IZ 412

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Kasutaja avatar
hamada
Postitusi: 146
Liitunud: 18 Veebr 2010 18:57
Asukoht: Kiili

Re: IZ 412

Postitus Postitas hamada »

Oliveer123 kirjutas:Kui keegi õpetaks mulle kuidas saab pilte lisada otse siia foorumisse, nii et see ilmuks ka siia tekstide vahele nähtavalt, mitte ei pea lingiga panema, oleks väga tänulik.
Siin üks õpetus teises postis:
http://www.mosseklubi.ee/foorum/viewtop ... &start=100
Ilu on omakasupüüdmatu rahulolu.
Oliveer123
Postitusi: 24
Liitunud: 20 Nov 2017 14:16

Re: IZ 412

Postitus Postitas Oliveer123 »

Pilt

Tundub, et google drive puhul see ei toimi
Kasutaja avatar
Martin2140
Postitusi: 286
Liitunud: 19 Mai 2018 20:11
Telefon: 58955917

Re: IZ 412

Postitus Postitas Martin2140 »

Pilt
Ainult nõrganärviline kontrollib mootoris õli
Kasutaja avatar
Martin2140
Postitusi: 286
Liitunud: 19 Mai 2018 20:11
Telefon: 58955917

Re: IZ 412

Postitus Postitas Martin2140 »

Nonii kuidagi ma sain. Üritan sulle selgitada. Kõigepealt laed pildid oma kausta üles ja siis avad inkognito akna. Siis paremklikid pildil mida soovid postitada ja vajutad "Hangi jagatav link" peale.
Pilt
Pilt
Selle paste'd inkognito aknasse. Siis seal teed pildi peal paremkliki ja vajutad "Kopeeri kujutise aadress" peale. Ja selle lingiga saad siia foorumisse postitada. Inkognito reziimis pead olema gmailist välja logitud, muidu ei tööta.
Pilt
Ainult nõrganärviline kontrollib mootoris õli
Oliveer123
Postitusi: 24
Liitunud: 20 Nov 2017 14:16

Re: IZ 412

Postitus Postitas Oliveer123 »

Oh väga lahe. Kas kuidagi saab ka pilti väiksemaks teha siin samas?
btw. ma sinu lisatud pilte ei näe :D
Pilt
Kasutaja avatar
Martin2140
Postitusi: 286
Liitunud: 19 Mai 2018 20:11
Telefon: 58955917

Re: IZ 412

Postitus Postitas Martin2140 »

huvitav. ise ma näen küll aga ma sinu pilti ka ei näe. totaalne ajaraisk. pead siiski kuskile mujale siiski üles laadima
kas muidu profiilipilti näete?
Ainult nõrganärviline kontrollib mootoris õli
Oliveer123
Postitusi: 24
Liitunud: 20 Nov 2017 14:16

Re: IZ 412

Postitus Postitas Oliveer123 »

Aeg sealmaal, et mootor suures osas laiali võetud, ainult plokikaan veel koos. Kas nookurivõllid käivad põhimõtteliselt torni ja haamriga välja?
Kasutaja avatar
Muhulane
Postitusi: 686
Liitunud: 04 Aug 2014 17:48
Telefon: 5108714
Asukoht: Muhu saar

Re: IZ 412

Postitus Postitas Muhulane »

Oliveer123 kirjutas:Aeg sealmaal, et mootor suures osas laiali võetud, ainult plokikaan veel koos. Kas nookurivõllid käivad põhimõtteliselt torni ja haamriga välja?
Pmst jah aga võlli otstes on korgid ja nende pihta ei tohi taguda. Leia sama läbimõõduga toru,mis läheb võllitunnelist läbi,see ei kahjusta võlli otsas olevat korki.
Ikkagi inimene.
Mis sest,et muhulane :)
Oliveer123
Postitusi: 24
Liitunud: 20 Nov 2017 14:16

Re: IZ 412

Postitus Postitas Oliveer123 »

Muidugi suutsin ühe nookurvõlli otsa ikka ära rikkuda. Kas need võllid käivadki suhtliselt raskelt oma pesadessa ja veel raskemalt nookurite otsa? tükk tegu oli ikka välja saada. Proovisin ühte niisama käevahel sisse saada, aga loobusin.
Kas kellelgi klapivedrute kokkusurujat on laenata?
Peab hakkama ka mõtlema asjadele mida oleks vaja. Äkki kellelgi nimekiri, kus kõik vajalikud osad üles loendatud, et mootor täieliku uuenduskuuri saaks (kolvid, kepsud, ja kõiksugu tihendid) Olen ka ise mingit nimekirja jooksvalt pidanud. Homme võtan kaasa ja loteln ise ka siia üles. Nimelt pean ka kõik sugu luugid ja kaaned lahti võtma täiesti algosakesteks. Plokk näeb välja nagu oleks keegi peotäiteg liiva ja mida iganes veel jahutussärti poetanud :D
Kuna plaanis on tuua Lätist vajlikud varuosad (eeldades, et saab odavamalt kätte) siis abilstele saan pakkud transporti Riiast-Eesti
Oliveer123
Postitusi: 24
Liitunud: 20 Nov 2017 14:16

Re: IZ 412

Postitus Postitas Oliveer123 »

Otsin hetkel inimest, kes mootori vanast kõntsast puhtaks laseb pritsiga. Et mitte vasta pükse saada, siis kui kaua võtab aega lahtivõetud mootori tükide puhastus? Kas mõistlik teha ka klaaskuuliga viimistlus - see jätab pinna libeda ja läikiva. Kaua see effekt püsib? Kas mõeldav oleks ka nt. selle läikiva pinna katmine läbipaistva kuumakindla lakiga, et metall ära ei oksüderuks jälle?
Vasta