ИЖ 412 ИЭ, 1981, mario

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
r384n3
Postitusi: 231
Liitunud: 02 Juul 2012 11:42
Asukoht: Läänemaa, Kiideva

Re: ИЖ 412 ИЭ, 1981, mario

Postitus Postitas r384n3 »

mario kirjutas:pean nüüd sealt selle skeemi välja printima omale ja lausa auto juures näpuga järge ajama...
leidsin tagurdustule ühe juhtme puru oleva.. lappisin ära, aga ei miskit..kõige huvitavam on see, et juhtmed jooksevad armatuuri alla, aga ei klemmliistudel ega süüteluku juures teist otsa üles ei leia... ja lambid endiselt tummad..
Tagurdustule lüliti juhtmed jooksevad kapoti alla starteri juhtmetega samasse punti. Ehk on abiks :)
Audide lainel
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: ИЖ 412 ИЭ, 1981, mario

Postitus Postitas mario »

homme kontrollin su teadmisi :P
tänud :beer
Kasutaja avatar
ik260
Postitusi: 164
Liitunud: 12 Apr 2013 10:46
Asukoht: Tallinn

Re: ИЖ 412 ИЭ, 1981, mario

Postitus Postitas ik260 »

r384n3 kirjutas:
mario kirjutas:pean nüüd sealt selle skeemi välja printima omale ja lausa auto juures näpuga järge ajama...
leidsin tagurdustule ühe juhtme puru oleva.. lappisin ära, aga ei miskit..kõige huvitavam on see, et juhtmed jooksevad armatuuri alla, aga ei klemmliistudel ega süüteluku juures teist otsa üles ei leia... ja lambid endiselt tummad..
Tagurdustule lüliti juhtmed jooksevad kapoti alla starteri juhtmetega samasse punti. Ehk on abiks :)
Mul olid rotid läbi närinud armatuuri konsooli alt kaloriiferi juurest. ;)
Kasutaja avatar
r384n3
Postitusi: 231
Liitunud: 02 Juul 2012 11:42
Asukoht: Läänemaa, Kiideva

Re: ИЖ 412 ИЭ, 1981, mario

Postitus Postitas r384n3 »

ik260 kirjutas:
r384n3 kirjutas:
mario kirjutas:pean nüüd sealt selle skeemi välja printima omale ja lausa auto juures näpuga järge ajama...
leidsin tagurdustule ühe juhtme puru oleva.. lappisin ära, aga ei miskit..kõige huvitavam on see, et juhtmed jooksevad armatuuri alla, aga ei klemmliistudel ega süüteluku juures teist otsa üles ei leia... ja lambid endiselt tummad..
Tagurdustule lüliti juhtmed jooksevad kapoti alla starteri juhtmetega samasse punti. Ehk on abiks :)
Mul olid rotid läbi närinud armatuuri konsooli alt kaloriiferi juurest. ;)
Mul täpselt samamoodi :D
Audide lainel
risto626
Postitusi: 193
Liitunud: 02 Veebr 2009 22:21
Asukoht: Ida-Viru

Re: ИЖ 412 ИЭ, 1981, mario

Postitus Postitas risto626 »

Njaa, täitsa huvitav su tegemisi lugeda. Kuigi suht müstika on see, kust sa nii plaju vigu välja kaevanud oled...tundub, et paariaastane seismine on üsna kehvasti mõjunud.
Mis tartusse tulekusse puutub, siis ajavahemikul 30.07-01.08 teen ühe kiirvisiidi, aga kas jõuab läbi astuda, ei oska öelda. Eks sügise poole loodaks pikemalt kohale ilmuda.
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: ИЖ 412 ИЭ, 1981, mario

Postitus Postitas mario »

aga seismine nii teebki.. mäletad küll, mis Mazdaga juhtus, kui Itaaliasse läksin....
nagu ma sulle öelnud olen, ma olen nende vigadega arvestanud. :P
eks üllatud isegi, kui jälle rooli istud :P
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: ИЖ 412 ИЭ, 1981, mario

Postitus Postitas moskiito »

ega ilmaasjata öelda et "kui soovid et auto kestaks, sõida temaga, seistes ta laguneb"
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: ИЖ 412 ИЭ, 1981, mario

Postitus Postitas mario »

pole vahet, kas lääne, vene, või jaapani auto.. seismine tapab.. kuigi, ma vaatan, et sakslane jääb seistes tuttu.. üks 2004.a passat, mis meil müügiplatsil oli 2.a seisnud, oli endiselt samasugune nagu siis, kui ta viimast korda platsil sõitis... aga käima läks, külma puhus ja kuigi automaat oli jube uimane ja diisel köhis tomu välja, läks ja osteti ära...
enda autod on kõik seismisega hapuks läinud - enamasti ikka rooste... Mossel on, vaatan, et rooste vähem liiga teinud, aga tehnika nigu tahab vähe kõpitseda.. pole hullu.. Kõik on tehtav ja ega mul nüüd käed ka päris p*rsest ei kasva....
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: ИЖ 412 ИЭ, 1981, mario

Postitus Postitas mario »

noh, ja saan ka nüüd hõigata, et koguaeg on furoori tekitanud üks kaitse, mis näiliselt oli terve, aga ühendus njetu.. vana traat maha, ,tõmbasin uue traadi peale. timm. tagurdustuled säravad ning salongipuhur kiunub ka kuivale jäänud laagritega.. :D :D
aga tagatulede tihendid on sammaldunud.. sammal kasvab ka tulede sees.. vaja need mingi hetk uuendada..
nüüd ongi sisuliselt asi veel seisupiduri taga kinni, et ÜV minna ründama.. :auto
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: ИЖ 412 ИЭ, 1981, mario

Postitus Postitas mario »

kaasklubiliste autode kapoti all passides tuli enda masina kallal ka tuhin nokitseda..
tööpäev oli lahjavõitu ja nii siis ajasingi mosse pesulasse, kraamisin välja võtmed ning kruvisin maha tagaluugi.
Ühe hinge kinnitus juba puruks väändunud nende aastakümnete jooksul ja ka teisel juba mõrad sees metallis.. võtsin siis elektroodi pihku ja säristasin tervema poole mõrad kinni ning siis asusin seda katkist kohta lappima.. natuke õnnestus, kuid üldiselt on juba asi päris hapu. Luuk ise on ka parajalt banaan juba ja kuulub väljavahetamisele. Kellel on klassiku oma pakkuda, võib seda mõistliku hinna eest pakkuda.
Igatahes keevitasin ära, lasin kruntvärvi peale ning kruvisin tagasi külge. Enam luugi serv ei irvita, kuid kuna luuk on banaan, siis nüüd on teisest kohast kummis jälle. :D
aga vähemalt ei korja tuult enam. :P
Järgmised lõunapausid kuluvad nüüd seisupiduri seltsis. Ühtlasi proovin alla ka oma Mazda 15" plekkvelgi, mis kasutult seisavad... ei tohiks probleemiks kujuneda, ma vaatan siin teiste näiteid...

tagaamordid on üsna kutud, töö juures stend näitab 0. ja sõites ikka õõtsuvates kohtades on tunda, kuidas läbilöögipuksid mütsuvad.. :D raha tekib, siis saadan vedrupakid korraks Lehtvedru OÜsse..
vihmase ilmaga avastasin ka, et kojamehed tahavad ikka uusi harjakumme saada... siiani tegelt pühkisid adekvaatselt isegi.. aga eks need vedrud on ka vässud, kui kellelgi on korralike (veel mitte roostetavate) vedrudega luuavarred, siis võib pakkuda. :)
Vasta