Eesti Moskvich Klubi
http://mosseklubi.planet.ee/foorum/

IZ 412IE 1978 lemps
http://mosseklubi.planet.ee/foorum/viewtopic.php?f=6&t=6031
1. leht 1-st

Autor:  lemps [ 15 Juun 2017 16:44 ]
Teema pealkiri:  IZ 412IE 1978 lemps

Tere kõigile. Minu mosselugu sai alguse eelmise aasta sügisest kui hetkeemotsiooni ajendil just mosse otsa „koperdasin“. Plaan oli miski nõukogude ajast pärit masin soetada, kuna garaažis ruumi ja natuke aegagi lisahobiks. Kunagi omasin esimese autona VAZ2105-te, mis oli tore ja lihtne ise nokitseda. Mida takkajärgi isegi kahetsen, et maha müüsin. Aga eks 90-ndate keskel oli ikkagi lääneauto ägedam ja tudengina polnud ka raha kahte autot omada. Aga kui kuulutusi läbi kammisin juhtus valituks hoopiski mosse IZ412 aastast 78. Mis mulle sealjuures meeldis oli see, et auto on sama vana kui omanik ja lisaks oli mul vanaisal kunagi täpselt selline. Selle isendi ajaloost tean vaid niipalju, et olla olnud ühe vanema härra auto pikki aastaid ja nagu ikka sõideti vaid suviti. Auto müüd selle härra lapselaps, kuna garaaži ruumi vaja ja aega polnud tegeleda. Nüüd kevadel sai kenasti ülevaatus tehtud ja masin liigub aegajalt Tallinna vahel. Eks suvi ees ja tuleb ka pikemaid sõite. Esimene kohe see nädalavahetus Hiiumaale, tarvitet massinate väljasõidule. Kes teab, ehk kohtan siinsetest kedagi seal.
Mõned pildid ka:
Pilt
Pilt
Pilt

Autor:  lemps [ 12 Juun 2018 09:51 ]
Teema pealkiri:  Re: IZ 412IE 1978 lemps

Hei,
kas keegi saaks mu mosse enne suurt suvesõitu Tallinnas üle vaadata? Radikas kuskilt lekib, karpa natuke poob kiirendades ja rool tahab mingitel hetkedel kinni jääda.

Lemps
5271748

Autor:  Martin2140 [ 12 Juun 2018 15:04 ]
Teema pealkiri:  Re: IZ 412IE 1978 lemps

Tosooli osas saad teha kahte moodi. Kõige pealt veendu et radikas on täis. Siis vaata auto alla kas kuskilt tilgub. Kui ei tilgu siis vaata siia sinna kapoti alt järsku on kuskilt märg(tosoolist). Ja kui ikka ei leia siis mina leidsin tosooli lekked kõige kergemini oodates mingi nädala vaadates iga päev tosooli taseme langemist ja siis kui enam lõpuks tase ei lange siis võid vaadata mis tasapinnast allpool tosool enam ei leki ja siis otsid sellel tasapinnal lekkekohti. Ise olen selliste nippidega kõik lekked üles leidnud. Igaks juhuks võid ka vaatada ega mootorisse õli ei ole juurde tekkinud.
Aga kui kasutad ootamise nippi siis autot ma väge käivitada ei soovitaks.

Autor:  lemps [ 12 Juun 2018 22:09 ]
Teema pealkiri:  Re: IZ 412IE 1978 lemps

Oh täna oli hea päev. Partnermosse sai läbi astuda ja karpa ja syyte yle vaadata. Olid mõlemad paigast ära. Mootor lausa laulab. Au ja kiitus. Sõidul näeme. Muude muredega tegelen ilmselt peale kokkutulekut.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/