IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
Sirwilliam
Postitusi: 63
Liitunud: 08 Sept 2015 19:22

IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas Sirwilliam »

Tere,
Mõtlesin, et lisan ka lõpuks oma projekti eluloo siia foorumisse nagu kord ja kohus. Huvi vene autode vastu on ilmselt juba kaasa sündinud. Tegelikult on mul projekte lausa mitu, lisaks mossele ka Gaz 24-02 ning Luaz 969. Hetkel kõige suurema tähelepanu saab siiski Moskvich.
Konkreetne huvi mosse vastu tekkis aastal 2005 suvel kui sõber Tallinnast oma oranži mossega mulle hoovi lendas ja sellega esimese tiiru teha sain. Siis ei saanud enam üldse magada. Paar nädalat hiljem leidsin ma ennast juba bussipeal ning tõin auto mõneks ajaks enda kätte Lõuna-Eestisse. Nagu ikka asjade laenamisega juhtub see, et need kipuvad alati minu käes katki minema. Nii juhtus ka selle oranži mossega. Minu käes purunes piduritoru, 2 korda veepumba rihm ning Hiiumaal loobus nädalavahetusel auto aku. See oli ka viimane kord kui see auto minu käes oli :D .
Pilt siis sellest kuulsast mossest:
Pilt


Nüüd pildid ka käesolevast mossest/projektist
Alguses mõtlesin, et natuke nokitsemist, et mis ta ikka ära ei ole.. vahetan tagatiivad, veidike keevitamist, pahteldamist, putitamist ja värv selga, kuid mida aeg edasi seda põhjalikumaks ma läksin..

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Lammutamine:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Läks tükeldamiseks (Bensiini paagi eemaldamise mõte tuli kui teist tiiba vahetama hakkasin ;) , muidu oli vaid kinni kaetud)
Siinkohal mainin ära, et teen seda autot vastavalt oma oskustele ning võimalustele.

Pilt

Väike keevitamine:

Pilt

Katsetus:

Pilt

Vasak tiib kinni keevitatud ja teine pool ka valmis.

Pilt

Vahepeal sai põhja alt vana mastiks maha lükatud, aluspind oli korralik, uus mastiks peale.

Pilt

Töö jätkus:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Töid sai tehtud etappide kaupa. Rohkem pilte nendest ei leidnud.

Happekrunt

Pilt

Pilt

Pilt

ja krunt kohe järgi märg-märjale. Järgnes tohutult lihvimisi ja pahteldusi kuid sellisena ta lõpuks välja tuli. Pole saladus, et pildil näeb auto 10 korda parem välja kui on tegelikult :D Auto ei ole värvikambris värvitud profi poolt. Isa aitas värvida :beer

Pilt

Pilt

Pagasnikupõhi ja küljed said ennem kere seest värvitud. Istme tagumist osa tollel hetkel ma millegipärast ei värvinud..

Pilt

Tuled külge:

Pilt

Pilt

Uued klemmliistud:

Pilt

Ja tagumine stange:

Pilt

Hetkel ilmselt mu lemmik pilt autost:

Pilt

Bensiiniluuk enne:

Pilt

Tõmbeaasad ja esimene põll enne:

Pilt

Pagasniku hinged enne:

Pilt

Liivaprits

Pilt

Lõpptulemus:

Pilt

..jätkub
Kasutaja avatar
Muhulane
Postitusi: 686
Liitunud: 04 Aug 2014 17:48
Telefon: 5108714
Asukoht: Muhu saar

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas Muhulane »

Timm värk. Kohe kena vaadata,kui uus värv seljas ja uued tükid küljes.
Ikkagi inimene.
Mis sest,et muhulane :)
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Mul on alati hirm peal,kui näen,et keegi jube maru korralikult oma tööd teeb. Hirm just sellepärast,et liiga ilusti tehtud autost ei saa sõidu-autot. Pigem ikka näituse asi. Või kuidas peremees ise arvab? :)
Hästi tehtud tööd on alati hea vaadata. Võid julgelt edasi toimetada.

T.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
hard0
Postitusi: 360
Liitunud: 22 Mai 2010 21:29

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas hard0 »

Pole vist nii hullu rehvi näinudki, kui see eesmine parempoolne sel autol. On see rehv käesoleva auto all selliseks kulunud?
AZLK 426(427) 1973
AZLK 2140 "Rallye" 1977
Kasutaja avatar
Sirwilliam
Postitusi: 63
Liitunud: 08 Sept 2015 19:22

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas Sirwilliam »

TALUPOEG TALUJA kirjutas:Mul on alati hirm peal,kui näen,et keegi jube maru korralikult oma tööd teeb. Hirm just sellepärast,et liiga ilusti tehtud autost ei saa sõidu-autot. Pigem ikka näituse asi. Või kuidas peremees ise arvab? :)
Hästi tehtud tööd on alati hea vaadata. Võid julgelt edasi toimetada.

T.
Ei, sellest ei tule kohe kindlasti näituse autot. Pigem talveperioodid katsuks garaasis/kuivas hoida, et rooste uuesti ei läheks. :)
Kasutaja avatar
Sirwilliam
Postitusi: 63
Liitunud: 08 Sept 2015 19:22

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas Sirwilliam »

hard0 kirjutas:Pole vist nii hullu rehvi näinudki, kui see eesmine parempoolne sel autol. On see rehv käesoleva auto all selliseks kulunud?
Autol olid need ostes all. Võimalik, et kunagi liikus ka nendega :( Mina ei ole selle autoga liikluses osalenud.. vajusid garaasis ka koguaeg tühjaks kui liigutada oli vaja. Nüüd uued veljed ja rehvid all liigutamiseks :beer
Kasutaja avatar
Sirwilliam
Postitusi: 63
Liitunud: 08 Sept 2015 19:22

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas Sirwilliam »

Jätkan siis oma juttu ilustreerivate piltidega :)

Pagasnikult rooste eemaldatud liivapritsi abil:

Pilt

Väike pahteldus:

Pilt

Nagu ikka happekrunt + krunt + värv ja lõpptulemus:

Pilt
Seest värvides oli probleeme liivapritsi liivaga, mis kahe pleki vahel otsustas liikuma hakata (eelnevalt sai muidugi korduvalt õhuga puhastatud)

Veel liivapritsi:

Pilt

Ikka ja jälle happekrunti, et rooste ei läheks :D

Pilt

Bensiiniluugi vedru värvimiseks tuli vedru laiali tõmmata, kuna seda näeb ainult sellises asendis :D

Pilt

Pidin 2 korralikku välja valima, ühe sain isegi uue.

Pilt

Pilt

Pilt

Värvi eemaldamine iluvõrelt:

Pilt

Happekrunt+ krunt + värv.
Lõpptulemus, kõrgläikega värv:

Pilt

Pilt

Õnnestus saada kohaliku käest tutikas bensiinipaak.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kõrgläikega värv

Pilt

Otsustasin siis tagantjärele ülejäänud pagasnikust ära värvida

Pilt

Pilt

Pilt

Peale jubedat krundi lihvimist ja alt-üles värvimist jäi tulemus hea.

Pilt

Seibid ja poldid ka värvitud, et asi ilusam jääks.

Pilt

Ja luuk koos hingedega küljes:

Pilt

Järgmiseks kapott:

Pilt

Pilt

Pilt

Kapotti värvisin kaks korda, esimene kord jäi "apelsinikoore" moodi ja palju võõrkehasid ilmus peale. Teine kord hakkas üks koht jooksma kuna värvisin pool püstises asendis. Proovin vesilihvi, hetkel lasen kuivada ca nädala.

Pilt

Jätkub..
Kasutaja avatar
wax
Site Admin
Postitusi: 1715
Liitunud: 01 Veebr 2009 01:47
Telefon: 53414666
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas wax »

Sellised pildid tuleks foorumist ära keelata :D Mõnel küll kindlasti tõstab motivatsiooni oma auto kallal rohkem vaeva nägema, kuid nõrgema närvikavaga mossemehed ei julge enda oma peale sellise ilusa töö nägemist näidatagi :P
Igaljuhul respekt, väga tubli töö! :beer
AZLK 412IE '74 - AZLK 434IE '75 - Iž 27151 - AZLK 2140 '78 - M402 '57
https://www.facebook.com/WaxGarage
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas fokser »

Silm puhkab ja kadeduseuss närib... Super töö! :)
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
13piisab
Postitusi: 91
Liitunud: 13 Okt 2013 09:11
Telefon: 5226961
Asukoht: Saku-Laagri-Tallinn

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas 13piisab »

vau!
mis see "kõrgläikega värv" on - kas lihtsalt pildi-illusioon või midagi materjali või pealekandmise mõttes teistsugust?
kas tagumised poolraamid vahetust ei nõudnudki - paistab, et piirdusid nendest väljapoole jääva osa lappimisega? Ülejäänud ussitamisega võrreldes tundub see uskumatu...

pagasiruumi sisemise poolega nägid IMHO küll liiga palju vaeva - see ju ei ussita ja nii kapitaalne puhastamine nii ebamugavates oludes vihjab vaat' et masohhismi algete olemasolule :D
(vähemalt ma "veristaks" end ilmselt taolises kohas tegutsedes rohkem kui korra...)
Kollane 21406. Liigub harva - tahab hulka rohkem tähelepanu, kui muud sõidukid :)
Vasta