Moskvich 2140 80a. ivorturb12

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
ivorturb12
Postitusi: 96
Liitunud: 03 Okt 2009 23:11
Asukoht: Põlvamaa/Kanepi

Re: Moskvich 2140 80a. ivorturb12

Postitus Postitas ivorturb12 »

marko kirjutas:Mina olen jõudnud arusaamisele,et mingi leke käigukastis on mossel täiesti normaalne nähtus :P ja erilist suurt tähelepanu ei osuta kuni päris lahmama pole hakanud.see ei pruugi tõsi olla,aga ise pole oma silmaga veel töös olevat sellist kasti kohanud mis kuskilt ei lekiks.
Tunneks väikest huvi ka,et kas õlisurve sai sel mossel korda või ikka kuumast peast kukub ära?
Vot pean siis sulle vist enda eelmise mosse kasti näitama,mis ei lekkind kusagilt ning too ka läheb antud isendile peale :P
Õlisurve on ja ei ole ka,vahel surve korras nagu ilusti,kuid samas vahel jälle jamab ka. Sõita saab vähemalt :P
Moskvich 2140 ! :)
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: Moskvich 2140 80a. ivorturb12

Postitus Postitas marko »

Kui ei leki siis hästi,tavaliselt lekivad need asjad kui nats sõidetud või siis suht uuest peast.Päris kuiva kasti ikka annab leida kui just uus pole :D
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Moskvich 2140 80a. ivorturb12

Postitus Postitas sass »

Mul pole mossedel ükski käigukast lekkinud. :uhoh
Võib-olla pole seal midagi sees olnud (kuigi omateada olen alati kasti öli valanud). :D

Aga käigukasti vahetus vötab suhteliselt vähe aega. Kanali peal tunnike, kui rahulikult tegutseda.
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: Moskvich 2140 80a. ivorturb12

Postitus Postitas marko »

Mõtlesin rohkem seda,et kastid tükivad õlised olema,õlikadu isenesest olematu olnud.Vabandan läheb teemast välja ära.
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
Tiit
Postitusi: 183
Liitunud: 18 Apr 2009 20:59

Re: Moskvich 2140 80a. ivorturb12

Postitus Postitas Tiit »

Käigukastid, milles on TADT-16 või TET-15 sees eriti ei kipu lekkima. Pannes sinna aga korraliku lääne õli sisse, siis tõmbab suhteliselt kiiresti õliseks. Aga kahjuks need paksud õlid on parajad nuhtulused talvel - vaheta käiku kahe käega.
Kui Opel katki läheb, on Mossel veel 3 minutit jäänud.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: Moskvich 2140 80a. ivorturb12

Postitus Postitas Edel »

Mu eelmisel Mossel ka kast ei lekkinud. Alul kulissi vahelt immitses aga peale uue komplekti paika panekut jäi kast kuivaks. Nii et on leida küll lekkevabasid Mosse käigukaste.
Mootori õlirõhu anomaaliaid võib tekitada ka rõhunäidiku andur. On mul ka kogemusi olnud,kui mida aeg edasi,järjest suuremaid numbreid mõõdik näitab (käis tihti 6 peal ära) ja pärast paarinädalast pidevat tõusu algab tasapisi jälle langus...
Oma praeguselgi Mossel näitab manomeeter kahtlaselt madalaid numbreid,kuigi mootor pole viimase ligi 1000km jooksul õli märkimisväärselt võtnud.
Kasutaja avatar
ivorturb12
Postitusi: 96
Liitunud: 03 Okt 2009 23:11
Asukoht: Põlvamaa/Kanepi

Re: Moskvich 2140 80a. ivorturb12

Postitus Postitas ivorturb12 »

Edel kirjutas:Mu eelmisel Mossel ka kast ei lekkinud. Alul kulissi vahelt immitses aga peale uue komplekti paika panekut jäi kast kuivaks. Nii et on leida küll lekkevabasid Mosse käigukaste.
Mootori õlirõhu anomaaliaid võib tekitada ka rõhunäidiku andur. On mul ka kogemusi olnud,kui mida aeg edasi,järjest suuremaid numbreid mõõdik näitab (käis tihti 6 peal ära) ja pärast paarinädalast pidevat tõusu algab tasapisi jälle langus...
Oma praeguselgi Mossel näitab manomeeter kahtlaselt madalaid numbreid,kuigi mootor pole viimase ligi 1000km jooksul õli märkimisväärselt võtnud.
Mul samuti õli ei ole üldse võtnud,kuid mul jälle õlirõhk vahel liiga madal.
Moskvich 2140 ! :)
Kasutaja avatar
ivorturb12
Postitusi: 96
Liitunud: 03 Okt 2009 23:11
Asukoht: Põlvamaa/Kanepi

Re: Moskvich 2140 80a. ivorturb12

Postitus Postitas ivorturb12 »

Mõnipäev plaan ka SL-i turvavööd peale panna,ei pea neid 2140originaal turvavöösi sinna üles riputama :D
Ilmad ka päris porised,alles sai pesu tehtud,kuid nüüd jällegi auto suht must.
paar pilti ka(ei hakka siia üles panema,kuna liiga suured.:

http://www.upload.ee/image/222506/mossed_003.jpg

koos vana mossega mis nüüdseks ootab lammutamist ka siis. :P

http://www.upload.ee/image/222532/mossed_005.jpg
Kasutaja avatar
ivorturb12
Postitusi: 96
Liitunud: 03 Okt 2009 23:11
Asukoht: Põlvamaa/Kanepi

Re: Moskvich 2140 80a. ivorturb12

Postitus Postitas ivorturb12 »

Vahepeal auto juures arengut toimunud ei ole,sai aind vahetatud esimesed turvavööd välja,asemele sai pandud 2140SL turvavööd,sest noid ei pea sinna üles riputama,nagu 2140 originaal vöösi peab. :) Ja pagaasniku tihend sai ära vahetatud.
Need nii mööda minnes tehtud asjad. Teha ikka oleks nii mõndagi vaja,kuid aja puuduse tõttu pole võimalik :(
Roolilõtku eemaldamine ja käigukasti vahetus jääb ka arvatavasti järgmisesse aastasse :( Enne suuremaid külmi tahaks veel korralikult auto ära pesta nii seest kui väljast ja põhja õliga üle lasta.
Nüüd lähiajal peaks veel plokikaane poldid üle pingutama,uue tihendiga sõidetud üle 1000km juba,ja parem kui pingutaks ära,õnneks see väike töö.
Nüüd läheb nii ruttu pimedaks ka,ning kanaliga garaasis seisab teine auto öösiti. Väljas kanalil suht kehv teha külmaga.
Teen ka väikse loetelu,mis auto juures teha vaja üleüldse:
*plokikaane pingutamine
*roolilõtku eemaldamine
* korralik sise- ja välispesu
*põhi ära õlitada
*käigukasti vahetus
*uksetihendid ära vahetada
*korralikud rehvid alla panna(olemas,aind vahetus töö) :)
kindlasti on miskit veel,kuid see kõik mis praegu pähe torkas. Kõigepealt need tööd ära teha,ja siis saaks juba lisade peale mõelda,vahepeal oli mõte juba mossele elektri aknad külge monteerida jms,kuid see on hetkel alles mõte,kas see mõte kunagi teoks saab,on näha :D
Tuleb tekitada vast üks selline nädala vahetus,kui tegeleb aind mossekesega,siis oleks need vead tehtud :)
Kasutaja avatar
ivorturb12
Postitusi: 96
Liitunud: 03 Okt 2009 23:11
Asukoht: Põlvamaa/Kanepi

Re: Moskvich 2140 80a. ivorturb12

Postitus Postitas ivorturb12 »

Kummivahetus nüüd ka tehtud :D
Autost veel nii palju,et küttekulu on minu jaoks päris hea. 10liitriga saab ikka päris hästi sõidetud(loe: päris palju) ning just külavahe teid.. ise olen väga rahul küttekuluga.
Hetkel peal veel kassetikas ka...ajab häda korral ka see asjad ära..parem ikka kui mitte midagi :P powerit mängib halvasti,kuid muidu päris tip-top..taha sai pandud lihtsalt üks keskuse kõlar.. :D krt korralik cd makk oli olemas,mis mängis mp3,usb-d,mälukaarti jms,võimu taha paneku võimalus ja värgid ka..ja väga hästi mängis,aga krt sai antud ühele vennale kunagi,kui raha oli hädasti vaja,too ütles tal ostja olemas makile 1000-ga,vaatasin et väga hea,et rohkem ei tahagi,1000.- väga hästi,aga andsin maki ta kätte,et maha müüks,aga kadus koos makiga..lubas kõik aeg tagasi tuua aga pole juba pool aastat toonud..ei jää vist muud üle kui poissi natuke piinata :D
Vasta