AZLK 2140, 1978, karl

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: AZLK 2140, 1978, karl

Postitus Postitas mario »

Urukoer kirjutas:
mario kirjutas:4.55 olen ma vaid pirukamossel kohanud. 4.22 on universaalid ja 3.91 on sedaanid kõik.
kindlasti mitte enamus sedaane ei olnud 3,91. üldjuhul enamusele pandi 4,22 siiski.
sorri, aga ma siiski usaldan oma allikat, kes mossesid on remontinud aastast 1973. Aga jah, vene värk oli nagu ta oli - küll oli s*tt otsas ja küll ämbrid ära varastatud...

Karl, sa ei ole vist maininud, et kuidas siis värske kaasa reageeris sellele, et sa salaja garaažis aega veetsid enne pulmi? :D :D :D
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140, 1978, karl

Postitus Postitas Edel »

mario kirjutas:4.55 olen ma vaid pirukamossel kohanud. 4.22 on universaalid ja 3.91 on sedaanid kõik.
Mul hunnik tehnilist kirjandust ja seal ikka sedaanidel 4,22, universaalidel ja pirukatel 4,55. Seda 3,9 ülekannet hakati SL-le panema, ehk sattus mõni "kiire" ka tava 2140-le. Minu "40-d" on küll 4,22 olnud. Izevski omadel võib neid "kiireid" rohkem olla.
karlaas
Postitusi: 46
Liitunud: 25 Aug 2013 19:19
Telefon: +37255608047
Asukoht: Lasnamägi, Tallinn

Re: AZLK 2140, 1978, karl

Postitus Postitas karlaas »

mario kirjutas:
Urukoer kirjutas:
mario kirjutas:4.55 olen ma vaid pirukamossel kohanud. 4.22 on universaalid ja 3.91 on sedaanid kõik.
kindlasti mitte enamus sedaane ei olnud 3,91. üldjuhul enamusele pandi 4,22 siiski.
sorri, aga ma siiski usaldan oma allikat, kes mossesid on remontinud aastast 1973. Aga jah, vene värk oli nagu ta oli - küll oli s*tt otsas ja küll ämbrid ära varastatud...

Karl, sa ei ole vist maininud, et kuidas siis värske kaasa reageeris sellele, et sa salaja garaažis aega veetsid enne pulmi? :D :D :D
Tõsi, ei ole maininud seda lugu, mida kaasa ja tema ämm, lisaks minu sõbrad ja vanemad asjast arvasid ning mis juhtus, seega kirjutan asja pikemalt ära:

No kui ma juulis suure hurraaga hakkasin proovima seda autot värvima, siis tõdesin esimeste päevadega, et saladuskatte all ma seda teha ei saa, tekiks liiga palju pingeid/küsimärke/probleeme. Rääkisin neiule loo ära, et ostsin mosse juba mai kuus ja plaan see meie pulmadeks tip-top väljanägemisega autoks teha. No arvamused olid kahesed, aga kuna meie suhe algas ajast, kui mul veel AZLK412 oli ning esimesed sõidud tegin talle selle autoga ning esimesed tee peal olemised (kütus sai otsa ning siis lükkasin autot ning neiu juhtis, kell oli 00.30, lükkasin 1h kuni tuli abivägi), siis jäi neiu nõusse, et sellest saab meie pulmaauto. Veel jäi ämm, kes vaatas seda rääbaka olemisega mosset ning ütles kindla ei.
Algas kõva töö, 2 nädalat puhkust läks vahelduva eduga sinna alla ja lisaks 1-nädalane puhkus (5 päeva 8-22-ni tööd). Ning valmis sai. Näitasin neiule autot (neiu oli vahepeal minu peale ikka väga pahane, et ma kogu oma vaba aja selle mosse peale kulutan) aga vaev tasus ära ning tema sõnad olid: "See on sinu esimene ilus auto!" (lõpuks tegin ilusa auto valmis :) )
Ämmale näitamine läks ka hästi, sest nägi minu tööd ja hindas pühendumist, rääkisin kõik juurde, et mis ma sellega ärategin ja et terve salong on teisest autost pärit jne.
Ning siis oligi paar päeva aega, et autot veel sättida (uus karpa ja seadistamine, siduri mansettide vahetus, siserehvi vahetus) ja pulma sõita.

Kokkuvõte: Minu vanemad, neiu ja ämm: ega nad keegi väga ei uskunud, et ma selle auto valmis saan ja pigem öeldi, et võta rahulikult ja pole hullu kui ei saa valmis. Lisaks ei usutud, et ta ka pulmasõidu vastu peab (selles oli mul 100% kindlus, et pole viga, mida ei saa tee peal korda teha või kui ka ei saa korda, siis läheb sleppis sõit ikka edasi). Aga kui auto valmis oli, siis oli kõigil hea meel ja keegi ei öelnud, et nii ei olekski pidanud tegema. Negatiivsus kadus kui mosse valmis ;)
Mossed on nagu miniseelikuga neiud- tekivad esimeste soojemate ilmadega tänavapildile, kõik vaatavad neid, aga kui ühe kätte saad, mõtled et vaadata oli lihtsam.
karlaas
Postitusi: 46
Liitunud: 25 Aug 2013 19:19
Telefon: +37255608047
Asukoht: Lasnamägi, Tallinn

Re: AZLK 2140, 1978, karl

Postitus Postitas karlaas »

Nii, vahepeal on tükk aega aega möödas. Auto on mitmeid kordi õue ja välja sõitnud (5 korda käisitsi lükates ja ühe korra sõites), et teha ruumi garaazis teiste autode remondiks. Seis kahjuks veel sama, et kaanetihend kutu ja vesi jahutussärgist välja. Aga vahepeal olen natuke juppe kogunud ning plaan veebruaris kaanetihend äravahetada, lisaks õli, õlikopsik, filtrid, küünlad (Bosch WR 5 DC +), generaatoririhm. Siis on aeg hakata autot lammutama, et põhja ja raami keevitada ning asi kokku laduda ja kevadet nautida.
Aga natuke pildimaterjali vahepeal soetatud juppidest ja vidinatest:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Mossed on nagu miniseelikuga neiud- tekivad esimeste soojemate ilmadega tänavapildile, kõik vaatavad neid, aga kui ühe kätte saad, mõtled et vaadata oli lihtsam.
karlaas
Postitusi: 46
Liitunud: 25 Aug 2013 19:19
Telefon: +37255608047
Asukoht: Lasnamägi, Tallinn

Re: AZLK 2140, 1978, karl

Postitus Postitas karlaas »

Olen usinasti pilte lisanud siia foorumisse ja kõik on nüüd ärakustunud. Ehk tahtsin parimat, välja kukkus...
Seekord laadisin kõik pildid fotoalbumisse, mitte facebooki. Loodame, et peavad kauem vastu.
Aga progressist:
Laupäeval sai lõõgastatud garaazis ja lammutatud autot. võtsin kaane maha ja õli hakkas mööda kinnitusvardaid voolama. Ei saanudki aru miks ja seega oli suhteliselt raske arusaada, kust kohast see tihend järgi andis. Lisaks oli ülipalju punast silikooni vahele pandud ja mõned kohad plokil olid väheke ebatasased, nagu valuvead. Siis vaatasin ka põhja all ringi ja kuna mootor ning käigukast ikka üli õlised, siis plaan need maha võtta ja puhtaks teha. Vb ka uus värv selga, kui puhastamisest ei piisa.
Pilt
Pilt
Pilt
Sellisena ta garaazi seisma jäi (radiaatori võtsin värvimise jaoks maha)
Pilt
Ustav poltide ja kruvide koguja:
Pilt
Ja värskelt soetatud veljed suveks, mis ootavad veel värvi:
Pilt
Mossed on nagu miniseelikuga neiud- tekivad esimeste soojemate ilmadega tänavapildile, kõik vaatavad neid, aga kui ühe kätte saad, mõtled et vaadata oli lihtsam.
Kasutaja avatar
Muhulane
Postitusi: 686
Liitunud: 04 Aug 2014 17:48
Telefon: 5108714
Asukoht: Muhu saar

Re: AZLK 2140, 1978, karl

Postitus Postitas Muhulane »

Kui sul plokikaane alla silkarit eelmine omanik oli pannud,siis on oht,et kaanega ei pruugi kõik korras olla.
Ikkagi inimene.
Mis sest,et muhulane :)
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 2140, 1978, karl

Postitus Postitas moskiito »

Muhulane kirjutas:Kui sul plokikaane alla silkarit eelmine omanik oli pannud,siis on oht,et kaanega ei pruugi kõik korras olla.
nõus aga samas oli see algus aastatel tavapärane remontimise viis, kui hermeetik turule jõudis, kilode viisi vahele, kl siis ehk peab :D Mõttemall muutus kui mootorid hakkasid sellepärast kokku jooksma :p
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
karlaas
Postitusi: 46
Liitunud: 25 Aug 2013 19:19
Telefon: +37255608047
Asukoht: Lasnamägi, Tallinn

Re: AZLK 2140, 1978, karl

Postitus Postitas karlaas »

moskiito kirjutas:
Muhulane kirjutas:Kui sul plokikaane alla silkarit eelmine omanik oli pannud,siis on oht,et kaanega ei pruugi kõik korras olla.
nõus aga samas oli see algus aastatel tavapärane remontimise viis, kui hermeetik turule jõudis, kilode viisi vahele, kl siis ehk peab :D Mõttemall muutus kui mootorid hakkasid sellepärast kokku jooksma :p
Mootor võib olla siis seda hermeetikut täis ja kanalid umbes? Ise mõtlesin ka panna igaks-juhuks hermeetikut (mitte nii palju kui praegu oli pandud) kui plokikaanetihendi peale panen. Aga arvate, et ei ole mõtet?
Mossed on nagu miniseelikuga neiud- tekivad esimeste soojemate ilmadega tänavapildile, kõik vaatavad neid, aga kui ühe kätte saad, mõtled et vaadata oli lihtsam.
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: AZLK 2140, 1978, karl

Postitus Postitas wax »

Pole vaja toppida hermeetikut ja silikooni sinna, kus pole seda ette nähtud. Sellest tuleb rohkem kahju kui kasu.
AZLK 412IE '74 - AZLK 434IE '75 - Iž 27151 - AZLK 2140 '78 - M402 '57
https://www.facebook.com/WaxGarage
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: AZLK 2140, 1978, karl

Postitus Postitas stern100 »

Mitte kunagi ära pane kaanetihendile hermetsi vahele!

Ja kui mootori maha kisud, võta karteripõhi korra alt, näed kohe palju seda õlisõela peal on...kui seda on seal palju, siis tükid juba vända kanalites kah tavaliselt. Ehk kisu terve mootor lahti.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 120 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Vasta