://www.endeavourowners.com/dscsn/in ... Manual.pdf

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 26 Okt 2014 18:30 
Kasutaja avatar

wax kirjutas:
4.108 manual on sul juba olemas, ma eeldan :) http://www.endeavourowners.com/dscsn/in ... Manual.pdf

Tänan,Manks kunagi saatis juba.

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 26 Okt 2014 22:19 
Kasutaja avatar

Perkinsite seerianumbritest ei jaga ma midagi aga Perkinsi mootoriga generaator on kohe kindlasti Tartu veevärgis, Ringtee tänava kurvi peal kollases pumbajaamas.

Kas Perkinsi mootoritel on ka gaasiklapp? Minu Villise Nissani SD mootoril oli, tavaliselt diislitel ei ole seda. Kui gaasiklappi ei ole, ei ole ka mitte midagi mis õhu voolamist silindrisse piiraks ja vaakumit ei saagi tekkida, kolvi allaliikumisel mingi hõrendus tekib aga minimaalne. Tänapäeva diislitel on eraldi vaakumpump pidurivõimendi jaoks, vaevalt et selle ajastu diiselautodel üldse võimendit kasutati.

Kas foorumlane MAZ selgitaks oma väidet miks just diiselmootoriga on parem kasutada otselülitusega kasti?
Tahtsin vastu vaielda ka Perkinsi kasutamisest Volgadel aga nüüd kiire googeldamise tulemusena leidsin et mingil määral neid enen Indenore kasutati :)

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 26 Okt 2014 22:29 
Kasutaja avatar

Kust arvamus, et EKVs Perkinsid kasutusel? Diiselgeneraatorid on seal ikkagi kaasaegsed juba, mida iga mats poest osta saab. Kiviaja tehnikat seal enam alles eriti ei ole, kui nüüd aus olla.

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 26 Okt 2014 22:37 
Kasutaja avatar

Martpoiss kirjutas:
Perkinsite seerianumbritest ei jaga ma midagi aga Perkinsi mootoriga generaator on kohe kindlasti Tartu veevärgis, Ringtee tänava kurvi peal kollases pumbajaamas.

Kas Perkinsi mootoritel on ka gaasiklapp? Minu Villise Nissani SD mootoril oli, tavaliselt diislitel ei ole seda. Kui gaasiklappi ei ole, ei ole ka mitte midagi mis õhu voolamist silindrisse piiraks ja vaakumit ei saagi tekkida, kolvi allaliikumisel mingi hõrendus tekib aga minimaalne. Tänapäeva diislitel on eraldi vaakumpump pidurivõimendi jaoks, vaevalt et selle ajastu diiselautodel üldse võimendit kasutati.

Kas foorumlane MAZ selgitaks oma väidet miks just diiselmootoriga on parem kasutada otselülitusega kasti?
Tahtsin vastu vaielda ka Perkinsi kasutamisest Volgadel aga nüüd kiire googeldamise tulemusena leidsin et mingil määral neid enen Indenore kasutati :)

Ei sellel mootoril sellist asja polnud. Vaakumit tekitas ikka eraldi vaakumpump. Eks ikka neid autosid vast oli,millel eraldi vaakumpump ja võimendi. Vanematel kindlasti ei olnud. 408 baasil oli veel kindlasti ilma.
Mis puutub seda otselülitusega kangi asja,las MAZ kommenteerib. Mina tean õnneks milles asi... :D

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 26 Okt 2014 22:41 
Kasutaja avatar

ik260 kirjutas:
Kust arvamus, et EKVs Perkinsid kasutusel? Diiselgeneraatorid on seal ikkagi kaasaegsed juba, mida iga mats poest osta saab. Kiviaja tehnikat seal enam alles eriti ei ole, kui nüüd aus olla.

No vaat,olen kuulnud ja ka näinud,et varemalt on abina toodud igasugust tehnikat..ja tegelt kui vaadata ka tänaval siis ukerdavad igasugused liikurid teedel....... miks ka mitte. :D
Pean mainima,et kiviaja tehnika ei vea alt kunagi,sest on tehtud kiviaja inimeste jaoks... :lol

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 26 Okt 2014 22:52 
Kasutaja avatar

Kaitseväes on jah enamjaolt juba uuem tehnika, kõige vanem tehnika vist mis liikvel on veel Saurerid ja Zilid. Küll on väga palju seda endist abi antud edasi Kaitseliidule, ehk sealt õnnestub midagi leida.

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 26 Okt 2014 22:57 
Kasutaja avatar

Martpoiss kirjutas:
Kaitseväes on jah enamjaolt juba uuem tehnika, kõige vanem tehnika vist mis liikvel on veel Saurerid ja Zilid. Küll on väga palju seda endist abi antud edasi Kaitseliidule, ehk sealt õnnestub midagi leida.

Kah hea mõte. Kõige hullem on see,et neid laigulisi ei liigu kusagil,võtaks muidu nööbist kinni ja küsiks. Kindralid ka külavahel ei jaluta....

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
PostitusPostitatud: 26 Okt 2014 23:19 
Kasutaja avatar

Martpoiss kirjutas:

Kõik sadakond Saurerit on juuli seisuga maha kantud ja tilguvad juba paar kuud müüki haamer.net-i. ;)
ZIL-ide sama lugu, kaua seda mannetut Belarussi (bensukaid on ka aga seisid) pidada, kui töökindlamat ja inimlikumat tehnikat (loe MB-1017, MB-U1300) peale tuleb.

Üles
 Profiil  
Vasta tsitaadiga  
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 670 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 67  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 43 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Otsi...:
POWERED_BY
phpbb.ee 3.0.7