AZLK 2140 (1979/1986) ja MZMA 408 elite (1967) viirusboy

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK 2140 (11.10.85) viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

Vaheta nüüd palun armatuurikellad ilusate originaalide vastu :)
Eks kunagi kindlasti, aga hetkel veel naudin neid..
Ja mingi tagasihoidlikuma välimusega makk sobiks ka paremini.
Sellest niipalju et 200.- saadud, hetkel sobib, aga mängib mäkra. Tulevikus kindlasti uuem ja parem

Teemasse...

Voolikud kinni keeratud, karpa peal, trossid ja asjad ära ühendatud - starterit. Mitte midagi ei juhtunud, ainult käiasin ja käiasin ja kõik. Väiksel vaatlusel jagaja mingi must juhe, mis kere külge läheb, oli lahti. Kähku kinni ja uuesti - ja lubas, lubas, lubas ja LÄKS!! Tühikäiku küll pole, aga töötab. Õrritasin vähe naabrit ja andsin kergelt pöördesse...jaaa...ilge litakas ja mõnus kolin taga. Junni lõi automaatselt jahedaks. Tuli välja, et keski nahk ei ole suutnud küünlaid kinni keerata ja lõi 3. pütist jeed. Küünlavõti, küünal tagasi, õnneks keere (mitte vint) ei olnud viga saanud ja läks korralikult nagu vaja. Igaksjuhuks kõik teised 3 ka üle ja kõik olid lahti. Joppas, et midagi perse ei keeranud, isegi piip jäi terveks ja küünal sinna otsa. Kerge värin sees autosse tagasi, korraks võtit ja läks poolest pöördest. Tühikäik ikka läinud. Peab õrnalt pedaali hoidma, siis käib. Täna või homme õhutan siduri ka ära ja vaatan, kuidas liigub. Pidurid ja käigud on ka vaja üle vaadata. Pilte pole ja räigelt kahetsen et kellegil filmida ei lasknud, päris hull video oleks olnud. Vastasmaja naabrid raudselt tahtsid juba menti helistada et lasevad autosid õhku..

Kuna olin ka käpp selleaastases Eesti Autoeriala Kutsevõistluses, valmis ka SELLINE video. Lahe oli, jäime neljandaks nagu kõik ülejäänud võistlejad, kes ei tulnud ei kolmandaks, teiseks eg aka esimeseks..

Päikest!
Marko
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: AZLK 2140 (11.10.85) viirusboy

Postitus Postitas SanderV »

jagajast must juhe kere kylge? kas see mitte syytepooli kylge ei peaks minema?
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK 2140 (11.10.85) viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

jagajast must juhe kere kylge? kas see mitte syytepooli kylge ei peaks minema?
just, sul on õigus, SÜÜTEPOOLI külge!!! Minu viga :)
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK 2140 (11.10.85) viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

Ja mosse liigub :beer Eile siis võtsin end kokku ja õhutasin siduri ära. Peale seda kohe mosse käima ja prooviks paar tiiru ümber maja. Täitsa hästi liigub. Aga lõpuks tuli välja vana jama. Gaasi andes käib karpas hea susin ja pöörded alanevad, kuni sureb välja. Tühikäik tuli kuskilt, annad gaasi, käib ainult susin. Põnev mis?? Täna kookisin karpa täiesti pilbasteks ja pesin miskitmoodi ära ka, bensiini ja pintsliga. Karpaks siis K126H. Pole veel proovida jõudnud, mis ta nüüd teeb, aga loodan, et on vähe parem. Millele ma muidu tähelepanu pöörama peaks??
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK 2140 (11.10.85) viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

Täna juhtus nii.
Pilt

Vasakul siis vanaisale kuuluv 408 Elite aastast 67 ja paremal siis mulle kuuluv 2140 aastast 85.
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK 2140 (11.10.85) viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

Täna siis uurisin täpsemalt juppe, mis ma mossele sain. Pildid alates siit. Osasid juppe ma tean, mis on ja kuhu käivad, kuid on ka asju, mida ma liigitada ei oska. Näiteks, kuhu ma selle panna saaks? Kuhu need käivad, mida see endast kujutab, mis nendega peale hakata, millisele autole need kuuluvad? Mossele vaevalt, kui on huvi, võin maha müüa. Uued onvad! Nii, mille mootorid need on? Mis nende ja selle erinevus on? Ülejäänud asjadele oskan ma juba liigitust anda. On ka 3 mosse 408-412 uut täistulede jalglülitit. Ühe võin maha ärida kes soovib.
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: AZLK 2140 (11.10.85) viirusboy

Postitus Postitas SanderV »

ei oska ka neid kuskile liigitada aga enamus jupid paistavad geneka jupid olevat vist?? ???
Killa
Postitusi: 168
Liitunud: 08 Veebr 2009 00:04

Re: AZLK 2140 (11.10.85) viirusboy

Postitus Postitas Killa »

Mootorid peaks olema kojameestele. Ja siis soojenduse ventika oma. Üks nendest.
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: AZLK 2140 (11.10.85) viirusboy

Postitus Postitas viirusboy »

Mootorid peaks olema kojameestele. Ja siis soojenduse ventika oma. Üks nendest.
Need 2 mootorit on kojameeste ja soendusradika omadest poole väiksemad
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140 (11.10.85) viirusboy

Postitus Postitas Edel »

viirusboy kirjutas:Täna siis uurisin täpsemalt juppe, mis ma mossele sain. Pildid alates siit. Osasid juppe ma tean, mis on ja kuhu käivad, kuid on ka asju, mida ma liigitada ei oska. Näiteks, kuhu ma selle panna saaks? Kuhu need käivad, mida see endast kujutab, mis nendega peale hakata, millisele autole need kuuluvad? Mossele vaevalt, kui on huvi, võin maha müüa. Uued onvad! Nii, mille mootorid need on? Mis nende ja selle erinevus on? Ülejäänud asjadele oskan ma juba liigitust anda. On ka 3 mosse 408-412 uut täistulede jalglülitit. Ühe võin maha ärida kes soovib.
1. Kahe hõõgniidiga pirn. Käib laternasse,millel on gabariit ja stopptuli ühes. Mossel sellist pole(või on mõnel mudelil?);
2.Starteri harjad;
3.Starteri tagumine pool;
4.mingid puksid,ostarve ei tule kohe meelde;
5.Ei tea,jätan vastuse võlgu;
6.küttesüsteemi ventika mootorid. Suurust on paha hinnata aga paistavad küll väga Mosse omad olema;
7. ja 8.Mingid generaatori detailid;
Enamus paistavad Mosse omad olema.
Vasta