Moskvich IZ 412 1989 Kris

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kris
Postitusi: 6
Liitunud: 09 Dets 2015 17:28
Asukoht: Pärnumaa

Moskvich IZ 412 1989 Kris

Postitus Postitas Kris »

Nagu ka juba ühes oma postituses mainisin, siis olen suhteliselt värske ja ka suhteliselt noor mosseomanik ning ei tea asjast suurt väga midagi.
Igatahes sai siis selline masin sügise alguses ostetud ja midagi ka nokitsetud (nii palju kui vaja oli). Kuna auto oli eelmise omaniku käes väga hästi hoitud ja VÄGA vähe sõitnud, oli kõige veits tegemist visuaalse poolega. Küljekarpidel ja tagaotsal oli roostet päris mitmes kohas, kuid ei midagi hullu. Ühtegi kohta kerel läbi roostetanud polnud.

Siiski otsustasin terve auto üle värvida. Paljud sõbrad ja teisedki bemmimehed on värvinud montana graffiti värviga... ei tea kas just oli kõige parem mõte, aga läksin ka seda teed. Miks? - Kõiki muid värvimisvariante uurides tuli see kordades odavam ja lihtsam. Sama tooni mis originaalis peal, oli poes ainult 5 purki värvi... sellega sain ainult kuni akendeni värvitud. Eile saabus peale 2 kuud ootamist lõpuks ka poodi uus värv. Hetkel on siis pooleli värvimine ja lakkimine.

Põhja all oli ka ainult nii palju tegemist, et püksid ära vahetada, sellega palju probleemi polnud kuna oli kohe uus võtta ja alla panna.
Poolikult värvituna 5. detsembril käisin ära ülevaatusel, vigasid leidus ainult nii palju, et CO tase oli liialt kõrge. Õnneks oli käsiraamat autos kaasas ja sai välja uuritud kus see korda timmida. Ehk siis nüüd on autol ülevaatus ka olemas.

Auto tahtsin jätta täielikult originaali, aga päris 100% ikkagi ei saanud. Eelmine omanik oli suutnud makist jagu saada ja millegipärast oli ka antenn puudu. Selle probleemi lahendasin uue tänapäevase makiga ja leidsin suht fancy antenni ka asemele.

https://www.instagram.com/p/9bSykSw2nE/ ... y=krizvist
Siin üks udune pilt on, sellelt hästi ka näha milline oli vana "kollane" värv. Uue kollase kõrval ei ütlekski, et enne kollane oli :D

Uusi ja korralikke pilte nii seest kui väljas lisan hiljem kui auto täielikult värvitud on (ehk umbes nädala pärast). :)
Kasutaja avatar
rs_
Postitusi: 60
Liitunud: 24 Juul 2015 11:05
Asukoht: Järvamaa/Tartumaa

Re: Moskvich IZ 412 1989 Kris

Postitus Postitas rs_ »

Graffiti nüüd küll pole hea asi auto värvimiseks. Esiteks ei saa sa korralikku ühtlast pinda, värvikihti pole praktiliselt ollagi ja kaitsefaktor on totaalne 0. Kõik roostekohad tulevad sul ka ilmselt suht ruttu välja tagasi. Ainuke pluss tõesti ongi jah selle hind. Aga kui auto läheb tänavatele, siis no ma ei tea :D Tee paar lähivõtet oma tulemustest graffitiga värvides. Minu soovitus on rooste maha töödelda, roostesurmad krundid asjad peale ja siis nt tavalist pinnavärvi. Tuleb ka üsna odav ja palju etem kui graffiti. Aga muus osas palju edu ja jõudu!
Cheers
Kris
Postitusi: 6
Liitunud: 09 Dets 2015 17:28
Asukoht: Pärnumaa

Re: Moskvich IZ 412 1989 Kris

Postitus Postitas Kris »

rs_ kirjutas:Graffiti nüüd küll pole hea asi auto värvimiseks. Esiteks ei saa sa korralikku ühtlast pinda, värvikihti pole praktiliselt ollagi ja kaitsefaktor on totaalne 0. Kõik roostekohad tulevad sul ka ilmselt suht ruttu välja tagasi. Ainuke pluss tõesti ongi jah selle hind. Aga kui auto läheb tänavatele, siis no ma ei tea :D Tee paar lähivõtet oma tulemustest graffitiga värvides. Minu soovitus on rooste maha töödelda, roostesurmad krundid asjad peale ja siis nt tavalist pinnavärvi. Tuleb ka üsna odav ja palju etem kui graffiti. Aga muus osas palju edu ja jõudu!
Cheers
Rooste sai loomulikult enne alt maha aetud ja mõned kohad ka pahteldatud, aga eks see tulemus siis näha kui päris valmis on. Ja kusjuures huvitav on see, et autot pestes ei olegi rohkem vaja kui veega üle valada ja õrnalt kaltsuga üle lasta. Selle graffiti värviga ta peaks tegelikult selline natukene matt jääma, ühesõnaga uus huvitav lahendus - mattkollane :D :D :D
Kasutaja avatar
tanello2
Postitusi: 415
Liitunud: 07 Okt 2012 01:40
Telefon: 56882279
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Re: Moskvich IZ 412 1989 Kris

Postitus Postitas tanello2 »

reaalselt värvisid 1 kihiga auto üle ?
valge IZ412IE 1978 140MOC -taastub avariist
punane IZH 2715 1980 pirukas 450AHT
oranž IZ 412 1980 valmistub igapäevaseks liikluseks
mina müün/ostan/vahetan
Kris
Postitusi: 6
Liitunud: 09 Dets 2015 17:28
Asukoht: Pärnumaa

Re: Moskvich IZ 412 1989 Kris

Postitus Postitas Kris »

tanello2 kirjutas:reaalselt värvisid 1 kihiga auto üle ?
Nagu ma enne mainisin, siis värvi ei olnud kohe rohkem võtta, praegu jah on üks kiht. Aga nüüd peaks jätkuma et saaks ilusti teise kihi ka peale. Ühe kihiga isegi selle uduse pildi peal näha, et ebaühtlane ja laigud sees. :D
Praeguse plaani juures saan alles järgmise nädala kolmapäeval värvima hakata, ehk saan teile siia neljapäevaks paar korralikku pilti ka panna :)
Urukoer
Postitusi: 760
Liitunud: 07 Juun 2011 22:26

Re: Moskvich IZ 412 1989 Kris

Postitus Postitas Urukoer »

nüüd hää värvida,kärbseid ei lenda :P
Kris
Postitusi: 6
Liitunud: 09 Dets 2015 17:28
Asukoht: Pärnumaa

Re: Moskvich IZ 412 1989 Kris

Postitus Postitas Kris »

Urukoer kirjutas:nüüd hää värvida,kärbseid ei lenda :P
Haha, +1 :D :D
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: Moskvich IZ 412 1989 Kris

Postitus Postitas Martpoiss »

Uskuge mind, värvi lõhna peale tulevad kohe kindlasti sääsed kohale ;)
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Moskvich IZ 412 1989 Kris

Postitus Postitas sass »

Selle graffiti värvi kohta kirjutaks niipalju, et roostekindlus ja ühtlase pinna saamine ikka eeltöödes kinni. Muidugi sõltub, kes värvib autot, aga kuna see Montana värv katab suhteliselt hästi, siis on head pinda sellega lihtsam saada. Headest omadustest võikski öelda, et hind ja kattevõime. Hea/Halb on see, et värvid on matid. Halb on see, et üle värvida seda jama ei saa mõne teise värviga, sest tegu ühekomponentse värviga ja eelnevalt tuleb eemaldada kõik värv, et vältida keemilisi reaktsioone...
Vasta