IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
BergIE
Postitusi: 283
Liitunud: 19 Nov 2013 19:36
Telefon: 5061898
Asukoht: Pärnumaa

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas BergIE »

Väliselt vägagi ilus! Pakiruum ka. Põhja oleks olnud parem teha sillad ja moto eraldades kerest. Minu arvamus. Pole näinud veel pilte mootori ruumist ja sisemusest. Loodan, et need veel tulevad! Tubli töö oled välimuselt teinud, rsk.!!! Respekt! Selliseid tegijaid pole palju. Minule meeldib! Ole tubli ja edu!
Kaunitar 2015.
Kasutaja avatar
Sirwilliam
Postitusi: 64
Liitunud: 08 Sept 2015 19:22

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas Sirwilliam »

wax kirjutas:Sellised pildid tuleks foorumist ära keelata :D Mõnel küll kindlasti tõstab motivatsiooni oma auto kallal rohkem vaeva nägema, kuid nõrgema närvikavaga mossemehed ei julge enda oma peale sellise ilusa töö nägemist näidatagi :P
Igaljuhul respekt, väga tubli töö! :beer
Ma arvan, et neil ei tule midagi põdeda. Huvitav on vaadata kuidas teised teevad, ideid koguda ning juurde õppida. Endal kõige suurema peavalu valmistab suuremate detailide värvimine. Ma ise ei ole nende värvimisega rahul, plaan on nii mõndagi tulevikus üle värvida. Värvin üldse esimest korda elus ja koduses garaasi ning tundub, et läheb juba paremini. Elus vaid paar korda velgi värvinud :D Aga tahaks juba sõitaaaa :auto
Kasutaja avatar
Sirwilliam
Postitusi: 64
Liitunud: 08 Sept 2015 19:22

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas Sirwilliam »

13piisab kirjutas:vau!
mis see "kõrgläikega värv" on - kas lihtsalt pildi-illusioon või midagi materjali või pealekandmise mõttes teistsugust?
kas tagumised poolraamid vahetust ei nõudnudki - paistab, et piirdusid nendest väljapoole jääva osa lappimisega? Ülejäänud ussitamisega võrreldes tundub see uskumatu...

pagasiruumi sisemise poolega nägid IMHO küll liiga palju vaeva - see ju ei ussita ja nii kapitaalne puhastamine nii ebamugavates oludes vihjab vaat' et masohhismi algete olemasolule :D
(vähemalt ma "veristaks" end ilmselt taolises kohas tegutsedes rohkem kui korra...)
Sõbra käest sai purgi sellist kahekomponentset värvi. Läigib mis hull :D

Pilt

Tagumised poolraamid olid tugevad, auke ei olnud. Hetkel jääb sellisena nagu on. Poolraame lappida ei olnud vaja

Pagasniku seina ja "lage" puhastasin 3 õhtupoolikut..Oleks võinud algusest peale nii "korralik" olla :)
Kasutaja avatar
Sirwilliam
Postitusi: 64
Liitunud: 08 Sept 2015 19:22

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas Sirwilliam »

BergIE kirjutas:Väliselt vägagi ilus! Pakiruum ka. Põhja oleks olnud parem teha sillad ja moto eraldades kerest. Minu arvamus. Pole näinud veel pilte mootori ruumist ja sisemusest. Loodan, et need veel tulevad! Tubli töö oled välimuselt teinud, rsk.!!! Respekt! Selliseid tegijaid pole palju. Minule meeldib! Ole tubli ja edu!
Sillad võtan varsti alt ära. Kogutud on paari aastaga palju uusi juppe. Esimese silla kokku ladumine uutest juppidest on hetkel käsil kuid osa asju on puudu. Sillatala tuleb kasutatud. Kuuldavasti neid uusi ei liikunud.

Pilt


Plaanis ei olnud alguses nii "põhjalikult" teha. Seepärast põhja alla vaid uus mastiks, aluspind oli korralik. Võimalik, et teen hiljem täitsa puhtaks. Mootori ruumi polnud ka alguses plaanis teha kuid nüüd lähipäevil võtan mootori maha ja teen ikka ära.
Eks ma panen pilte sisemusest ja mootoriruumist lähiajal.
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas sass »

Tubli töö tõesti! Edu!

Uusi sillatalasid liigub ikka - endal üle pole enam, aga vahel ikka on näha neid.

Ps. Temadur 90 puhul kasutad missugust lahustit? Omal erinevad läbi proovitud ja tulemus samuti erinev.
Kasutaja avatar
Sirwilliam
Postitusi: 64
Liitunud: 08 Sept 2015 19:22

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas Sirwilliam »

Katsun see nädal mootori maha võtta, et kapotialune puhtaks teha ja ära värvida.

Ülevaade uutest osadest mis on õnnestunud üle eesti kokku osta ja ootavad tegemist.

2 ust on veel puudu. 1 parempoolne uks on tagavaraks.
Pilt

1 parempoolne tiib on tagavaraks.
Pilt

2 uut kilbinagadega velge ka.
Pilt

Olemas on ka uus kardaan, differ, poolteljed jne. Eks kunagi panen tõestuseks pilte ka :lol

Kiire ülekandega :burnout
Pilt
Kasutaja avatar
Sirwilliam
Postitusi: 64
Liitunud: 08 Sept 2015 19:22

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas Sirwilliam »

Sirwilliam kirjutas:
BergIE kirjutas:Väliselt vägagi ilus! Pakiruum ka. Põhja oleks olnud parem teha sillad ja moto eraldades kerest. Minu arvamus. Pole näinud veel pilte mootori ruumist ja sisemusest. Loodan, et need veel tulevad! Tubli töö oled välimuselt teinud, rsk.!!! Respekt! Selliseid tegijaid pole palju. Minule meeldib! Ole tubli ja edu!
Sillad võtan varsti alt ära. Kogutud on paari aastaga palju uusi juppe. Esimese silla kokku ladumine uutest juppidest on hetkel käsil kuid osa asju on puudu. Sillatala tuleb kasutatud. Kuuldavasti neid uusi ei liikunud.

Pilt


Plaanis ei olnud alguses nii "põhjalikult" teha. Seepärast põhja alla vaid uus mastiks, aluspind oli korralik. Võimalik, et teen hiljem täitsa puhtaks. Mootori ruumi polnud ka alguses plaanis teha kuid nüüd lähipäevil võtan mootori maha ja teen ikka ära.
Eks ma panen pilte sisemusest ja mootoriruumist lähiajal.
Pilt siis mootori ruumist:

Pilt
Kõige hullem ei ole :D
Kasutaja avatar
Sirwilliam
Postitusi: 64
Liitunud: 08 Sept 2015 19:22

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas Sirwilliam »

Täna sai toodud kolmas uus uks. Juhiuks uutest veel puudu :(

Pilt

Pindmise rooste all kuna igasugune tehasekrunt puudub.

Alustatud sai ka lammutamisega, et ülejäänud osa kerest (mootoriruum, tiiva tagused, esiosa jne) ära värvida.
Täna mootorit ja esisilda maha võtta ei jõudnud, homme hommikul jätkan. Sillakinnitus poldid ja piduritoruliited said ööseks likku pandud.

Pilt

Avastasin täna, et autol väike läbisõit :D :

Pilt

Transportöörlint, miks :think ?

Pilt
Kasutaja avatar
Sirwilliam
Postitusi: 64
Liitunud: 08 Sept 2015 19:22

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas Sirwilliam »

Täna sai mootor maha võetud. Häda oli see, et mootori tõstukit ei saanud ennem kasutada kui rattad alt ning pukkide peale (pukk ei mahtunud piisavalt auto alla).

Pilt

Pilt

Sild sai ka lõpuks alt. Piduritorusid ei saanud lahti, pidi katki lõikama..

Pilt

Plaanis sillatala vana jätta kuna uut on raske saada. Üks koht sillatalal (amordikannu juurest) vajab veidike keevitamist/pleki asedamist.. muidu enamvähem. Peale liivapritsi on ehk rohkem selgust, kas loosi läheb sama tala mis all oli. Teisel sillatalal (2140 omal) sama probleem. Muidugi ei tea kas sillad üldse samad?

Pilt


Pilt

Uue silla alged:

Pilt
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: IZ 412 IE-1983-Sirwilliam

Postitus Postitas MAZ »

See koht Pilt

Minu masin seisis samas hoones 2013.a talve:
Pilt

Tore,et sul on hea varu uusi asju,see päästab teatud probleemidest. Kuid praktikuna hoiatan,et need uued osad on tihti ka pool praak ja pool fabrikaadid. Seda mitte alati aga teatud juhtudel. Usalda aga kontrolli,kehtib siin :beer

Ehk kunagi satume Elva vahel kokku :beer
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Vasta